Podpořte sociální pracovnici Helenku v její práci

Ostrava / Sbírku organizuje Nadační fond pomoci

{}

Podpořte sociální pracovnici Helenku v její práci

0 %

Vybráno 1 229 Kč z 180 000 Kč
Zbývá -290 dnů
Sbírka byla ukončena 31. srpna 2023

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Paní Helena je sociální pracovnice, která pracuje s klienty ohroženými chudobou. Ona sama založila se svými spolupracovníky několik sbírek na této platformě pro jejich klienty – rodiny s dětmi na pokraji nouze.

Ačkoliv je Helenka v invalidním důchodu, snaží se být co nejvíce aktivní a stále chodí i do práce.

Jak sbírka pomůže?

Helča dojíždí do práce 70 km stařičkým Oplem, který už dosluhuje, a proto bych jí touto cestou chtěla pomoci s pořízením zánovnějšího a hlavně spolehlivějšího auta, což by jí velmi usnadnilo život.

Dojíždí z vesnice, kde žije, 50 km do Studénky na kontroly a infuze, které potřebuje kvůli jejím každodenním bolestem zad a kloubů a přípravě na biologickou léčbu.

Měla by každý rok podstoupit lázeňskou léčbu, ale pracovní neschopnost by ji finančně zruinovala, proto ani tohoto nevyužívá. Nemůže si dovolit pořídit dražší brýle, které také nutně potřebuje, protože každou chvíli má nějakou opravu na autě a další výdaje.

Prosím, pomozme Helence ulehčit život stejně, jako ona pomáhá rodinám v nouzi.

10 let bojuje s Bechtěrevovou chorobou – chronickým, celoživotním onemocněním. Má také artrózu 3. stupně a zelený zákal, který jí byl nedávno diagnostikován. Přes všechny životní peripetie, bolavou chůzi a nelehký život, nepřestává věřit v lepší časy a také nepřestává sama pomáhat.

Ve volném čase vyrábí z pet lahví šperky, vaří marmelády nejrůznějších chutí, které rozdává, a to jí těší ze všeho nejvíc, a jak sama říká, pokud nebude moci jednou pracovat, bude se tomu věnovat, dokud jí to zdraví dovolí. Práce jí pomáhá nemyslet na bolest, která jí provází životem, a která ji bohužel potkala i v rodině.

Pojďme Helence ukázat, že tu nezůstala sama, a že se najde spousta dobrých duší, které jí rády pomohou.

Děkujeme.

Sbírku již podpořilo 3 dárců

200 Kč — Anonymní dárce před rokem

„Přeji štěstí..“
252 Kč — Anonymní dárce před rokem

777 Kč — Anonymní dárce před rokem