Podpořte bojovnici Adélku s mnoha hendikepy!

Ostrava / Sbírku organizuje Nadační fond pomoci

{}

Podpořte bojovnici Adélku s mnoha hendikepy!

0 %

Vybráno 373 Kč z 800 000 Kč
Zbývá 43 dnů
Sbírka byla ukončena 09. července 2024

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Jsem maminka Adélky, které je dnes 12 let a život se s ní nemazlil. I přes to je Adélka velmi usměvavá a společenská holčička, která miluje svou rodinu a pobyty venku.

Už když byla Adélka v bříšku ve 29. týdnu těhotenství jí bohužel bylo zjištěno krvácení do mozku. Narodila se ve 38. týdnu a vypadala jako normální zdravé miminko, ale bohužel následovala infekce a Adélka musela být oživována a připojena na plicní ventilaci, takže nemohla odjet domů se mnou a já za ní dojížděla, snažila se ji co nejvíce podporovat.

Přes to všechno je ale Adélka velká bojovnice a vše překonala. Po 20 dnech nás pustili domů, ale začala intenzivní rehabilitace a cvičení podle vojtovy metody.

Poctivě jsme cvičili a Adélka se pohybově zlepšovala, ale bohužel život jí dal jiný scénář.

V 8 měsících jí bylo diagnostikováno několik dalších zdravotních problémů. Dnes víme, že Adélka trpí mnoha zdravotními problémy, včetně DMO, centrální ochrnutí končetin, okohybné poruchy, epilepsie, těžké mentální retardace a lupénky.

Adélka prodělala 29 hospitalizací z důvodů zánětu močových cest, infekce dýchacích cest, zápalů plic a častých epileptických záchvatů.

Většinu času trávila v nemocnici a doma jsem měla ještě další čtyři dcerky – Valentýnku (15 let), Viktorii (10 let), Barborku (5 let) a Aničku (1 rok). Snažíme se spolu hrát a Adélku co nejvíce zapojit do rodinného života.

Adélka má pohyblivou jen jednu ručku, ale s ní zvládá spoustu věcí. Snaží se česat, umýt si zuby a jíst s vidličkou.

Ve speciální škole, kterou Adélka navštěvuje, ji velmi podporují a miluje svoji paní učitelku a spolužáky.

Jak sbírka pomůže?

Každý den, když Adélku vozím do školy nebo k lékaři, tak ji musím vyndat z vozíku, který jí poskytuje oporu, jelikož sama nesedí a nožky jí taky neslouží. I když jsem to dlouho zvládla sama, vidím, že jak Adélka roste a sílí, tak se dostáváme do bodu, kdy potřebujeme cestovat snadněji.

Potřebujeme velké auto, do kterého bychom umístili nájezdovou plošinu pro Adélčin vozík, abychom mohli cestovat bez problémů.

Žijeme v bytě 4+1, kde se staráme o Adélku a ostatní děti. Adélka trpí několika zdravotními problémy, včetně DMO, centrální kvadruparézy, okohybné poruchy, epilepsie, těžké mentální retardace a lupénky. Požádali jsme o příspěvek na speciální pomůcku – motorové vozidlo, který nám přiznali, ten ale bohužel absolutně nestačí.

Potřebujeme tedy finanční pomoc s doplatkem za spolehlivé auto, které by nám usnadnilo Adélčin transport a umožnilo nám cestovat společně do školy, k lékaři nebo na výlety.

Budeme vám vděční za jakoukoliv pomoc.

Partneři sbírky 1

2960

Pro platbu můžete využít také tento QR kód, případně platbu zaslat na účet 4004040040/5500 s variabilním symbolem 2960. Pro zanechání vzkazu využijte tlačítko DAROVAT, také pro běžný převod, platbu kartou a Apple/ Google Pay. Pro potvrzení o daru použijte vždy tlačítko DAROVAT. Více se dočtete v našich Darovacích podmínkách.

Sbírku již podpořilo 1 dárců

373 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci