Na opravu auta pro nemocného Románka

Plzeň / Sbírku organizuje Jaroslava Tamášová zc.liame@753kkedar

{}
0 %

Na opravu auta pro nemocného Románka

Vybráno 13 635 Kč z 40 000 Kč
Zbývá -189 dnů
34 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 15. ledna 2021

Sbírce pomůžete i sdílením

Dobrý den, jmenuji se Jaroslava Tamášová a tohle je náš příběh. Náš běh na dlouhou trať začal v roce 2014, kdy se mi narodil Románek. Na svět přišel předčasně v 6. měsíci… Prožívala jsem tehdy velké neshody v partnerství a bohužel se to podepsalo i na mém těhotenství.

Románek vážil 800 g, měl těžké krvácení do mozku a plic a hned musel jít na operační sál, kde proběhla resuscitace a odsátí horních cest dýchacích, prodechování vakem a intubace.

Začátkem roku 2015 se jeho stav zhoršil a lékaři museli synovi vložit do hlavy VP-shunt, hadičku, která odvádí přebytečný mozkomíšní mok z mozku. Pooperační průběh navíc zkomplikovala sepse. Zákrok musel být po pár měsících znovu zopakován.

Od Románkova otce jsme záhy po porodu utekli. Chtěla jsem pro syna najít bezpečný domov. Já jsem skončila v rukou psychiatra, protože jsem se z toho všeho psychicky složila.

Naštěstí nyní žijeme s milujícím partnerem, který nám všem dává a poskytuje vše, co potřebujeme. Kdyby si nás nevzal k sobě, nevím, jak bychom skončili. Společně ještě vychováváme tříletou dcerku Nikolku.

Románkovi teď bude 6 let, ale mentálně je na úrovni 2letého dítěte. Má lehkou dětskou mozkovou obrnu, autismus a oční vadu. V nejbližší době ho čeká hospitalizace na neurologické klinice, aby zjistili, proč mu nechtějí pracovat nožičky. Syn bude možná potřebovat invalidní vozík.

Nyní se nám rozbilo auto a potřebujeme ho rychle opravit. Bez auta jsme jak bez ruky, Románek nemůže chodit a přítel ho musí nosit na rukou na všechna vyšetření.

Sice pobíráme příspěvek na péči, rodičovský příspěvek a invalidní důchod 1 stupně, ale sotva nám to stačí na potřeby Románka a chod domácnosti. Přítel do práce bohužel nemůže, protože pečuje o syna. Já se o nej bohužel starat nemůžu, protože mám také vážné zdravotní potíže. Našli mi nádor v dlani a čeká mě operace mandlí.

Proto chci pokorně poprosit všechny dobré a laskavé lidi o pomoc. Váš příspěvek použijeme na opravu našeho vozu, která bude stát 40 000 Kč. Na koupi nového vozu nemáme a bez auta se Románek neobejde. Vím, že je těžká doba, ale moc Vás všechny prosím pomozte Románkovi, abychom měli cestu k lékařům snadnější a bez potíží.

NA OPRAVU AUTA PRO NEMOCNÉHO ROMÁNKA

NA OPRAVU AUTA PRO NEMOCNÉHO ROMÁNKA

15. 01. 2021

Chtěly bychom z celého srdce poděkovat všem dobrým a laskavým lidem, kteří nám pomohli i v této nelehké a těžké době. Náš vděk vůči všem dárcům, kteří nám přispěli je nesmírný. Pro některé naše dárce byl příspěvek jen pár korun, ale pro nás to znamenalo nesmírnou hodnotu a dávalo nám to naději, že naše vozidlo opět zprovozníme, abychom Románkovi ulechčili cestování k doktorům a na vyšetření. Proto bychom chtěli všem našim dárcům ale i ostatním lidem a človíčkům, kteří zde hledají pomoc a naději, popřát hodně štěstí ale nejvíce zdraví!

Sbírku již podpořilo 25 dárců

„Přeji Vám hodně zdraví a sílu se s tím poprat.“
1 000 Kč — Peter před 6 měsíci

„Hodne stesti“
200 Kč — Anonymní dárce před 6 měsíci

„Snad to aspoň trochu pomůže.“
121 Kč — Hana před 6 měsíci

400 Kč — Anonymní dárce před 6 měsíci

30 Kč — Anonymní dárce před 6 měsíci

121 Kč — Anonymní dárce před 6 měsíci

„Ať vám auto zase jezdí. A hodně zdraví.“
373 Kč — Anonymní dárce před 6 měsíci

„Přeju vám hodně štěstí, máte to těžký a chci aby jste se měli líp aspoň tímto darem!“
121 Kč — Adam před 6 měsíci

„At vše dibře dopadne a auto at je poservisováno na 1*“
100 Kč — Martin před 6 měsíci

„Hodně štěstí!“
373 Kč — Anonymní dárce před 7 měsíci

Další běžící sbírky

Obnova Mateřské školy Hrušky
50 %

Obnova Mateřské školy Hrušky

Celé Česko na pomoc obcím zasaženým ničivým tornádem
953 %

Celé Česko na pomoc obcím zasaženým ničivým tornádem

Sandra, děti a jejich nový domov
75 %

Sandra, děti a jejich nový domov