Podpořte pěstounku Lýdii se 4 dětmi

Plzeň / Sbírku organizuje Lýdie Hlaváčová

{}
0 %

Podpořte pěstounku Lýdii se 4 dětmi

Vybráno 0 Kč z 35 000 Kč
Zbývá -104 dnů
0 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 19. června 2023

Sbírce pomůžete i sdílením

Pěstounka Lýdie má do dlouhodobé pěstounské péče svěřené 2 nezletilé vnučky, 4letou Nicolku a 8letou Sofinku, o něž biologičtí rodiče neprojevují zájem.

Dále se pěstounka stará o své 2 dcery, 9letou Marcelku a 20letou Sáru, která je v invalidním důchodu. Starší ze svěřených vnuček navštěvuje 1. ročník základní školy v Plzni.

Mladší Nicolka je s pěstounkou v domácnosti, neboť prozatím nebyla z kapacitních důvodů přijata do žádného předškolního zařízení. Z toho důvodu bohužel nemůže pěstounka navštěvovat v současnosti žádné zaměstnání a věnuje se péči o domácnost a nejmladší vnučku. Až ale vezmou vnučku v září do školky, tak si určitě najde práci, kterou by jinak měla již nyní.

Pěstounka žije se svými dcerami a svěřenými vnučkami v bytě 2+1, kde platí poměrně vysoké nájemné a částky za energie.

Příspěvky, které pěstounka dostává od státu, pokryjí nezbytné potřeby dětí a základní obživu, nezbývá však již nic na mimořádné výdaje (ošacení, kroužky a doučování, vybavení bytu).

Jak sbírka pomůže?

Výtěžek sbírky použiji na úhradu nového vybavení domácnosti, především nových postelí pro děvčata, neboť ty dosavadní jsou ve velmi špatném stavu.

Prosím, pomozte pěstounce, která se tak dobře stará o domácnost a o svěřené vnučky, poskytuje jim stabilní a láskyplné rodinné prostředí.