Nákup pro rodinu samoživitelky

Klecany / Sbírku organizuje Nora Fridrichová zc.eziveletaksec@avohcirdirf.aron

{}
0 %

Nákup pro rodinu samoživitelky

Vybráno 6 550 081 Kč z 50 000 Kč
Zbývá 5 dnů
13100 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 31. ledna 2021

Sbírce pomůžete i sdílením

S vaší pomocí jsme do rodin samoživitelů zaslali nákupy za 3 miliony Kč (díky slevám obchodů je hodnota ale mnohem vyšší). Naklikali jsme přes 2100 nákupů a pokračujeme dál! Pomáhat budeme tak dlouho, dokud konto nevyčerpáme. :) - Aktualizováno 12/1/2021

Na rodiny samoživitelek dopadla pandemie drtivě. Neúplných rodin žije v Česku odhadem na 200 tisíc a jejich živitelky přišly vinou karantény o příjem.

Jsem televizní novinářka a tématu samoživitelství se věnuji 2 roky. Nejprve jsem o rodinách matek začala natáčet reportáže. Organizuji pro matky dobročinné sbírky - ať už jde o oblečení, hračky nebo knihy či sportovní vybavení. O adventu pro ně s přáteli pořádám knižní burzu a výtěžek jde na vánoční dárky jejich dětem.

Od momentu vyhlášení karantény se v rodinách samoživitelek odehrává tiché drama. Přestaly chodit alimenty, chybí výplata, navíc s nejasnou vyhlídkou, kdy a zda vůbec nějaká bude. Víc než polovina samoživitelek bydlí v pronájmu a teď nemají ani na něj. Mnohé ženy navíc pracovaly jako "dohodářky", jenže stát lidem na DPČ či DPP žádnou pomoc nenabídl.

Matky s dětmi patří mezi nejchudší sociální skupiny v ČR, polovina má na živobytí svých dětí do 20 000 korun, třetina dokonce pod 10 000 korun měsíčně!

Sbírám peníze na nákupy pro ně. To, co původně bylo jen maličkou sbírkou mezi mými přáteli ale roste. Moc mě těší zájem mnoha hodných lidí, kteří chtějí rodinám samoživitelek zaplatit nákup jídla. Nabídku dárce vždy jeho jménem zveřejním ve FB skupině Klub svobodných matek, která čítá skoro 11 tisíc žen. Mezi maminkami se snažím vybrat ty nejpotřebnější, ty si poté napíšou, co přesně potřebují, a já objednávám a platím online. Na vše mám účty, které mohu doložit.  Na nákupy maminkám jde 100 % výtěžku.

Pokud se rozhodnete rodiny samoživitelek podpořit nákupem prostřednictvím této sbírky, můžete dostat potvrzení o daru, které lze daňově uplatnit.

Moc si vážím toho, že chcete rodinám samoživitelek pomoci. Matky nejčastěji potřebují základní věci, jako je mléko, mouka, cukr, olej, ocet nebo třeba prací prášek. Jde o základ každé domácnosti, ale v mnoha rodinách chybějí. Přitom právě vonící buchta v troubě dělá domov domovem. Děkuji vám.

Partneři sbírky 1

Nora Fridrichová - organizátorka

Organizátorkou a patronkou sbírky je Nora Fridrichová.

Sbírku již podpořilo 3835 dárců

1 221 Kč — Rutovi včera

1 000 Kč — Anonymní dárce před 2 dny

777 Kč — Anonymní dárce před 3 dny

„Ahoj holky a kluci, přejeme dobrou chuť. “
500 Kč — Iva, Lukáš, Kája, Kryštof před 3 dny

500 Kč — Anonymní dárce před 3 dny

777 Kč — Karel Filip před 4 dny

5 000 Kč — Anonymní dárce před 4 dny

„Držte se!“
1 000 Kč — Anonymní dárce před 4 dny

500 Kč — Anonymní dárce před 5 dny

1 000 Kč — Anonymní dárce před 5 dny

Další běžící sbírky

Speciální terapie Snoezelen pro Barunku
11 %

Speciální terapie Snoezelen pro Barunku

Rehabilitace pro Zuzanku
73 %

Rehabilitace pro Zuzanku

Strážci Plamene na podporu kultury
19 %

Strážci Plamene na podporu kultury