Máma samoživitelka potřebuje opravu auta!

Praha 4 / Sbírku organizuje Eva Duchonova zc.manzes@itedaknidor

{}
0 %

Máma samoživitelka potřebuje opravu auta!

Vybráno 16 100 Kč z 16 000 Kč
Zbývá -459 dnů
101 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 29. dubna 2020

Sbírce pomůžete i sdílením

Evě je 36 let, žije sama se svými čtyřmi dětmi v sociálním bytě v Praze. Nejstaršího syna pak vychovává její exmanžel. Kromě toho, že Evu trápí špatná finanční situace, musí se ještě vypořádat s postižením nejmladšího Tomáška, který se narodil s dětskou mozkovou obrnou.

„Musíme dojíždět k lékařům, jenže Tomík si neustále sundává roušku. Proto je pro nás MHD noční můrou,“ popisuje maminka. V srpnu se Evě poškodila spojka u auta a oprava vyjde okolo 30 tisíc korun. Konto Bariéry přispělo částkou 15 tisíc korun, zbývající finance by chtěla Eva vybrat s pomocí dárců. „Všem, kteří se zapojí velmi děkuju.“

Neustálá péče o Tomáška a bývalý partner, který nehradí alimenty…

Tomášek se narodil s vrozenou vadou – dětskou mozkovou obrnou mikrocefalií. Diagnózu slyšeli ale až v jeho roce a půl. Má poškozený sluch, stále nosí plenky a je na tekuté stravě. I kvůli tomu je pro ni těžké sehnat práci nebo brigádu, protože se o syna musí neustále starat. Dříve pracovala jako dělnice v jedné výrobní firmě.

S exmanželem si kdysi žili celkem dobře. On pracoval jako instalatér, ona v restauraci, pořídili si spolu domek na hypotéku. Po dvou letech se ale odcizili a rozvedli se. Pak Eva potkala přítele, se kterým má 3 děti. „Ze začátku to bylo moc fajn, měl moje děti rád,“ vzpomíná Eva. A tak se nastěhovala k němu do bytu, jenže kvůli velkým dluhům za nájem z něj museli odejít. Aby měla na pořízení jiného bydlení, sháněla peníze, jak se dalo: „Musela jsem prodat auto, abych měla z čeho platit nájem.“

Eva musí vyžít z příspěvku a dávek od státu. Od exmanžela alimenty dostává. Od otce nejmladších tří dětí však neviděla ani korunu. „Na výživném už dluží přes 300 tisíc korun. Měsíčně by měl platit dohromady na všechny tři děti 4 500 Kč, ale nedostávám nic,“ doplňuje Eva.

Eva nemá, na koho by se obrátila o pomoc. Její rodiče již nežijí, navíc s nimi neměla moc dobré vztahy. „Můj otec mě vychovával sám se sestrou, se kterou nejsme v kontaktu. Táta umřel, když mi bylo 17 let. Moje matka se o mě ani o sestru nezajímala,“ vypráví smutně Eva.

Pro své děti by ale chtěla lepší budoucnost. Kristýnka a Ota půjdou v září do školy, Eva už teď proto pomalu přemýšlí, co všechno bude potřeba pořídit a kde na to vezme peníze. Velké výdaje má i s postiženým Tomáškem, pro kterého musí nakupovat jednorázové plenky, speciální umělé mléko a tekuté příkrmy.

Prosíme na opravu vozu aby bylo pojízdné

Prosíme na opravu vozu aby bylo pojízdné

31. 12. 2020

Dobrý den obracím se opět z prosbou na opravu vozu.Tentokrát nám neodešla spojka ale druhý nejdražší díl na vozidle a jmenuje se Turbo v současné době je auto nepojízdné v servisu jsem si nechala prohlédnout celé auto je potřeba vyměnit brzdové destičky a další díly také hlavně olej jelikož výměnu oleje jsem nenechala provést ani po koupi vozu a je údajně i dost černý...Vozidlo potřebujeme především na každodenní dojíždění do specialni MŠ která je dost daleko od domova také na dojíždění na rehabilitace z Tomáškem a k jiným lékařům děkujeme mockrát do předu za opětovnou pomoc Duchonova

Sbírku již podpořilo 20 dárců

100 Kč — Anonymní dárce před rokem

1 200 Kč — Anonymní dárce před rokem

200 Kč — Anonymní dárce před rokem

200 Kč — Anonymní dárce před rokem

400 Kč — Anonymní dárce před rokem

1 000 Kč — Anonymní dárce před rokem

„Držím palce!“
400 Kč — Anonymní dárce před rokem

200 Kč — Anonymní dárce před rokem

500 Kč — Anonymní dárce před rokem

1 000 Kč — Anonymní dárce před rokem

Další běžící sbírky

Celé Česko na pomoc obcím zasaženým ničivým tornádem
957 %

Celé Česko na pomoc obcím zasaženým ničivým tornádem

Sandra, děti a jejich nový domov
90 %

Sandra, děti a jejich nový domov

Osobní asistence pro Kristýnu
29 %

Osobní asistence pro Kristýnu