Osobní asistence a doprava do školy pro Matěje

Zábřeh / Sbírku organizuje Markéta Švubová zc.manzes@avobuvs.m

{}
0 %

Osobní asistence a doprava do školy pro Matěje

Vybráno 4 804 Kč z 40 000 Kč
Zbývá 61 dnů 12 % z původního cíle

Sbírce pomůžete i sdílením

Tohle jsme my, Švubovi! Já, máma Markéta, táta Radek a synové Matěj a Ondřej. Žijeme v Zábřehu na Moravě a držíme při sobě. Naše životy obrátily vzhůru nohama zdravotní potíže mladšího syna Matěje, jejichž množství a závažnost v čase roste… Velkou pomocí by pro nás byly služby osobního asistenta.

Matěj se narodil s jednou ledvinou. Z počátku se to nejevilo jako velký problém. Lékaři bohužel zjistili, že ani funkce druhé ledviny není dostatečná na to, aby tělo mohlo samostatně fungovat. Proto byla nezbytná dialýza. Ve čtyřech letech pak chlapec musel podstoupit transplantaci.

Počátek Matějova života byl spojený také se sepsí (otravou krve). Po podání léků přišla další rána… Užití vedlo ke ztrátě sluchu. Tím se vytvořila značná komunikační bariéra mezi ním a okolím. Ve třech letech mu byl voperován kochleární implantát. Ten za začátku využíval, ale s odstupem času jej začal odmítat.

Nepřízeň osudu bohužel nebrala svého konce. Kolem pátého roku se u Matěje projevil autismus, a to v jeho nízkofunkční podobě, a přidala se také epilepsie.

Osobní asistent Matějovi pomůže při fungování v kolektivu, ať už v rámci školní docházky, tak i při mimoškolních aktivitách. Příspěvek bude dále použit k financování dopravy.

Pro Matěje je důležité, aby se potkával s novými lidmi. Pro mě to pak znamená alespoň trochu odpočinku. Matěj totiž potřebuje neustálou péči,“ říká otevřeně maminka a dodává: „Budeme velice vděční za jakoukoli formu finanční podpory, která Matějovi pomůže zajistit tolik potřebného osobního asistenta. Za pomoc i přečtení těchto řádků vám patří obrovské díky.“

Sbírku již podpořilo 8 dárců

„Hodně zdraví a síly Maťějovi i jeho rodině“
700 Kč — Petřík včera

104 Kč — Anonymní dárce před týdnem

800 Kč — Anonymní dárce před 2 týdny

500 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

1 000 Kč — Anonymní dárce před 3 měsíci

1 000 Kč — Anonymní dárce před 3 měsíci

200 Kč — Anonymní dárce před 3 měsíci

„Přeji hodně zdravíčka <3“
500 Kč — Mgr. Nikola Macková před 3 měsíci

Další běžící sbírky

Sestřičky sestřičkám
11 %

Sestřičky sestřičkám

Nový život pro děti z Líský
8 %

Nový život pro děti z Líský

Cesta k DOMOVU pro maminku a 5 dětí
52 %

Cesta k DOMOVU pro maminku a 5 dětí