Nový domov pro Nikolu se 3 dětmi

Frýdek - Místek / Sbírku organizuje Nadační fond pomoci

{}

Nový domov pro Nikolu se 3 dětmi

0 %

Vybráno 3 404 Kč z 39 600 Kč
Zbývá -392 dnů
Sbírka byla ukončena 02. května 2023

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Jsem máma samoživitelka, mám 3 chlapce ve věku 8 let, 4 roky a 1 rok což mi zatím Odešla jsem od manžela z Prahy z důvodu domácího násilí.

Díky podpoře OSPOD a zásahu policie jsem pochopila, že odchod je jedinou správnou volbou. Soužití s mým mužem mě i děti ohrožovalo nejen na zdraví, ale i na životě. Manžel trpí psychickými poruchami, které bohužel podporuje užíváním drog.

Po odchodu ze společného bytu jsem půl roku s dětmi žila v Azylovém domě Acorus, který je zaměřený na osoby postižené domácím násilím. V tomto Azylovém domě jsem s dětmi navštěvovala terapeuta – děti chodily na terapii hrou a já na podpůrné terapie. Tyto terapie mi pomohly najít sílu, uvědomit si čeho bych v životě chtěla dosáhnout. Chci pro své děti funkční prostředí a rodinu, která jim ukáže, že to, čím si prošly není normou, ale špatnou zkušeností.

Mým cílem je se dále vzdělávat, abych dětem ukázala, že mají vždy na výběr a záleží jen na nich, jak se rozhodnou. Mám kurz chůvy v předškolní docházce a chci se dále vzdělávat v sociálním oboru. Nyní žiju ve městě Frýdek-Místek, je to mé rodné město, a proto jsem se sem vrátila. Navíc jsem dostala možnost se nastěhovat do malé garsonky, která byla v tu chvíli jedinou možností, protože jsem neměla finanční prostředky, abych zaplatila kauci.

Nicméně děti rostou a bydlení není vyhovující co se týče velikosti.

Jak sbírka pomůže?

Naskytla se nám možnost přestěhovat se do většího bytu, majitel je ochoten nám dát smlouvu na dobu neurčitou, která je již zhotovena a jediné, co mi brání, je složení kauce a prvního nájmu. Věřím, že po tomto kroku se budu schopna plně osamostatnit a být nezávislá.

Budu vám moc vděčná, pokud mi pomůžete zprostředkovat mým dětem nový domov.

Sbírku již podpořilo 11 dárců

„Hodně štěstí .“
300 Kč — Anonymní dárce před rokem

252 Kč — :) před rokem

252 Kč — Anonymní dárce před rokem

200 Kč — Anonymní dárce před rokem

200 Kč — Anonymní dárce před rokem

400 Kč — Žaneta před rokem

„Držím palce, ať je ten nový start začátek něčeho skvělého a máte se s klukama príma.“
200 Kč — Anonymní dárce před rokem

1 000 Kč — Anonymní dárce před rokem

200 Kč — Monika Škovranová před rokem

„Moc Vám přeji, ať už jste s dětmi jen šťastní! “
300 Kč — Mirka Šustková před rokem