Měníme řepkové pole v zahradu. EKOZAHRADA Raková

Raková, Plzeňský kraj / Sbírku organizuje MOŽNOSTI TU JSOU o.p.s.

{}

Měníme řepkové pole v zahradu. EKOZAHRADA Raková

0 %

Vybráno 80 265 Kč z 248 832 Kč
Zbývá -1154 dnů
Sbírka byla ukončena 31. března 2021

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

V Rakové u Rokycan tvoří už třetím rokem zeleninovou zahradu a dávají práci 20 lidem se zdravotním postižením. Doteď intenzivně obdělávali zhruba hektar. S vaší pomocí budou moct růst ještě více!

 Máme možnost rozšířit se na další plochu a proměnit dva hektary řepkového pole v pestrou jedlou zahradu, na které se budou střídat zeleninové záhony s pásy květnatých louček, s ovocnými stromy a živými ploty… Místo vytvoří útulné zázemí jak pro pracovníky se zdravotním postižením, tak pro návštěvníky.

 V tuto chvíli pěstujeme kolem padesáti druhů zeleniny a od května do října týdně zásobujeme sedmdesát rodin z Plzně a okolí. Jsme prvním komunitou podporovaným zemědělstvím (KPZ) na západě Čech. Ctíme zásady ekologického hospodaření, a jak to jen lze, pečujeme i o přírodu a krajinu.

 Zvětšení obdělávané plochy nám umožní zaměstnat dalších dvacet lidí se zdravotním postižením a také rozšířit naši KPZ až na 150 pravidelných odběratelů týdně.

Získané prostředky využijeme na vybudování systému zásobování vodou (nádrže na záchyt dešťové vody, vodní biotop sloužící jako kořenová čistírna pro odpadní vodu  a rozvod závlahy po zahradě), na nákup osiva a sazenic, výsadby ovocných dřevin, živých plotů a trvalek, terénní úpravy jednotlivých záhonů a obslužných cest a na dovybavení zázemí pro zaměstnance a návštěvníky.

MOŽNOSTI TU JSOU

Obecně prospěšná společnost MOŽNOSTI TU JSOU byla založena v roce 2007 Diakonií Západ. Hlavním cílem je měnit pohled na zaměstnávání lidí se zdravotním postižením v Plzeňském regionu. Společnost podporuje vytváření nových pracovních míst, zaměstnávání lidí se zdravotním postižením a jejich přípravou na trh práce.

 V současné době pro společnost pracuje více jak 200 lidí s různou formou hendikepu ve čtyřech sociálních projektech. Jsou to: Café Restaurant Kačaba, second hand SECONDHELP, Zdravá Svačina, která v Plzni zásobuje více jak 1 000 dětí denně a provozuje několik školních bufetů, a EKOZAHRADA RAKOVÁ, zemědělský podnik v Rakové u Rokycan, který se zaměřuje na pěstování zeleniny v biokvalitě a je prvním komunitou podporovaným zemědělstvím na západě Čech.

 

Poděkování

12. 04. 2021

Děkujeme všem, kteří podpořili naši sbírku na proměnu řepkového pole v zahradu! I když jsme nevybrali celou cílovou částku, získané prostředky jsou pro nás velikou pomocí. Můžeme díky nim udělat první důležitý krok - pořídit retenční nádrž a souvisejících rozvody. Ještě jednou děkujeme. Vaši zahradníci z EKOZHRADY RAKOVÁ.

Partneři sbírky 3

Milionář mezi námi

Sbírka je součástí pořadu Milionář mezi námi.

Karel Janeček - MILIONÁŘ

Patronem sbírky je matematik Karel Janeček.

FTV Prima a Prima Svět

Organizátorem sbírky je skupina Prima a komunitní projekt Prima SVĚT.

Sbírku již podpořilo 103 dárců

121 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

422 Kč — Týna před 3 lety

„Bohatou úrodu a krásné jaro ...“
500 Kč — Zuzana Mašková před 3 lety

500 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„Krásný projekt, přeji, ať se Vám daří. “
777 Kč — Tereza před 3 lety

373 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

777 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„Drzim palce aby sa to podarilo “
373 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

121 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

1 200 Kč — Anonymní dárce před 3 lety