Nicol to nezvzdává a statečně boxuje s DMO: potřebuje další terapie!

Jičín / Sbírku organizuje Nicola Kuruczová

{}

Nicol to nezvzdává a statečně boxuje s DMO: potřebuje další terapie!

0 %

Vybráno 2 862 Kč z 49 152 Kč
Zbývá 25 dnů
Sbírka byla ukončena 31. prosince 2023

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Ahoj,

jmenuji se Nicola, je mi 22 let a již od narození bojuji s dětskou mozkovou obrnou.

Narodila jsem se předčasně asi na 6 měsíci těhotenství, kdy jsem ještě neměla dovyvinuté některé orgány, takže jsem dlouhou dobu strávila v inkubátoru.

Když mi byl rok, začali si rodiče všímat, že se mnou není něco v pořádku. Po sérii různých vyšetření lékaři diagnostikovali dětskou mozkovou obrnu (DMO), konkrétně spastickou diparézu.

Ačkoliv původní prognóza nebyla vůbec růžová, nevzdala jsem to!

Dneska jsem vcelku samostatná a chytrá. Mluvím čtyřmi jazyky. V 6letech jsem se poprvé, po dlouhém snažení a náročných rehabilitacích ve speciální školce, postavila na nohy s pomocí dvou berlí, a tak chodím do dnes.

I když už jsem dávno předčila očekávání lékařů a jsem na tom mnohem lépe, než jsem původně měla být, odmítám se se svým osudem smířit a chci od života víc. Musela jsem zvládnout nespočet operací, abych se vůbec mohla postavit. I když dneska stojím nohama pevně na zemi, potřebuju neustálou oporu berlí, nebo doma nábytku. Zkrátka to není tak, jak by mělo být!

Jak sbírka pomůže?

Minulý rok jsem našla a zároveň podstoupila terapii kmenovými buňkami na Slovensku, které lékaři dávají velkou šanci. Již po první dávce jsem v nemocnici dokázala zahýbat chodidlem, což nikdy dřív nebylo možné.

Opravdový šok ale přišel teprve, když jsem se po terapii a rehabilitaci dokázala snad poprvé v životě postavit bez opory. Byl to pro mě nepopsatelný pocit štěstí.

Momentálně mám za sebou druhou terapii kmenovými buňkami a můj zdravotní stav se stále zlepšuje. Podle lékařů je potřeba podstoupit minimálně 5 dávek, aby léčba měla opravdu vyditelné výsledky. Jsem přesvědčená, že pokud by se mi podařilo jít na další dávku, tak nejen, že bych stála na místě bez opory, ale konečně bych mohla udělat ten krok do neznáma.

Svou nemoc jsem nikdy nebrala jako překážku, naopak jsem se s ní vždycky chtěla prát. Tento rok jsem začala chodit na box, který mě neskutečně nabíjí tou pozitivní energií, kterou potřebuji. Je to pro mě skvělý způsob, jak vypnout a aspoň na chvíli bojovat i s něčím jiným než se svým zdravím.

Byla bych ale moc šťastná, kdyby postupem času byl box ten jediný důvod, kdy se budu za něco opravdu rvát.

Vybrané finance budou použity na další terapii kmenovými buňkami na Slovensku v nemocnici Blue Horizon International a.s. v Malackách.

Děkuji všem za pomoc.

Sbírku již podpořilo 7 dárců

500 Kč — M.K.🥊 před 3 hodinami

„Nech sa sny stanú skutočnosťou “
200 Kč — Dominika B. před 8 hodinami

110 Kč — Anonymní dárce včera

300 Kč — Anonymní dárce před měsícem

„Každá koruna pomůže, pojďme podpořit Nicolku a společně porazit DMO 💪🍀“
1 000 Kč — Michal Kobrle před 2 měsíci

500 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

252 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci