Nový domov bez domácího násilí pro Sabinu a její děti

Opava / Sbírku organizuje Sabina Čepilová

{}

Nový domov bez domácího násilí pro Sabinu a její děti

0 %

Vybráno 10 427 Kč z 30 000 Kč
Zbývá -419 dnů
Sbírka byla ukončena 05. dubna 2023

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením


Jsem maminka 2 krásných dětí – dvojčátek. Jsou to opravdu vymodlené děti. Roční chlapeček Aleš a holčička Pavlínka. S dětmi jsem ale sama a nyní bydlím u svých rodičů v bytě. Nedopustili by, abych skončila na ulici, nebo v azylovém domě.

Po fyzickém útoku otce dětí na mou osobu mi už při převozu záchranou službou do nemocnice bylo jasné, že mu nedám další šanci nám ublížit.

Ještě dlouho po incidentu se tento případ řešil nejen s policií, ale také se sociální zprávou OSPOD – pro ochranu dětí. Zažádala jsem soud o svěření dětí do své péče. Nechtěla jsem dětem upřít otce, ale za jakou cenu? Měla jsem ještě dlouho poté velký strach. Scházení se s ním bylo vždy s další osobou a vždy jsem myslela na to, kolik oteklých ran jsem měla na hlavě i obličeji. Sociální pracovníci mi ale vysvětlili, že by otec navštěvovat děti měl. Jeho chování se navíc postupem času zlepšilo, a to i ke mně. Nyní jsme schopni se vzájemně domluvit o děti se zajímá a pravidelně si je bere.

Bydlím u rodičů už nějaký čas, s tím jak děti rostou, se však prostor zužuje.

Dvojčátka jsou zdravá a velmi čilá, a tak potřebuji bydlet samostatně i kvůli mým rodičům.

Jak sbírka pomůže?

Výtěžek sbírky půjde na kauci a nájemné. Vaším příspěvkem mi pomůžete zrealizovat můj sen o novém bezpečném domovu pro mě a mé děti.

Mám přiznanou pouze rodičovskou, která činí pár tisíc bez ohledu na to, zda mám jedno, nebo dvě děti. A protože bydlím nyní u rodičů, tak nemám nárok na žádné jiné dávky. Nemám ponětí, jak se život bude finančně odehrávat dále. Jistě ale vím, že to člověk nikdy nesmí vzdát navzdory životním překážkám.

Prosím, pomozte mi udělat ten první a nejzásadnější krok. Osamostatnit se a začít znovu a od začátku.

Děkuji.


Sbírku již podpořilo 13 dárců

„pro nový začátek“
1 000 Kč — Anonymní dárce před rokem

300 Kč — Anonymní dárce před rokem

„Držím palce a nebojte, bude líp! :-)“
1 000 Kč — Romana před rokem