Monika a děti v nesnázích

Praha / Sbírku organizuje Drahomír Bilka

{}

Monika a děti v nesnázích

0 %

Vybráno 0 Kč z 50 000 Kč
Zbývá -441 dnů
Sbírka byla ukončena 14. března 2023

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Ve čtvrtek 9. 1. se vracím z Moravy domů do Sokolova a volá mi Maruška: „Míro, volala mi Monča a pláče, že jí policie odvedla přítele (a také otce dvou dětí) a neví co si má počít, když je teď na všechno sama.“

Neznáme jejího přítele a nevíme co provedl. Ale co víme jistě, je fakt, že Monča je hodná a starostlivá máma, která je teď v nouzi a zaslouží si pomoc. Jelikož mě telefonát od Marušky v ten čtvrtek zastihl právě před Prahou, tak jsme s kamarádem nakoupili nějaké plíny a sunary (tož kurňa, to byste nevěřili, kolik to stojí...) a zajeli ji navštívit a předat dar na ubytovnu, která nese honosné jméno „Hotel Kačerov“. Tam platí za garsonku 15 000,- měsíčně a jelikož její mateřské příspěvky dělají necelých 10 000,- měsíčně, tak jen na nájmu už je mínus 5 000,-. K tomu jídlo a ostatní náklady. Proto jsme dali cílovou částku sbírky na 50 000 Kč, aby mohla zde ještě nějaký čas pobýt, než se vše vyřeší a stabilizuje.

Snažil jsme se volat různé charity a azylové domy, ale neuspěl jsem. Jedna z podmínek je totiž trvalý pobyt v Praze, který Monča bohužel nemá. Říkám paní do telefonu: „Takže když máma s dětmi stojí v mrazu na ulici, tak má smůlu, že nemá hlášený pobyt?“

Monika také nelení a dělá i něco proto, aby si přivydělala nějaký ten peníz. V pondělí se jde hlásit do redakce kanceláře časopisu Prostor, který pak bude prodávat někde u stanice metra v Praze. Takže pokud jí někde uvidíte postávat u metra bude tam jistě i s kočárkem a v něm bude Kristián, kterému jsme s Maruškou dali indiánské jméno „Ten, co se pořád směje, ať se děje, co se děje“. Nezapomeňte se u ní, prosím, stavit a koupit si od ní časopis. Kde a kdy bude, dáme na FB.

Jsme rádi, že se našla alespoň nějaká organizace, která nepotřebuje desítky formulářů a potvrzení a bůh ví co ještě, aby někomu pomohla. 💛

Pokud byste se s Mončou chtěli potkat osobně, není problém ji na ubytovně Hotel Kačerov navštívit. Bude ráda za alespoň chvilkovou společnost a uvidíte, že její děcka jsou fakt pohodový dva kluci!

Možná byste doma našli i nějaké šikovné oblečení po dětech? Zhruba na věk 5-6 let a 2 roky? Pak nás neváhejte kontaktovat, budeme moc rádi!

Šiřte prosím tuto výzvu, kde se dá a my s Maruškou moc děkujeme všem, kteří přispějí sebemenším obnosem a věříme, že se dílo podaří. Na FB se bude info aktualizovat. Najdete mě snadno pod jménem Drahomir Bilka.

Drahomír&Maruška

Sbírku již podpořilo 5 dárců

„Převod do sbírky Podpořme dvojčata Dominika a Matěje ve studiu“
-4 310 Kč — znesnáze21 před 5 měsíci

200 Kč — Anonymní dárce před rokem

„All you need is Láska ❤️“
2 112 Kč — Petr Bouška před rokem

1 221 Kč — Anonymní dárce před rokem

„"Ten co se pořád směje, ať se děje co se děje"“
777 Kč — Drahomir&Maruška před rokem