Nákup pro rodinu samoživitelky

Celá ČR / Sbírku organizuje Nora Fridrichová zc.eziveletaksec@avohcirdirf.aron

{}
0 %

Nákup pro rodinu samoživitelky

Vybráno 10 757 643 Kč z 50 000 Kč
Zbývá 101 dnů
21515 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 31. prosince 2021

Sbírce pomůžete i sdílením

S vaší pomocí jsme do rodin samoživitelů zaslali nákupy za 5,5 milionu Kč (díky slevám obchodů je hodnota ale mnohem vyšší). Naklikali jsme přes 3300 nákupů a pokračujeme dál! Pomáhat budeme tak dlouho, dokud konto nevyčerpáme. :) - Aktualizováno 11/5/2021

Na rodiny samoživitelů dopadla pandemie drtivě. Neúplných rodin žije v Česku odhadem na 200 tisíc a jejich živitelé přišli vinou karantény o příjem.

Jsem televizní novinářka a tématu samoživitelství se věnuji 2 roky. Nejprve jsem o rodinách začala natáčet reportáže. Organizuji pro matky dobročinné sbírky - ať už jde o oblečení, hračky nebo knihy či sportovní vybavení. O adventu pro ně s přáteli pořádám knižní burzu a výtěžek jde na vánoční dárky jejich dětem.

Od momentu vyhlášení karantény se v rodinách samoživitelů odehrává tiché drama. Přestaly chodit alimenty, chybí výplata, navíc s nejasnou vyhlídkou, kdy a zda vůbec nějaká bude. Víc než polovina samoživitelů bydlí v pronájmu a teď nemají ani na něj. Mnohé ženy navíc pracovaly jako "dohodářky", jenže stát lidem na DPČ či DPP žádnou pomoc nenabídl.

Matky a tátové samoživitelé s dětmi patří mezi nejchudší sociální skupiny v ČR, polovina má na živobytí svých dětí do 20 000 korun, třetina dokonce pod 10 000 korun měsíčně!

Sbírám peníze na nákupy pro ně. To, co původně bylo jen maličkou sbírkou mezi mými přáteli ale roste. Moc mě těší zájem mnoha hodných lidí, kteří chtějí rodinám samoživitelek zaplatit nákup jídla.

Pokud se rozhodnete rodiny samoživitelů podpořit nákupem prostřednictvím této sbírky, můžete dostat potvrzení o daru, které lze daňově uplatnit.

Moc si vážím toho, že chcete rodinám pomoci. Nejčastěji potřebují základní věci, jako je mléko, mouka, cukr, olej, ocet nebo třeba prací prášek. Jde o základ každé domácnosti, ale v mnoha rodinách chybějí. Přitom právě vonící buchta v troubě dělá domov domovem. Děkuji vám.

Partneři sbírky 1

Nora Fridrichová - organizátorka

Organizátorkou a patronkou sbírky je Nora Fridrichová.

Sbírku již podpořilo 4950 dárců

5 000 Kč — Anonymní dárce před 4 dny

„Vážená paní Noro, je to úžasné co děláte a moc Vám fandím. Ráda bych se přimluvila za jednu samoživitelku, zda je to možné? Odpověď: jana.hallova@volny.cz“
5 000 Kč — MUDr. Magdalena Hallová před 4 dny

777 Kč — Anonymní dárce před 5 dny

1 000 Kč — Anonymní dárce před 5 dny

373 Kč — Anonymní dárce před 5 dny

333 Kč — Anonymní dárce před týdnem

„Make America Great Again!“
500 Kč — Donadl Trump před týdnem

1 000 Kč — Anonymní dárce před týdnem

1 000 Kč — Anonymní dárce před 2 týdny

25 000 Kč — Severské Světlo před 2 týdny

Další běžící sbírky

Kmenové buňky pro Luboše s ALS
88 %

Kmenové buňky pro Luboše s ALS

Abychom s Kristiánem zůstali spolu doma
76 %

Abychom s Kristiánem zůstali spolu doma

100 kroků zpátky do života
55 %

100 kroků zpátky do života