Podpoříme projekt Čistý les a zlepšíme životní prostředí

Česká republika / Sbírku organizuje FOR4EST z. s.

{}

Podpoříme projekt Čistý les a zlepšíme životní prostředí

0 %

Vybráno 0 Kč z 27 000 Kč
Zbývá -196 dnů
Sbírka byla ukončena 31. prosince 2023

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Projekt Čistý les organizujeme již čtvrtým rokem. Jedná se o celoroční koncept ochrany přírody za pomoci dobrovolníků po celé ČR. Součástí projektu jsou sběry odpadků v lesích a přírodních areálech, environmentální programy pro školky, školy a tábory a firemní teambuildingové úklidy, které jsou zaměřeny např. na likvidacích lesních skládek.

Cílem projektu je zlepšení stavu životního prostředí a situace s jednorázovými plasty. V důsledku jejich nadměrné výroby a spotřeby, jich stále více končí také v přírodě a lesích. A nejen plastů, na našich akcích sbíráme a třídíme také sklo a kovy a jiné nežádoucí odpadky a učíme a inspirujeme mládež i dospělé k šetrnějšímu vztahu k přírodě.

Jak sbírka pomůže

Začínali jsme s pár úklidy ročně, které jsme zvládali pokrýt z vlastní kapsy. Postupem let, ale akcí přibývá (což je super :), přidali jsme i další doprovodné a motivační aktivity jako soutěž a možnost odesílání balíčků s vybavením pro školy apod., takže na realizaci projektu už je třeba více prostředků.

Vybrané peníze bychom použili na materiální zajištění projektu, rukavice, tašky na tříděný odpad, pytle, hygienické pomůcky, výhry do soutěže a režijní náklady spojené s organizací.

Partneři sbírky 1

greenmop.cz

Partnerem sbírky je e-shop greenmop.cz a jeho zákazníci.

Sbírku již podpořilo 2 dárců

„Převod do sbírky Pomáhejte s námi týraným a opuštěným kočičkám“
-50 Kč — znesnáze21 před 6 měsíci

50 Kč — E-shop greenmop.cz a jeho zákazníci před 6 měsíci