Nákup pro rodinu samoživitelky

Celá ČR / Sbírku organizuje Nora Fridrichová zc.eziveletaksec@avohcirdirf.aron

{}
0 %

Nákup pro rodinu samoživitelky

Vybráno 10 492 924 Kč z 50 000 Kč
Zbývá 202 dnů
20986 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 31. prosince 2021

Sbírce pomůžete i sdílením

S vaší pomocí jsme do rodin samoživitelů zaslali nákupy za 5,5 milionu Kč (díky slevám obchodů je hodnota ale mnohem vyšší). Naklikali jsme přes 3300 nákupů a pokračujeme dál! Pomáhat budeme tak dlouho, dokud konto nevyčerpáme. :) - Aktualizováno 11/5/2021

Na rodiny samoživitelů dopadla pandemie drtivě. Neúplných rodin žije v Česku odhadem na 200 tisíc a jejich živitelé přišli vinou karantény o příjem.

Jsem televizní novinářka a tématu samoživitelství se věnuji 2 roky. Nejprve jsem o rodinách začala natáčet reportáže. Organizuji pro matky dobročinné sbírky - ať už jde o oblečení, hračky nebo knihy či sportovní vybavení. O adventu pro ně s přáteli pořádám knižní burzu a výtěžek jde na vánoční dárky jejich dětem.

Od momentu vyhlášení karantény se v rodinách samoživitelů odehrává tiché drama. Přestaly chodit alimenty, chybí výplata, navíc s nejasnou vyhlídkou, kdy a zda vůbec nějaká bude. Víc než polovina samoživitelů bydlí v pronájmu a teď nemají ani na něj. Mnohé ženy navíc pracovaly jako "dohodářky", jenže stát lidem na DPČ či DPP žádnou pomoc nenabídl.

Matky a tátové samoživitelé s dětmi patří mezi nejchudší sociální skupiny v ČR, polovina má na živobytí svých dětí do 20 000 korun, třetina dokonce pod 10 000 korun měsíčně!

Sbírám peníze na nákupy pro ně. To, co původně bylo jen maličkou sbírkou mezi mými přáteli ale roste. Moc mě těší zájem mnoha hodných lidí, kteří chtějí rodinám samoživitelek zaplatit nákup jídla.

Pokud se rozhodnete rodiny samoživitelů podpořit nákupem prostřednictvím této sbírky, můžete dostat potvrzení o daru, které lze daňově uplatnit.

Moc si vážím toho, že chcete rodinám pomoci. Nejčastěji potřebují základní věci, jako je mléko, mouka, cukr, olej, ocet nebo třeba prací prášek. Jde o základ každé domácnosti, ale v mnoha rodinách chybějí. Přitom právě vonící buchta v troubě dělá domov domovem. Děkuji vám.

Partneři sbírky 1

Nora Fridrichová - organizátorka

Organizátorkou a patronkou sbírky je Nora Fridrichová.

Sbírku již podpořilo 4887 dárců

777 Kč — Anonymní dárce včera

373 Kč — Anonymní dárce před 3 dny

3 000 Kč — Marketa a Filip před 3 dny

250 Kč — Petr Chowaniec před 5 dny

500 Kč — Hana Delalande před 5 dny

373 Kč — Anonymní dárce před týdnem

500 Kč — Anonymní dárce před týdnem

„Nejste v tom sami😊“
3 000 Kč — Monika Rousová před týdnem

2 000 Kč — Anonymní dárce před týdnem

500 Kč — Anonymní dárce před týdnem

Další běžící sbírky

Pomoc Petrovi a jeho synovi, kterým vzal oheň dům
17 %

Pomoc Petrovi a jeho synovi, kterým vzal oheň dům

Speciální rehabilitace pro Elišku
81 %

Speciální rehabilitace pro Elišku

Pro bezpečnější a snadnější manipulaci Petry
47 %

Pro bezpečnější a snadnější manipulaci Petry