Nákup pro rodinu samoživitelky

Celá ČR / Sbírku organizuje Nora Fridrichová

{}
0 %

Nákup pro rodinu samoživitelky

Vybráno 11 398 431 Kč z 50 000 Kč
Zbývá -380 dnů
22797 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 19. ledna 2022

Sbírce pomůžete i sdílením

Na rodiny samoživitelů dopadla pandemie drtivě. Neúplných rodin žije v Česku odhadem na 200 tisíc a jejich živitelé přišli vinou karantény o příjem.

Jsem televizní novinářka a tématu samoživitelství se věnuji 2 roky. Nejprve jsem o rodinách začala natáčet reportáže. Organizuji pro matky dobročinné sbírky - ať už jde o oblečení, hračky nebo knihy či sportovní vybavení. O adventu pro ně s přáteli pořádám knižní burzu a výtěžek jde na vánoční dárky jejich dětem.

Od momentu vyhlášení karantény se v rodinách samoživitelů odehrává tiché drama. Přestaly chodit alimenty, chybí výplata, navíc s nejasnou vyhlídkou, kdy a zda vůbec nějaká bude. Víc než polovina samoživitelů bydlí v pronájmu a teď nemají ani na něj. Mnohé ženy navíc pracovaly jako "dohodářky", jenže stát lidem na DPČ či DPP žádnou pomoc nenabídl.

Matky a tátové samoživitelé s dětmi patří mezi nejchudší sociální skupiny v ČR, polovina má na živobytí svých dětí do 20 000 korun, třetina dokonce pod 10 000 korun měsíčně!

Sbírám peníze na nákupy pro ně. To, co původně bylo jen maličkou sbírkou mezi mými přáteli ale roste. Moc mě těší zájem mnoha hodných lidí, kteří chtějí rodinám samoživitelek zaplatit nákup jídla.

Pokud se rozhodnete rodiny samoživitelů podpořit nákupem prostřednictvím této sbírky, můžete dostat potvrzení o daru, které lze daňově uplatnit.

Moc si vážím toho, že chcete rodinám pomoci. Nejčastěji potřebují základní věci, jako je mléko, mouka, cukr, olej, ocet nebo třeba prací prášek. Jde o základ každé domácnosti, ale v mnoha rodinách chybějí. Přitom právě vonící buchta v troubě dělá domov domovem. Děkuji vám.

Partneři sbírky 1

Nora Fridrichová - organizátorka

Organizátorkou a patronkou sbírky je Nora Fridrichová.

Sbírku již podpořilo 5307 dárců

777 Kč — Anonymní dárce před rokem

2 000 Kč — Anonymní dárce před rokem

10 000 Kč — Anonymní dárce před rokem

10 000 Kč — Anonymní dárce před rokem

500 Kč — Anonymní dárce před rokem

„Hezký nový rok“
2 000 Kč — Anonymní dárce před rokem

333 Kč — Anonymní dárce před rokem

„Mám velikou radost za tento nápad a za to, že se jej podařilo zrealizovat. Velká poklona paní Fridrichové. F.Mareš.“
4 000 Kč — František Mareš před rokem

5 000 Kč — Anonymní dárce před rokem

3 000 Kč — Paličkovi před rokem