Maminka Renata umírá, pomozte jejím dětem zůstat doma

České Velenice / Sbírku organizuje Renata Fleischmanová

{}

Maminka Renata umírá, pomozte jejím dětem zůstat doma

0 %

Vybráno 81 332 Kč z 920 000 Kč
Zbývá -687 dnů
Sbírka byla ukončena 27. května 2022

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Jmenuji se Renata a je mi 43 let. Mám celkem 4 děti, 23letou dceru Sáru, 20letého syna Jiříka, který se mnou už nežije, a 2 nezletilé syny Šimona a Reného. René nemá v rodném listě uvedeného otce, Šimon ho má, ale s otcem se nestýká, otec o něj neprojevuje zájem.

V prosinci roku 2020 mi byla diagnostikována leukémie. Poté jsem nastoupila do FN Plzeň, kde jsem podstoupila 6měsíční chemoterapii. V červnu roku 2021 mi byla transplantována kostní dřeň od neznámého dárce z Německa. Transplantovaná dřeň se neuchytila a nadále jsem dojížděla na lékařské kontroly.

V lednu tohoto roku mi byl diagnostikován zhoubný nádor v pánevní oblasti. Na základě tohoto nálezu bylo rozhodnuto o ukončení léčby a bylo přistoupeno k paliativní péči.

V současné době žiji v jedné domácnosti se svými syny Reném a Šimonem, a mou maminkou, která je odkázána na péči mé zletilé dcery, neboť je částečně slepá. Já na péči o ní již bohužel nemám sílu.

Žijeme v rodinném domě, který je ve vlastnictví ze 3/4 mém a z 1/4 mé maminky.

Ještě v době, kdy jsem byla zdravá a docházela pravidelně do zaměstnání, jsem si půjčila peníze. Část domu je mým jediným vlastnictvím a pokud nebude tento dluh uhrazen, hrozí, že po mé smrti o něj děti přijdou.

Ve chvíli, kdy mi byla diagnostikována leukémie jsem přišla o pravidelný příjem ze zaměstnání, a dluh jsem přestala splácet. Do té doby jsem svůj dluh pravidelně hradila.

Celkový dluh byl ve výši 1 200 000 Kč. Uhradila jsem 280 000 Kč, zbývající dluh je ve výši 920 000 Kč.

Toto budou muset splatit po mé smrti mé děti. Nyní se svou rodinou řešíme, co bude dál. Až z tohoto světa odejdu, bude se o Šimona a Reného starat jejich sestra Sára. Nebude to pro Sáru lehká situace, protože má sama 2 malé děti – 4měsíční Nelu a 4letého Kevina).

Není nikdo z rodiny, kdo by mohl Sáře s péči o sourozence a o domácnost pomoci. Proto se obracím pro pomoc na Vás. Chtěla bych svým dětem zajistit co možná nejjednodušší nový život po mém odchodu.

Vybrané finanční prostředky dopomohou k umoření dluhu na rodinném domě. Je pro mě důležité, aby mé děti mohly i nadále žít v tomto domě, protože je to pro ně přirozené bezpečné prostředí.

Sára bude muset zajistit pro své sourozence důstojné bydlení, aby jí byli svěřeni do péče.

V případě, že by nebyla schopná zajistit vhodné bydlení, hrozí, že budou děti umístěny do dětského domova.

O finanční pomoc také žádám, aby na všechny starosti nebyla má 23letá dcera Sára sama, a aby se dětem po mé smrti neprodala střecha nad hlavou. To je v současné chvíli to jediné, jak jim mohu můj odchod usnadnit. Z celého srdce děkuji za pomoc.

Sbírku již podpořilo 176 dárců

„Zázraky se někdy dějí.“
220 Kč — V.V. před 2 lety

212 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

1 000 Kč — Václav Žák před 2 lety

100 Kč — Radmila před 2 lety

„Hodně sil ❤️“
373 Kč — Vlaďka Súkeníková před 2 lety

„Myslím na vás, přeju hodně štěstí. Sari buď silná 💕“
100 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

100 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

200 Kč — Jiřina Pelechová před 2 lety

150 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

252 Kč — Anonymní dárce před 2 lety