Máma samoživitelka potřebuje opravu auta!

Praha 4 / Sbírku organizuje Eva Duchonova zc.manzes@itedaknidor

{}
0 %

Máma samoživitelka potřebuje opravu auta!

Vybráno 16 100 Kč z 16 000 Kč
Zbývá -210 dnů 101 % z původního cíle

Sbírce pomůžete i sdílením

Evě je 36 let, žije sama se svými čtyřmi dětmi v sociálním bytě v Praze. Nejstaršího syna pak vychovává její exmanžel. Kromě toho, že Evu trápí špatná finanční situace, musí se ještě vypořádat s postižením nejmladšího Tomáška, který se narodil s dětskou mozkovou obrnou.

„Musíme dojíždět k lékařům, jenže Tomík si neustále sundává roušku. Proto je pro nás MHD noční můrou,“ popisuje maminka. V srpnu se Evě poškodila spojka u auta a oprava vyjde okolo 30 tisíc korun. Konto Bariéry přispělo částkou 15 tisíc korun, zbývající finance by chtěla Eva vybrat s pomocí dárců. „Všem, kteří se zapojí velmi děkuju.“

Neustálá péče o Tomáška a bývalý partner, který nehradí alimenty…

Tomášek se narodil s vrozenou vadou – dětskou mozkovou obrnou mikrocefalií. Diagnózu slyšeli ale až v jeho roce a půl. Má poškozený sluch, stále nosí plenky a je na tekuté stravě. I kvůli tomu je pro ni těžké sehnat práci nebo brigádu, protože se o syna musí neustále starat. Dříve pracovala jako dělnice v jedné výrobní firmě.

S exmanželem si kdysi žili celkem dobře. On pracoval jako instalatér, ona v restauraci, pořídili si spolu domek na hypotéku. Po dvou letech se ale odcizili a rozvedli se. Pak Eva potkala přítele, se kterým má 3 děti. „Ze začátku to bylo moc fajn, měl moje děti rád,“ vzpomíná Eva. A tak se nastěhovala k němu do bytu, jenže kvůli velkým dluhům za nájem z něj museli odejít. Aby měla na pořízení jiného bydlení, sháněla peníze, jak se dalo: „Musela jsem prodat auto, abych měla z čeho platit nájem.“

Eva musí vyžít z příspěvku a dávek od státu. Od exmanžela alimenty dostává. Od otce nejmladších tří dětí však neviděla ani korunu. „Na výživném už dluží přes 300 tisíc korun. Měsíčně by měl platit dohromady na všechny tři děti 4 500 Kč, ale nedostávám nic,“ doplňuje Eva.

Eva nemá, na koho by se obrátila o pomoc. Její rodiče již nežijí, navíc s nimi neměla moc dobré vztahy. „Můj otec mě vychovával sám se sestrou, se kterou nejsme v kontaktu. Táta umřel, když mi bylo 17 let. Moje matka se o mě ani o sestru nezajímala,“ vypráví smutně Eva.

Pro své děti by ale chtěla lepší budoucnost. Kristýnka a Ota půjdou v září do školy, Eva už teď proto pomalu přemýšlí, co všechno bude potřeba pořídit a kde na to vezme peníze. Velké výdaje má i s postiženým Tomáškem, pro kterého musí nakupovat jednorázové plenky, speciální umělé mléko a tekuté příkrmy.

Sbírku již podpořilo 20 dárců

100 Kč — Anonymní dárce před 7 měsíci

1 200 Kč — Anonymní dárce před 7 měsíci

200 Kč — Anonymní dárce před 7 měsíci

200 Kč — Anonymní dárce před 7 měsíci

400 Kč — Anonymní dárce před 7 měsíci

1 000 Kč — Anonymní dárce před 7 měsíci

„Držím palce!“
400 Kč — Anonymní dárce před 7 měsíci

200 Kč — Anonymní dárce před 7 měsíci

500 Kč — Anonymní dárce před 7 měsíci

1 000 Kč — Anonymní dárce před 7 měsíci

Další běžící sbírky

Sestřičky sestřičkám
10 %

Sestřičky sestřičkám

Nový život pro děti z Líský
8 %

Nový život pro děti z Líský

Cesta k DOMOVU pro maminku a 5 dětí
52 %

Cesta k DOMOVU pro maminku a 5 dětí