Neúnosná situace: samoživitelka Tereza bojuje pro své děti

Pardubice / Sbírku organizuje Tereza Zlesáková

{}
0 %

Neúnosná situace: samoživitelka Tereza bojuje pro své děti

Vybráno 31 332 Kč z 31 200 Kč
Zbývá -23 dnů
100 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 03. března 2023

Sbírce pomůžete i sdílením

Jmenuji se Tereza a jsem maminka samoživitelka se dvěma malými dětmi, Vítkovi je 7 let a Maxíkovi 5 let. Starší Vítek má diagnostikovaný dětským psychiatrem od tří let atypický autismus, ADHD. Postupem času se nám přidaly diagnózy mentální retardace a enuréza, schizofrenie, celiakie a alergie na kravskou bílkovinu. Tyto obě alergie má i mladší syn.

Život s kombinovaným postižením

Tatínek dětí je nyní bohužel ve výkonu trestu, tudíž jsem na vše sama. Nemám žádné příbuzné a ze strany manžela nejeví zájem vzhledem k synově postižení. 

Zhruba před půl rokem se nám situace výrazně změnila, jelikož syn během týdne přestal nečekaně bez příčiny úplně chodit. A ocitl se na invalidním vozíčku, nyní je na speciálním kočárku.

Situaci řeším s odbornými lékaři, kteří se snaží najít příčinu bolestí nohou a proč synovi nejde chodit. Péče o děti je pro mě velmi náročná jak fyzicky, tak psychicky i ekonomicky, jsem momentálně na UP, abych se o děti mohla maximálně starat.

Na syna pobírám příspěvek na péči, má přiznaný druhý stupeň, jelikož péče o něj vyžaduje 24/7. Dochází u něj velice často k afektivním záchvatům, kdy ubližuje jak sobě, tak okolí kolem sebe. Je emočně velmi nepředvídatelný.

Na tuto sbírku mě proto doporučila moje sociální pracovnice, se kterou spolupracuji. Chci moc požádat o pomoc na kauci na změnu bydlení. Momentálně bydlíme v pronájmu, kde se ale změnil majitel a velice zvýšil nájem a služby spojené s nájmem. Což je pro mě již finančně neúnosné. Vzhledem k situaci nejsem schopná vlastními silami momentálně situaci zvládnout. Proto tuto pomoc využijeme na levnější pronájem, abychom vše zase byli schopni se skromným rozpočtem zvládat sami. Mockrát děkuji všem dobrým lidem.

Slova sociální pracovnice

V tuto chvíli jsou možnosti paní Terezy nastoupit do práce alespoň na částečný úvazek, a tím zlepšit svojí finanční situaci, prakticky nulové. Syn Vítek má diagnostikovaný autismus a ADHD, péče o něj je velmi vyčerpávající. Situace celé rodiny je velmi náročná a paní Tereza opravdu poctivě a ze všech sil bojuje za zdraví dětí a stabilní rodinné prostředí. Vzhledem k těmto okolnostem prosím o podporu pro samoživitelku Terezu a její děti.

Sbírku již podpořilo 26 dárců

1 777 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

373 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

373 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

500 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

„Drzim palce.“
300 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

„Hodně štěstí!“
1 000 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

1 221 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

300 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

500 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

231 Kč — Anonymní dárce před 3 měsíci