Nákup pro rodinu samoživitelky

Klecany / Sbírku organizuje Nora Fridrichová zc.eziveletaksec@avohcirdirf.aron

{}
0 %

Nákup pro rodinu samoživitelky

Vybráno 4 407 955 Kč z 50 000 Kč
Zbývá 36 dnů 8816 % z původního cíle

Sbírce pomůžete i sdílením

S vaší pomocí jsme do rodin samoživitelů zaslali nákupy za více než 2 miliony Kč (díky slevám obchodů je hodnota ale mnohem vyšší). Naklikali jsme přes 1500 nákupů a pokračujeme dál! Pomáhat budeme tak dlouho, dokud konto nevyčerpáme. :) - Aktualizováno 6. října 2020

Na rodiny samoživitelek dopadla pandemie drtivě. Neúplných rodin žije v Česku odhadem na 200 tisíc a jejich živitelky přišly vinou karantény o příjem.

Jsem televizní novinářka a tématu samoživitelství se věnuji 2 roky. Nejprve jsem o rodinách matek začala natáčet reportáže, pak jsem začala podporovat přímo jejich organizaci Klub svobodných matek. Organizuji pro matky dobročinné sbírky - ať už jde o oblečení, hračky nebo knihy či sportovní vybavení. O adventu pro ně s přáteli pořádám knižní burzu a výtěžek jde na vánoční dárky jejich dětem.

Od momentu vyhlášení karantény se v rodinách samoživitelek odehrává tiché drama. Přestaly chodit alimenty, chybí výplata, navíc s nejasnou vyhlídkou, kdy a zda vůbec nějaká bude. Víc než polovina samoživitelek bydlí v pronájmu a teď nemají ani na něj. Mnohé ženy navíc pracovaly jako "dohodářky", jenže stát lidem na DPČ či DPP žádnou pomoc nenabídl.

Matky s dětmi patří mezi nejchudší sociální skupiny v ČR, polovina má na živobytí svých dětí do 20 000 korun, třetina dokonce pod 10 000 korun měsíčně!

Sbírám peníze na nákupy pro ně. To, co původně bylo jen maličkou sbírkou mezi mými přáteli ale roste. Moc mě těší zájem mnoha hodných lidí, kteří chtějí rodinám samoživitelek zaplatit nákup jídla. Nabídku dárce vždy jeho jménem zveřejním ve FB skupině Klub svobodných matek, která čítá skoro 11 tisíc žen. Mezi maminkami se snažím vybrat ty nejpotřebnější, ty si poté napíšou, co přesně potřebují, a já objednávám a platím online. Na vše mám účty, které mohu doložit.  Na nákupy maminkám jde 100% výtěžku.

Pokud se rozhodnete rodiny samoživitelek podpořit nákupem prostřednictvím této sbírky, můžete dostat potvrzení o daru, které lze daňově uplatnit.

Moc si vážím toho, že chcete rodinám samoživitelek pomoci. Matky nejčastěji potřebují základní věci, jako je mléko, mouka, cukr, olej, ocet nebo třeba prací prášek. Jde o základ každé domácnosti, ale v mnoha rodinách chybějí. Přitom právě vonící buchta v troubě dělá domov domovem. Děkuji vám.

Partneři sbírky 1

Nora Fridrichová - organizátorka

Organizátorkou a patronkou sbírky je Nora Fridrichová.

Sbírku již podpořilo 3030 dárců

373 Kč — Anonymní dárce před 9 hodinami

400 Kč — Anonymní dárce před 11 hodinami

500 Kč — Anonymní dárce včera

2 000 Kč — Anonymní dárce před 2 dny

„Držte se!“
350 Kč — Míša před 2 dny

1 500 Kč — Anonymní dárce před 2 dny

„Dobrá práce! Přeji hodně zdaru!“
1 000 Kč — Anonymní dárce před 2 dny

„Sestra pro sestru od Jeziska“
3 000 Kč — Sestra před 3 dny

„V této nelehké době je třeba si pomáhat 😊“
2 000 Kč — Anonymní dárce před 3 dny

4 000 Kč — Anonymní dárce před 3 dny

Další běžící sbírky

Sestřičky sestřičkám
10 %

Sestřičky sestřičkám

Nový život pro děti z Líský
8 %

Nový život pro děti z Líský

Cesta k DOMOVU pro maminku a 5 dětí
51 %

Cesta k DOMOVU pro maminku a 5 dětí