Podpořte maminku Žanetu v invalidním důchodu

Rakovník / Sbírku organizuje Kateřina Hábová

{}

Podpořte maminku Žanetu v invalidním důchodu

0 %

Vybráno 0 Kč z 7 500 Kč
Zbývá -270 dnů
Sbírka byla ukončena 30. května 2023

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Maminka Žaneta je již 6 let v plném invalidním důchodu. Má potíže s pohybem, především chůze jí dělá problémy. Jsou dny, kdy je na tom lépe a dny, kdy není schopna vstát z postele.

O klientku se v těžkých chvílích stará její matka a děti.

Její nezletilý syn Richard je v 7. třídě a naštěstí ve škole dostává obědy zdarma, jelikož ho základní škola zařadila do programu pro děti z nízkopříjmových rodin.

I přes to, že na tom rodina není dlouhodobě finančně dobře nastoupila dcera Nikol do 1. ročníku VŠ studia na lékařské fakultě. Tato pilná studentka si studium de facto financuje sama – chodí na brigády, a přesto dokáže dosahovat nebývalých studijních úspěchů.

Maminka Žaneta již prodala veškeré věci z domu, mají jen základní nábytek, aby zajistila základní obživu pro své děti.

Po rozvodu zůstala Žaneta sama s nezletilými dětmi v rozpadajícím se domku. Jediná možnost opravy domku byla přes bankovní hypotéku, která pokryla opravu děravé střechy a nejnutnější opravy domu. Nyní již 5 let splácí hypotéku ze svého malého důchodu.

S nákupem potravin jim pomáhá její matka, bez které by nemohli existovat.

Maminka Žaneta se snaží zlepšit finanční situaci, jak jen to jde – žádala o zvýšení invalidního důchodu, ale žádost byla zamítnuta, také žádala o příspěvek na péči, který jí byl již v minulosti zamítnut a řízení je v současné době zastaveno, čeká se na vyjádření lékaře. Dále klientka jedná s otcem dětí o zvýšení výživného.

Žaneta se snaží velmi efektivně hospodařit s opravdu malým rozpočtem, ale při stále rostoucích cenách je to nelehký úkol a předem prohraný boj.

Prosím, podpořte tuto rodinu, která vaši pomoc tak zoufale potřebuje.

Děkujeme.