Nový domov pro samoživitelku Martinu a Míšu s Klárkou

Praha 5 / Sbírku organizuje Martina Vrublová

{}

Nový domov pro samoživitelku Martinu a Míšu s Klárkou

0 %

Vybráno 30 752 Kč z 28 000 Kč
Zbývá -856 dnů
Sbírka byla ukončena 21. března 2022

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Dobrý den, jsem samoživitelka a pečuji o 2 děti. Syn Michal je hodný 13letý kluk se zájmem o dějiny, divadlo a film. Věnuje se herectví a tvůrčím činnostem kolem divadla a filmu. Klárinka je 6letá holčička, která je pořád čekatel na kochleární implantát, který jí pomůže slyšet zvuky, na které sluchadla nestačí. Dobu jednotlivých zákroků a léčby nám však prodlužuje covidová situace.

Bohužel, to není jediná těžkost, kterou nám toto pandemické období přineslo. Přišla jsem totiž během covidu o zakázky a dostali jsme se do situace, kdy řešíme potíže s bydlením. Nejenže musíme volit levnější bydlení, protože já toto s minimálním příjmem teď moc neutáhnu, ale bohužel se také objevila skutečnost, že s námi byla uzavřena neplatná nájemní smlouva, ne naší vinnou, ale třetí osobou a majitel na nás tlačí, abychom se vystěhovali.

Vzhledem k výše popsané situaci, ale nemám rezervu na kauci a první nájem. S příjmem z nové práce, kterou už mám, zvládnu platit pravidelný nájem a potřebné věci, ale tento mimořádný výdaj je nad mé možnosti.

Děti potřebuji zázemí a jistotu střechy nad hlavou. Dcerka čeká na svůj životní moment, až uslyší. A Michal je opravdu zlatý kluk a ani jeden si nezaslouží žít ve strachu, že ze dne na den přijdeme o střechu nad hlavou.

Po prvním měsíci v novém bydlení už se zase o vše zvládnu postarat sama, mým cílem nyní je postavit se na nohy, zajistit dětem bezpečný domov, dotáhnout dceřinu léčbu do konce a synovi zajistit prostředí na jeho rozvoj. Budu vám moc vděčná, když mi na této cestě pomůžete.

 

A MŮŽEME SE STĚHOVAT!

24. 02. 2022

Dobrý den přátelé a milí dárci,

moc chci poděkovat za to, že se povedla v relativně krátkém čase sesbírat částka, která nás dovede až do cíle...nový a bezpečný domov hlavně pro mé děti.

Jak řekl kamarád "tvůj vlak vyjíždí z temného tunelu"

Už se těšíme a máme těsně před předáním nového bydlení a to hlavně díky vám. Víkend budeme věnovat balení a představě, že se zase po týdnech v klidu a bez strachu vyspíme a že děti budou mít domov, kam si budou moci přivézt kamarády a budou mít místo na hezký život. Pár přátel z Vás reálně ví, jaké období jsme prožívali a čím jsme si prošli. A byli nám nápomocni, tu špatnou situaci co nejlépe zvládnout a šířili náš příběh dál a dál. O další pomoci ani nemluvě. Nejen s bydlením, ale i s lepší budoucností.

Díky vašim darům mám nakročeno zajistit dětem nový lepší domov a život.

Tuto šanci plně využiji a budu myslet často na to, že díky vám.

Velké poděkování patří i nadaci, protože uměla rychle a pružně reagovat na mou krizovou situaci a podřídila tomu i rychlost všech schvalovacích procesů a i to, že se vaše penízky dostanou, co nejrychleji na účet nového bydlení. Bez zbytečného odkladu. V pondělí už budeme doma! Patří jim velké díky a s důvěrou se na ně obraťte, pokud cítíte, že je něco, co sami nezvládnete.

Chtěla bych také poděkovat Paní Janě Sikorové, protože díky ní, se s ničím neztrácel čas a věci se dostaly do rychlého pohybu. Jasně pochopila celou krizovou situaci, kde šlo o velmi nehezké okamžiky, plného nátlaku a vydírání.

Všem ještě jednou moc díky!

Sbírka do jejího uzavření má ještě několik dní, tak ji necháme ještě otevřenou.

Každý peníz nad cílovou částkou použiji na potřebné dovybavení bytu či financování potřeb dětí, než se pevně stabilizujeme.

Vaše Martina

Nové bydlení

23. 02. 2022

Dobrý den,

všem dárcům a i těm potencionálním dárcům velké díky. Podařil se nám najít malý, ale hezký byt, který je za na Prahu velmi přívětivý peníz a nebudu muset ani dětem ničit sociální kontakty se školou, přáteli. A cítíme, že konečně skončí nátlak a nepříjemnosti kolem vystěhování, kterému jsou hlavně vystaveny děti. Já jako matka to nějak unesu.

Od přestěhování nás dělí 5000 Kč. Malý krůček k tomu, abychom byli v klidu a bezpečí. Smlouvu k novému bydlení už máme, sedíme takřka na kufrech a vyhlížíme k lepším dnům. Těšíme se na moment, kdy půjdeme bez strachu spát, jak to vše dopadne a nikdo nám nebude vytvářet nepříjemné situace.

Prosím, pokud umíte, podpořte nás ještě. Do neděle 27.2. musíme mít jistotu, že se stěhujeme. Za pomoc moc děkujeme a věřte, že tuto šanci nepromarním a nikdy nezapomeneme na ty, kteří nám pomohli k získání zázemí pro život.Sbírku již podpořilo 42 dárců

300 Kč — KS před 2 lety

„Hodně štěstí :-)“
100 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„Snad to pomůže. Držte se. M.“
2 000 Kč — Martin před 2 lety

„Zvládnete to ;-)“
1 000 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

252 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

100 Kč — Dana Dvořáková před 2 lety

„Hodne sil, energie, stesti, lasky ❤“
134 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„Drž se , Marti!“
373 Kč — Alča před 2 lety

„Hodně štěstí! :)“
1 000 Kč — Miky s maminkou :) před 2 lety

„Marti, hlavně ať jste v klidu.“
2 112 Kč — Jana Šimáčková před 2 lety