Motorkář a táta Zdeněk ochrnul. Pomozme mu!

Brno - Venkov / Sbírku organizuje Nadační fond pomoci

{}

Motorkář a táta Zdeněk ochrnul. Pomozme mu!

0 %

Vybráno 738 128 Kč z 600 000 Kč
Zbývá -479 dnů
Sbírka byla ukončena 22. března 2023

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Jmenuji se Zdeněk a můj život se změnil v jedné sekundě 20. května 2022 kolem 4. odpolední hodiny na D1.

Směřoval jsem na své motorce po D1 směr jižní Čechy na moto akci, která je jen dvakrát do roka a moc jsem se těšil. Na místě konání už mě čekala i moje přítelkyně Renata s naší 3,5letou dcerkou Lucinkou. Předtím jsem se zdržel ještě v práci, a tak jsem vyjel o 2 hodiny později než přítelkyně autem. Bohužel na moto akci už jsem nedojel. Nedobrzdil jsem v pomalu jedoucí koloně a narazil do auta, které vybočilo z pruhu, aby nenarazilo do auta před ním. Moje chyba byla, že jsem jel v uličce mezi auty.

Nebylo to ve velké rychlosti, ale motorka mě tzv. vyhodila ze sedla a bohužel dopadla přímo na mě a přirazila mě k zemi, a to tak nešťastně, že mě rozdrtila ploténku mezi 3-4 krčním obratlem a poškodila míchu.

První verdikt doktorů týden po operaci byl, že budu ležák a budu hýbat jen hlavou. Naštěstí jsem dokázal sám dýchat a mluvit, ale hýbat jsem se nedokázal. Můj největší hnací motor a abych všechno zvládl psychicky a bojoval byla moje malá 3.5letá dcera Lucinka, přítelkyně Renata, rodina a moji kamarádi. Po 2 měsících co jsem ležel v nemocnici jsem dokázal díky rehabilitacím trochu pohnout nohama a některými prsty na rukách. Pro mě to byla veliká naděje.

Po pobytu v nemocnici následovalo 5 měsíců v Rehabilitačním zařízení Hrabyně, kde dokázali díky intenzivní rehabilitaci to, že dnes dokážu řídit elektrický vozík rukou, do posledního týdne jsem vozík ovládal jen bradou. Bohužel jsem stále zcela odkázaný na pomoc druhé osoby, jak při jídle, pití, přesunu na vozík nebo postel, tak při každodenní hygieně. Musí mě polohovat, aby nevznikly proleženiny. Mám křeče v těle ve svalech, na které musím brát prášky. Nefunguje mě termoregulační systém těla, takže když se přehřeji, omdlévám.

Jak sbírka pomůže?

Potřebuji intenzivní rehabilitace, abych byl čím dál víc samostatný a dokázal se sám najíst, napít a přemístit na vozík.

Opravdu také moc prosím o pomoc při zajištění financí na vybavení domácnosti pro lepší manipulaci se mnou. Přece jen jsem 2metrový chlap a něco vážím, navíc potřebuji fyzioterapeuta, který by ke mně docházel, elektroléčby, dále pak na intenzivní rehabilitace na soukromých klinikách, potřebuji nějaké rehabilitační pomůcky i na domácí cvičení. Prosím, pomozte mě být trochu soběstačný, abych se dokázal sám najíst, napít a mohl zase objímat svou dceru.

Výtěžek sbírky tedy půjde na rehabilitační pobyty, fyzioterapii doma, bezbariérové úpravy v domě, nástěnný zvedák (jen ten stojí přes 200 000 Kč) a pečovatelkou službu.

Opravdu moc děkuji za každou finanční pomoc i za sdílení mezi vaše přátele. Přeji krásné Vánoce, a hlavně všem přeji pevné zdraví.

Děkuji moc. Zdeňa

Sbírku již podpořilo 507 dárců

„Hodně sil vše zvládneš. Máš pro koho být zdraví a v pořádku. “
2 000 Kč — Eva před rokem

„Držím palce....“
333 Kč — Petr před rokem

„Milý Zdeňku, z celého srdce přeji tobě úspěšné uzdravování a tobě i tvé rodině hodně sil! Srdečně ze Stuttgartu zdraví Alena, teta Jirky Chromého z Rousínova.“
373 Kč — Alena Leja-Hild před rokem

1 000 Kč — Petr KLR před rokem

„Zdenku .Prajem tebe a rodine vela sil do života.“
37 € — serzino před rokem

„Přeji Vám hodně štěstí a zlepšení zdraví a ať si můžete užívat co nejvíce Vaši dcerku :)“
2 000 Kč — Anonymní dárce před rokem

„Brzy se uzdrav ať můžeme zajít na pivko“
2 000 Kč — Benny před rokem

„to dáš draku“
2 000 Kč — moischel před rokem

„Hodně sil. Pavla“
3 000 Kč — Pavla Strachová před rokem

373 Kč — Ondrej93 před rokem