Podpořme Káju, kterého brutálně zbili

Plzeň / Sbírku organizuje Zuzana Sankotová

{}

Podpořme Káju, kterého brutálně zbili

0 %

Vybráno 134 344 Kč z 130 000 Kč
Zbývá -717 dnů
Sbírka byla ukončena 30. června 2022

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Voják, milovník běhu, aut, motorek a angličtiny. Dárce krve i kostní dřeně. Kluk s velkým srdcem a vždy pomocnou rukou pro druhé. To je náš Kája. V roce 2018 se ale všechno změnilo, protože mého syna Karla napadli a umlátili do bezvědomí…

Pachatel ho několika ranami do hlavy srazil k zemi, a přestože už byl Kája v bezvědomí, pokračoval v bití. Syn tak skončil s proražením lebky a otokem mozku v nemocnici, kde podstoupil několikahodinovou operaci. První zpráva z nemocnice: pacient je fyziologicky mrtev a udržován pouze přístroji. Tenkrát jsme se při odchodu od bezvládného těla pokaždé loučili…

Po týdnech umělého spánku, se Kája probudil!

Ochrnutý, na plenách, odkázaný na krmení. Strávili jsme hodiny v nemocnici – já máma Zuzana, Kájův táta a bratři. Četli jsme, vyprávěli, masírovali... Po 4 měsících v nemocnici a prvotní 3měsíční rehabilitaci se vrátil domů, přestože ortel paní primářky zněl 24hodinová péče. Ze mě se tak stala pečovatelka i hmotně právní opatrovník. Byla nám sice nabídnuta LDN, ale to jsem nikdy přijmout nedokázala. Jestli přežil, musí to mít nějaký smysl.

Jak sbírka pomůže

Díky minulé neskutečně úspěšné sbírce se nám podařilo vybrat nejen na potřebný cyklus rehabilitací, ale pomohli jste nám i pořídit auto, aby mohl syn do rehabilitačních center vůbec cestovat. Za to jsme Vám neskutečně vděční, ale jak jde čas a je potřeba dalších rehabilitací, rozhodli jsme se Vás požádat o pomoc znovu.

Výtěžek této sbírky půjde na rehabilitace, které Kája nutně potřebuje na jeho cestě za zlepšením jeho zdravotního stavu.

Karel už s dopomocí chodí a nají se, ale stále nečte, nepíše, a i s mluvením má velké obtíže. Jeho porozumění není stoprocentní. Zůstal pravostranně ochrnutý, ale cvičením se podařilo zatím alespoň nohu trochu rozhýbat.

Kája je mentálně naprosto v pořádku a bojuje, aby mohl brzy lépe komunikovat a zlepšit svůj stav.

Neurorehabilitační pobyty pro dospělé jsou mimo tabulky pojišťovny a bohužel jsme se zatím nedočkali finančního odškodnění od odsouzeného pachatele.

Velmi nás motivuje, že Káji stav je stále mírně se zlepšující, ale při jakékoli přestávce jde okamžitě zpět. Stačil týdenní pobyt v nemocnici a vrátil se o rok práce zpátky. Díky pravidelným fyzioterapiím už vše dohnal a pro další větší krok v před by bylo třeba dalšího rehabilitačního pobytu.  Tentokrát prosím o pomoc, dokud je Kája na jeho cestě tak blízko zlepšení, další rehabilitace si sami nemůžeme dovolit

Máma Zuzana s rodinou

Obrovské díky !

24. 06. 2022

Vážení dárci, vážená nadace. Je to neuvěřitelné, ale naše cílová částka byla posbírána za pouhých 23dní. Když jsem se rozhodovala sbírku uspořádat pochybovala jsem zda vůbec dosáhneme cíle. Moc děkuji přispěvatelům, nadaci i těm kdo pomáhají "jen" sdílením. Každý příběh tady je něčím těžkým osudem a každý osloví někoho jiného, pokud se k němu vůbec dostane proto je sdílení tak důležité. Naše sbírka bude ukončena předčasně ke konci měsíce a my s Karlem můžem díky vám pokračovat v jeho dlouhé cestě ke šťastnějšímu životu. Jsme vám všem za tuto šanci velmi vděční. Na stránce CMP, poranění mozku, přežil a co dál? Můžete sledovat jeho boj o Karla jaký byl ;-) Všem krásné prázdniny a spoustu zdraví a radosti .

Zuzana a Karel

Poděkovat není slabost

08. 06. 2022

Poděkovat není slabost, jak říká jeden dovolím si říct přítel kterého si moc vážíme, stejně jako Vás, každého kdo je ochotný věnovat svůj čas, pomoc, peníze, pár dobrých slov. Pro někoho samozřejmost, pro někoho maličkost, ale pro nás kdo se ocitl mnohdy ne vlastní vinou dílem okamžiku téměř a někdy doslovně na dně je to veliká podpora. A to úplně ve všech směrech. Člověk v nouzi, se často stydí o pomoc požádat a udělá to mnohdy když už jsou jeho problémy a starosti mnohem větší než by byli kdyby věděl, že na druhé straně jste Vy. Dobří lidé kteří dokáží tenhle zázrak. I my vám všem děkujeme. Za pouhých 8 dnů jsme za polovinou cílové částky a já dnes mohla závazně naplánovat další rehabilitace pro Káju do konce roku.

Sbírku již podpořilo 137 dárců

500 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

373 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„Drž se kamaráde!“
1 000 Kč — Lukáš P. před 2 lety

„Kájo Zuzko bojujete skvěle 👏👏👏“
417 Kč — Hanka a Eliška před 2 lety

777 Kč — VH před 2 lety

„Držím palce. “
500 Kč — Moni Moni před 2 lety

„Držím palce“
777 Kč — Matěj Trepáč před 2 lety

„At zloba, závist, zášt pominou “
14 957 Kč — A. před 2 lety

„Drž se!!!!“
200 Kč — Zuzana K. před 2 lety

252 Kč — Anonymní dárce před 2 lety