Martina po cévní mozkové příhodě potřebuje stacionář

Kravaře / Sbírku organizuje Nadační fond pomoci

{}

Martina po cévní mozkové příhodě potřebuje stacionář

0 %

Vybráno 75 220 Kč z 49 000 Kč
Zbývá -499 dnů
Sbírka byla ukončena 03. března 2023

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Martina se narodila jako zdravé miminko. Už v prvním roce života musela podstoupit operaci srdce a v 6 letech se pak u ní poprvé projevila epilepsie, čímž započal koloběh nejrůznějších léčebných postupů.

Vlivem přetrvávajících častých záchvatů, se její zdravotní stav pouze zhoršoval, a na doporučení specialistů se podrobila operaci mozku. I přesto zvládla dokončit učiliště pro podobně postižené děti a žít relativně šťastný a poměrně aktivní život. Moc ráda navštěvovala spolky pro podobně handicapované, s doprovodem ráda cestovala, věnovala se turistice a cykloturistice. Spolehlivě zastávala četné domácí práce a v základních věcech dokázala samostatně vystupovat a komunikovat. I když na to, aby někdy nastoupila do práce to nebylo, s pomocí rodiny o ni bylo vždy dobře postaráno.

Naneštěstí v březnu roku 2020 nastal nečekaný zlom.

Martina utrpěla cévní mozkovou příhodu s rozsáhlým nitrolebečním krvácením.

Marťa je ale velká bojovnice a přes prvotní nanejvýš nepříznivou prognózu se její stav zlepšil natolik, že mohla do domácí péče své milující rodiny, díky které pak začala opět mluvit, jíst a těšit se z drobných radostí života. 

Bohužel, ani to nebyl konec smůly v jejím životě. Kromě ochrnutí jedné poloviny těla se k následkům přidaly také psychické problémy a demence, s jejíž postupem Marťa opět téměř přestala mluvit a dosavadní těžce vydřené pokroky ve zdravotním stavu zmizely. Martina je tak odkázána na 24hodinovou péči svých rodičů, které lékaři i přesto všechno stále povzbuzují v dalším snažení.

Maminka tak s Marťou chodí cvičit kognitivní a pohybové schopnosti do specializovaných zařízení, které nejsou hrazeny zdravotní pojišťovnou a vidíme nemalé pokroky.

Kromě rodiny dělá v poslední době Martině radost především občasný pobyt v denním stacionáři, což je v podstatě takový malý zázrak. Zdálo se už téměř nemožné, že nějaký stacionář bude chtít s Martinou kvůli jejímu náročnému zdravotnímu stavu spolupracovat. Ve dvou stacionářích byla odmítnuta, a tak až třetí pokus se ukázal jako úspěšný.

To, že Marťa ráno vstane s úsměvem a někam se těší je jedna z nejlepších věcí, které se jí v poslední době dějí.

Místní personál se ukázal být nanejvýš profesionální, a tak i rodiče Martiny si v tu dobu můžou oddechnout a načerpat síly pro další péči.

Jak sbírka pomůže?

Vzhledem k tomu, že nic z výše uvedeného není hrazeno ze zdravotního pojištění a maminka Martiny kvůli nepřetržité péči nemůže pracovat, různá cvičení i pobyt v denním stacionáři tak představují zátěž pro rodinný rozpočet. Proto prosíme o pomoc i vás. Cílová částka pokryje náklady na stacionář na půl roku.

Díky vašemu příspěvku bude Marťa moct i nadále navštěvovat stacionář a mít v životě alespoň trochu radosti a zábavy.

Děkujeme.

Nemáme slov, moc děkujeme

03. 02. 2023

Vážení dárci a všichni, kteří jste příběh sdíleli a podporovali nás. Chtěla bych Vám z celého srdce moc poděkovat... zpráva o vybrané sbírce mě dostala úplně do kolen.

Moc moc děkujeme... ať se Vám jen daří.

Sbírku již podpořilo 86 dárců

500 Kč — Anonymní dárce před rokem

252 Kč — Anonymní dárce před rokem

10 000 Kč — Anonymní dárce před rokem

100 Kč — Anonymní dárce před rokem

„Hodně sil a energie přeji 🍀“
1 221 Kč — Martina před rokem

2 000 Kč — Marcel před rokem

252 Kč — Anonymní dárce před rokem

252 Kč — Anonymní dárce před rokem

200 Kč — Anonymní dárce před rokem

„Přeji hodně síly.🍀“
300 Kč — Iveta Königová před rokem