Osobní asistence a doprava do školy pro Matěje

Zábřeh / Sbírku organizuje Markéta Švubová

{}
0 %

Osobní asistence a doprava do školy pro Matěje

Vybráno 41 300 Kč z 40 000 Kč
Zbývá -886 dnů
103 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 31. prosince 2020

Sbírce pomůžete i sdílením

Tohlejsme my, Švubovi! Já, máma Markéta, táta Radek a synové Matěj a Ondřej. Žijeme vZábřehu na Moravě a držíme při sobě. Naše životy obrátily vzhůru nohama zdravotnípotíže mladšího syna Matěje, jejichž množství a závažnost v čase roste… Velkoupomocí by pro nás byly služby osobního asistenta.

Matějse narodil s jednou ledvinou. Z počátku se to nejevilo jakovelký problém. Lékaři bohužel zjistili, že ani funkce druhé ledviny nenídostatečná na to, aby tělo mohlo samostatně fungovat. Proto byla nezbytnádialýza. Ve čtyřech letech pak chlapec musel podstoupit transplantaci.

PočátekMatějova života byl spojený také se sepsí (otravou krve). Po podání léků přišladalší rána… Užití vedlo ke ztrátě sluchu. Tím se vytvořila značnákomunikační bariéra mezi ním a okolím. Ve třech letech mu byl voperovánkochleární implantát. Ten za začátku využíval, ale s odstupem času jej začalodmítat.

Nepřízeňosudu bohužel nebrala svého konce. Kolem pátého roku se u Matěje projevilautismus, a to v jeho nízkofunkční podobě, a přidala se také epilepsie.

Osobníasistent Matějovi pomůže při fungování v kolektivu, ať už v rámciškolní docházky, tak i při mimoškolních aktivitách. Příspěvek bude dále použitk financování dopravy.

ProMatěje je důležité, aby se potkával s novými lidmi. Pro mě to pak znamenáalespoň trochu odpočinku. Matěj totiž potřebuje neustálou péči,“ říkáotevřeně maminka a dodává: „Budeme velice vděční za jakoukoli formu finančnípodpory, která Matějovi pomůže zajistit tolik potřebného osobníhoasistenta. Za pomoc i přečtení těchto řádků vám patří obrovské díky.“

 

Velké díky

07. 03. 2021

Všem moc děkujeme za podporu pro Matěje

Poděkování dárcům

25. 12. 2020

Moc děkuji za pomoc

Poděkování

11. 12. 2020

Vážení dárci, dovolte mi poděkovat Vám za finanční pomoc pro našeho syna Matěje na úhradu osobní asistence a dopravu do školy.

Sbírku již podpořilo 19 dárců

120 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

13 000 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

300 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„Přejeme krásné vánoce.“
500 Kč — Bobča a Babča před 2 lety

122 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

777 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

300 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„😊💕“
300 Kč — Šestákovi před 2 lety

777 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

20 000 Kč — AURA Medical s.r.o. před 2 lety