Máma samoživitelka potřebuje opravu auta!

Praha / Organizer: Eva Duchonova zc.manzes@itedaknidor

{}
0 %

Máma samoživitelka potřebuje opravu auta!

Amount raised 16 100 Kč of 16 000 Kč goal
Left -1312 days
101 % z původního cíle
The campaign has ended 29. April 2020

Help by sharing

Evě je 36 let,žije sama se svými čtyřmi dětmi v sociálním bytě v Praze. Nejstaršího syna pakvychovává její exmanžel. Kromě toho, že Evu trápí špatná finanční situace, musí se ještě vypořádat s postižením nejmladšího Tomáška, který se narodils dětskou mozkovou obrnou.

„Musíme dojíždětk lékařům, jenže Tomík si neustále sundává roušku. Proto je pro nás MHDnoční můrou,“ popisuje maminka. V srpnu se Evě poškodila spojka u auta aoprava vyjde okolo 30 tisíc korun. Konto Bariéry přispělo částkou 15 tisíc korun,zbývající finance by chtěla Eva vybrat s pomocí dárců. „Všem, kteří sezapojí velmi děkuju.“

Neustálá péčeo Tomáška a bývalý partner, který nehradí alimenty…

Tomášek senarodil s vrozenou vadou – dětskou mozkovou obrnou mikrocefalií. Diagnózu slyšeli ale až v jeho roce a půl. Má poškozený sluch, stále nosíplenky a je na tekuté stravě. I kvůli tomu je pro ni těžké sehnat práci nebobrigádu, protože se o syna musí neustále starat. Dříve pracovala jako dělnice vjedné výrobní firmě.

S exmanželemsi kdysi žili celkem dobře. On pracoval jako instalatér, ona v restauraci,pořídili si spolu domek na hypotéku. Po dvou letech se ale odcizili a rozvedlise. Pak Eva potkala přítele, se kterým má 3 děti. „Ze začátku to bylo moc fajn,měl moje děti rád,“ vzpomíná Eva. A tak se nastěhovala k němu do bytu, jenžekvůli velkým dluhům za nájem z něj museli odejít. Aby měla na pořízení jinéhobydlení, sháněla peníze, jak se dalo: „Musela jsem prodat auto, abych měla zčeho platit nájem.“

Eva musí vyžítz příspěvku a dávek od státu. Od exmanžela alimenty dostává. Od otcenejmladších tří dětí však neviděla ani korunu. „Na výživném už dluží přes 300 tisíc korun. Měsíčně by měl platitdohromady na všechny tři děti 4 500 Kč, ale nedostávám nic,“ doplňuje Eva.

Eva nemá, nakoho by se obrátila o pomoc. Její rodiče již nežijí, navíc s nimi neměla mocdobré vztahy. „Můj otec mě vychovával sám se sestrou, se kterou nejsme vkontaktu. Táta umřel, když mi bylo 17 let. Moje matka se o mě ani o sestrunezajímala,“ vypráví smutně Eva.

Pro své dětiby ale chtěla lepší budoucnost. Kristýnka a Ota půjdou v září do školy, Eva užteď proto pomalu přemýšlí, co všechno bude potřeba pořídit a kde na to vezmepeníze. Velké výdaje má i s postiženým Tomáškem, pro kterého musí nakupovatjednorázové plenky, speciální umělé mléko a tekuté příkrmy.

Prosíme na opravu vozu aby bylo pojízdné

31. 12. 2020

Dobrý den obracím se opět z prosbou na opravu vozu.Tentokrát nám neodešla spojka ale druhý nejdražší díl na vozidle a jmenuje se Turbo v současné době je auto nepojízdné v servisu jsem si nechala prohlédnout celé auto je potřeba vyměnit brzdové destičky a další díly také hlavně olej jelikož výměnu oleje jsem nenechala provést ani po koupi vozu a je údajně i dost černý...Vozidlo potřebujeme především na každodenní dojíždění do specialni MŠ která je dost daleko od domova také na dojíždění na rehabilitace z Tomáškem a k jiným lékařům děkujeme mockrát do předu za opětovnou pomoc Duchonova

20 donations

100 Kč — Anonymous donor 4 years ago

1 200 Kč — Anonymous donor 4 years ago

200 Kč — Anonymous donor 4 years ago

200 Kč — Anonymous donor 4 years ago

400 Kč — Anonymous donor 4 years ago

1 000 Kč — Anonymous donor 4 years ago

“Držím palce!”
400 Kč — Anonymous donor 4 years ago

200 Kč — Anonymous donor 4 years ago

500 Kč — Anonymous donor 4 years ago

1 000 Kč — Anonymous donor 4 years ago

Discover more

Vánoční přání pro nevidomou Violku: Naděje existuje
40 %

Vánoční přání pro nevidomou Violku: Naděje existuje

Merry Christmas for children of single parents
56 %

Merry Christmas for children of single parents

Vánoční sbírka pro toulavé pejsky z Gruzie
47 %

Vánoční sbírka pro toulavé pejsky z Gruzie