Nové auto na odlehčovací pobyty pro děti s autismem

Praha a Liberecký kraj / Sbírku organizuje Národní ústav pro autismus, z. ú.

{}

Nové auto na odlehčovací pobyty pro děti s autismem

0 %

Vybráno 60 780 Kč z 800 000 Kč
Zbývá -1176 dnů
Sbírka byla ukončena 03. května 2021

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Ahoj, jmenuju se Vojta,

je mi jedenáct a letos mi bude dvanáct. Potřeboval bych s něčím pomoct. Už mega hodně let jezdím s Lenkou a Julou a s mými kamarády, co mají všichni taky autismus, na výlety. Moc mě to baví a máma s tátou si prý aspoň trochu odpočinou.

V zimě jezdíme lyžovat, v létě k moři a během roku na víkendové výlety. Je nás hodně a do malýho auta se nevejdeme. Chtěl bych, aby nás jezdilo ještě víc, ale velký auto si musíme půjčovat, a to vždycky nejde, protože ho potřebujou zase jiný děti a dospěláci, co mají taky autismus.

Tak kdybysme vybrali dost peněz, koupili bysme si svoje vlastní a pak bysme mohli jet všude, kam bysme chtěli. Navíc bychom to velký auto mohli půjčovat i prťatům z dětské skupiny Myšonet.

Plány máme velký.

Díky moc za mě i za kámoše,

Vojta

Národní ústav pro autismus, z. ú.

V rámci odlehčovací služby poskytujeme celoročně víkendové pobyty pro děti a dospívající s autismem. Pro rodiče je to často jediný způsob, jak si mohou odpočinout a nabrat nové síly, popř. se věnovat také ostatním svým dětem.

Zároveň se snažíme děti s autismem neochudit o zážitky spojené s cestováním, které jsou pro jejich vrstevníky běžné. Tedy, vyrazit v létě k moři a v zimě na lyže, a během roku se podívat za krásami naší země či i za její hranice.

V současné době je plánování všech našich aktivit výrazně limitováno nedostatečným vozovým parkem. I když se nám kolegové z ostatních služeb Národního ústavu pro autismus snaží vyjít vstříc, ne vždy je možné velké auto uvolnit. To by se nám hodilo i pro celoroční užívání v rámci dětské skupiny Myšonet.

Půjčování velkého vozu od soukromých firem je finančně nesmírně nákladné, navíc je třeba rezervovat jej i s mnohaměsíčním předstihem.

Velmi by nám proto pomohla Vaše pomoc, díky níž bychom mohli pořídit vlastní vůz, který by sloužil jen pro naše nadšené cestovatele z řad dětí s autismem. Pomůžete tak několika desítkám dětí a jejich rodinám.

Děkujeme za Vaši podporu.

Poděkování

03. 05. 2021

Děkujeme všem dárcům, kteří nám pomohli nasbírat nemalou částku na koupi devítimístného automobilu pro odlehčovací pobyty. Peníze se snažíme získat i jinými cestami, podařilo se nám tak dohromady s touto sbírkou vybrat už skoro polovinu z celkové částky.

Auto opravdu potřebujeme, budeme proto sbírat dál. Informace o tom, jak se nám to daří a jestli už auto máme, získáte na naší facebookové stránce https://www.facebook.com/nautis.cz.

Děkujeme vám za přízeň.


Čas letních pobytů se blíží

09. 04. 2021

Čas letních pobytů se blíží... ☀️ Děti budou nesmírně rády, pokud budou moci na výlety jezdit už svým vlastním autem a rodiče si rozhodně potřebují odpočinout. Děkujeme za ně 💙

Skvělá příležitost k podpoře dětí s poruchou autistického spektra

29. 03. 2021

I přes nouzový stav si Česká republika připomene 2. duben, který byl roku 2007 vyhlášen Organizací spojených národů Světovým dnem porozumění autismu. Celý svět v tento den vyjadřuje svou podporu lidem s autismem prostřednictvím různých osvětových akcí a iniciativ. Dominantním prvkem druhého dubna bude tradičně modrá barva, která je barvou komunikace a sebevyjádření, tedy oblastí, ve kterých mají lidé s autismem největší deficit.


Partneři sbírky 1

Mahulena Bočanová

Patronkou sbírky je herečka Mahulena Bočanová, která z vlastní zkušeností velmi dobře ví, jak je důležité, aby rodiče dětí s autismem měli možnost nabírat nové síly. K tomu jim slouží právě odlehčovací služba.

Sbírku již podpořilo 24 dárců

1 000 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

1 221 Kč — Bártovi před 3 lety

2 000 Kč — Jana Balcarová před 3 lety

778 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

15 000 Kč — Indicka Restaurace Tajmahal Usti nad Labem před 3 lety

2 112 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

250 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„Hodne stesti ;) “
500 Kč — Koudelina před 3 lety

373 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

121 Kč — Anonymní dárce před 3 lety