Maminka Renata umírá, pomozte jejím dětem zůstat doma

České Velenice / Organizer: Renata Fleischmanová zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Maminka Renata umírá, pomozte jejím dětem zůstat doma

Amount raised 81 332 Kč of 920 000 Kč goal
Left -751 days
9 % z původního cíle
The campaign has ended 27. May 2022

Help by sharing

Jmenuji se Renata a je mi 43 let. Mám celkem 4 děti, 23letou dceru Sáru, 20letého syna Jiříka, který se mnou už nežije, a 2 nezletilé syny Šimona a Reného. René nemá v rodném listě uvedeného otce, Šimon ho má, ale s otcem se nestýká, otec o něj neprojevuje zájem.

V prosinci roku 2020 mi byla diagnostikována leukémie. Poté jsem nastoupila do FN Plzeň, kde jsem podstoupila 6měsíční chemoterapii. V červnu roku 2021 mi byla transplantována kostní dřeň od neznámého dárce z Německa. Transplantovaná dřeň se neuchytila a nadále jsem dojížděla na lékařské kontroly.

V lednu tohoto roku mi byl diagnostikován zhoubný nádor v pánevní oblasti. Na základě tohoto nálezu bylo rozhodnuto o ukončení léčby a bylo přistoupeno k paliativní péči.

V současné době žiji v jedné domácnosti se svými syny Reném a Šimonem, a mou maminkou, která je odkázána na péči mé zletilé dcery, neboť je částečně slepá. Já na péči o ní již bohužel nemám sílu.

Žijeme v rodinném domě, který je ve vlastnictví ze 3/4 mém a z 1/4 mé maminky. Na dům jsem si půjčila peníze ještě v době, kdy jsem byla zdravá a docházela pravidelně do zaměstnání.

Ve chvíli, kdy mi byla diagnostikována leukémie jsem přišla o pravidelný příjem ze zaměstnání, a dluh jsem přestala splácet. Do té doby jsem svůj dluh pravidelně hradila.

Celkový dluh byl ve výši 1 200 000 Kč. Uhradila jsem 280 000 Kč, zbývající dluh je ve výši 920 000 Kč.

Toto budou muset splatit po mé smrti mé děti. Nyní se svou rodinou řešíme, co bude dál. Až z tohoto světa odejdu, bude se o Šimona a Reného starat jejich sestra Sára. Nebude to pro Sáru lehká situace, protože má sama 2 malé děti – 4měsíční Nelu a 4letého Kevina).

Není nikdo z rodiny, kdo by mohl Sáře s péči o sourozence a o domácnost pomoci. Proto se obracím pro pomoc na Vás. Chtěla bych svým dětem zajistit co možná nejjednodušší nový život po mém odchodu.

Vybrané finanční prostředky dopomohou k umoření dluhu na rodinném domě. Je pro mě důležité, aby mé děti mohly i nadále žít v tomto domě, protože je to pro ně přirozené bezpečné prostředí.

Sára bude muset zajistit pro své sourozence důstojné bydlení, aby jí byli svěřeni do péče.

V případě, že by nebyla schopná zajistit vhodné bydlení, hrozí, že budou děti umístěny do dětského domova.

O finanční pomoc také žádám, aby na všechny starosti nebyla má 23letá dcera Sára sama, a aby se dětem po mé smrti neprodala střecha nad hlavou. To je v současné chvíli to jediné, jak jim mohu můj odchod usnadnit. Z celého srdce děkuji za pomoc.

176 donations

“Zázraky se někdy dějí.”
220 Kč — V.V. 2 years ago

212 Kč — Anonymní dárce 2 years ago

1 000 Kč — Václav Žák 2 years ago

100 Kč — Radmila 2 years ago

“Hodně sil ❤️”
373 Kč — Vlaďka Súkeníková 2 years ago

“Myslím na vás, přeju hodně štěstí. Sari buď silná 💕”
100 Kč — Anonymous donor 2 years ago

100 Kč — Anonymous donor 2 years ago

200 Kč — Jiřina Pelechová 2 years ago

150 Kč — Anonymous donor 2 years ago

252 Kč — Anonymous donor 2 years ago