Podpořme šatník spolku Cum Spe pro potřebné děti

Dubňany / Sbírku organizuje CumSpe, z.s

{}

Podpořme šatník spolku Cum Spe pro potřebné děti

0 %

Vybráno 16 304 Kč z 531 441 Kč
Zbývá -122 dnů
Sbírka byla ukončena 11. března 2024

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Poznali jsme se při pomoci po tornádu na Pánově a okolí a už tam jsme zjistili, že společně umíme velké věci. Z 80 % jsme zajišťovali pomoc v Pánově a okolí, spojeni s dobrovolníky z celé republiky. Tyto vzpomínky na bezmoc, beznaděj, a nakonec úlevu jsou zaznamenány na našem Facebookovém účtu a webu .

 

Z této zkušenosti vzešel registrovaný neziskový spolek Cum Spe (lat. S nadějí /česky/), který tvoříme dobrovolníci z různých profesí a koutů Jihomoravského kraje.

Provozujeme charitativní sklad, šatník a informační centrum, kde poskytujeme lidem v nouzi věci zdarma a rady, kam se obrátit. Často se jedná o matky samoživitelky s dětmi, pro něž jsme poslední nadějí.

Naší prioritou jsou děti, a snažíme se zajistit vše, od plenek po kočárky.

 

Naše služby využívají i uživatelé sociálních zařízení, rodiny v tísni, rodiny s nemocnými členy a pěstouni. Usilujeme o co nejvíce pomoci dětem a komunitě, pořádáme akce, rozvážíme pomoc na vlastní náklady a poskytujeme nákupy pro rodiny v nouzi. Dosud jsme vše dělali z vlastních zdrojů, ale nyní potřebujeme i vaši pomoc.

 

Jak sbírka pomůže?

 

Máme jedinečnou příležitost pronajmout si prostor, kde vytvoříme komunitní místo a větší sklad pro ty, kteří to potřebují. Je to šance vybudovat něco neopakovatelného.

Víme, že naše činnost má smysl, ale potřebujeme se dostat do lepších prostor a uvolnit naše domovy. Při vytváření tohoto místa však narážíme na finanční i organizační výzvy.

 

Vaše podpora nám umožní pokrýt náklady na roční provoz, vybavení nového skladu, a přeměnu prostoru na komunitní místo. Společně můžeme vytvořit něco úžasného, co bude mít trvalý dopad na životy lidí v nouzi. Pojďte do toho s námi!

 

Sledujte náš pokrok na našich sociálních sítích. Jsme vděční za každou korunu, sdílení a vaši podporu. Přidejte se k nám a společně změňme životy těch, kteří to potřebují. Děkujeme za vaši laskavost a pomoc! 

Naše práce má smysl

28. 02. 2024

A je strašně fajn, že i lidé z vyšších míst si to uvědomují. I oni si udělali čas na náš projekt a my si toho moc vážíme.

A už budeme otevírat !

16. 02. 2024

Moc se na všechny těšíme a věříme, že do šatníku a centra si najde mnoho lidí cestu.

Je to náročné

05. 02. 2024

Je to opravdu na nás všechny moc náročné. Doslova vaříme z vody, aby vše mělo své místo a nestálo nás to tolik peněz. Zkoušíme oslovit na různé věci firmy, ale ne vždy se zadaří. Chápeme, že je prostě žádostí o pomoc hodně. A u nás je prostě žadatelů také moc, co se na nás obrací. Minulý týden jsme měli 3 velké výdeje rodinám a tento týden opět dva čekají. Do toho drobná pomoc. A stále uklízíme, chystáme a řešíme věci co nás brzdí. Někdy je to únavné, jenže prostě to nesmíme vzdát. Momentálně máme hodně jen ženských potřeb. Jak jsme měli radost, že už se vše plní pomalu, tak jsme zas na začátku. Plenky už se rozdělovaly na kusy ať pomůžeme více ženám. Hrozně moc chybí police do prostorů. A to vše jsou náklady, které prostě zrovna nemůžeme dát. Prioritní je nájem. A tak čarujeme a budeme ještě dlouho. Ale za úsměv u zdeptané ženy to stojí.

Partneři sbírky 1

2652

Pro platbu můžete využít také tento QR kód, případně platbu zaslat na účet 4004040040/5500 s variabilním symbolem 2652. Nebo využijte tlačítko DAROVAT pro běžný převod, platbu kartou a Apple/Google Pay. Pro potvrzení o daru použijte vždy tlačítko darovat.

Sbírku již podpořilo 25 dárců

„QR platby 5.-10.3.2024“
500 Kč — znesnáze21 před 4 měsíci

200 Kč — Anonymní dárce před 4 měsíci

100 Kč — Za boty! před 5 měsíci

500 Kč — Anonymní dárce před 5 měsíci

500 Kč — Anonymní dárce před 5 měsíci

„pro Šatník pro potřebné děti“
373 Kč — Pochylá před 5 měsíci

252 Kč — Anonymní dárce před 6 měsíci

777 Kč — Anonymní dárce před 6 měsíci

500 Kč — Anonymní dárce před 6 měsíci

400 Kč — Anonymní dárce před 6 měsíci