Nákup pro rodinu samoživitelky

Klecany / Sbírku organizuje Nora Fridrichová zc.eziveletaksec@avohcirdirf.aron

{}
0 %

Nákup pro rodinu samoživitelky

Vybráno 6 918 517 Kč z 50 000 Kč
Zbývá 304 dnů
13837 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 31. prosince 2021

Sbírce pomůžete i sdílením

S vaší pomocí jsme do rodin samoživitelů zaslali nákupy za 4 miliony Kč (díky slevám obchodů je hodnota ale mnohem vyšší). Naklikali jsme přes 2700 nákupů a pokračujeme dál! Pomáhat budeme tak dlouho, dokud konto nevyčerpáme. :) - Aktualizováno 17/2/2021

Na rodiny samoživitelů dopadla pandemie drtivě. Neúplných rodin žije v Česku odhadem na 200 tisíc a jejich živitelé přišli vinou karantény o příjem.

Jsem televizní novinářka a tématu samoživitelství se věnuji 2 roky. Nejprve jsem o rodinách začala natáčet reportáže. Organizuji pro matky dobročinné sbírky - ať už jde o oblečení, hračky nebo knihy či sportovní vybavení. O adventu pro ně s přáteli pořádám knižní burzu a výtěžek jde na vánoční dárky jejich dětem.

Od momentu vyhlášení karantény se v rodinách samoživitelů odehrává tiché drama. Přestaly chodit alimenty, chybí výplata, navíc s nejasnou vyhlídkou, kdy a zda vůbec nějaká bude. Víc než polovina samoživitelů bydlí v pronájmu a teď nemají ani na něj. Mnohé ženy navíc pracovaly jako "dohodářky", jenže stát lidem na DPČ či DPP žádnou pomoc nenabídl.

Matky a tátové samoživitelé s dětmi patří mezi nejchudší sociální skupiny v ČR, polovina má na živobytí svých dětí do 20 000 korun, třetina dokonce pod 10 000 korun měsíčně!

Sbírám peníze na nákupy pro ně. To, co původně bylo jen maličkou sbírkou mezi mými přáteli ale roste. Moc mě těší zájem mnoha hodných lidí, kteří chtějí rodinám samoživitelek zaplatit nákup jídla.

Pokud se rozhodnete rodiny samoživitelů podpořit nákupem prostřednictvím této sbírky, můžete dostat potvrzení o daru, které lze daňově uplatnit.

Moc si vážím toho, že chcete rodinám pomoci. Nejčastěji potřebují základní věci, jako je mléko, mouka, cukr, olej, ocet nebo třeba prací prášek. Jde o základ každé domácnosti, ale v mnoha rodinách chybějí. Přitom právě vonící buchta v troubě dělá domov domovem. Děkuji vám.

Partneři sbírky 1

Nora Fridrichová - organizátorka

Organizátorkou a patronkou sbírky je Nora Fridrichová.

Sbírku již podpořilo 4066 dárců

2 000 Kč — Anonymní dárce před 11 hodinami

5 000 Kč — Anonymní dárce před 12 hodinami

50 Kč — Anonymní dárce před 13 hodinami

50 Kč — Anonymní dárce před 13 hodinami

1 000 Kč — Anonymní dárce před 14 hodinami

500 Kč — Juráškovi Holešov před 14 hodinami

1 000 Kč — Anonymní dárce před 15 hodinami

373 Kč — Anonymní dárce před 17 hodinami

3 000 Kč — Anonymní dárce před 17 hodinami

1 000 Kč — Jitka včera

Další běžící sbírky

Nevzdávám se! Ochrnutý záchranář se znovu učí chodit
46 %

Nevzdávám se! Ochrnutý záchranář se znovu učí chodit

Abychom nepřišli o bydlení
72 %

Abychom nepřišli o bydlení

Větší auto pro Michálka
75 %

Větší auto pro Michálka