Lehotříkolka pro Šimona

Praha / Sbírku organizuje Simona Vacínová moc.liamg@vonicavs

{}
0 %

Lehotříkolka pro Šimona

Vybráno 59 338 Kč z 100 000 Kč
Zbývá -447 dnů
59 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 01. srpna 2020

Sbírce pomůžete i sdílením

Šimonje 13letý kluk s dětskou mozkovou obrnou, konkrétně spastickou kvadruparézou.Kdo by ale čekal, že s touto diagnózou zůstává jen doma, mýlil by se.Šimon moc rád sportuje a má velký sen dohnat na kole svého mladšího bráchu.K tomu mu pomůže speciální tříkolka.

„Kdybychměla Šimona nejlépe charakterizovat, tak bych ho popsala jako čilého, veseléhokluka, který je bohužel svázán obručí nepohyblivého těla,“ popisuje svého synamaminka.

Šimonovovelké přání je, aby na kole stačil svému mladšímu 6letému bratrovi Vítkovi aaby ho kamarádi vzali mezi sebe do cykloskupiny a on s nimi mohl podnikatvýlety.

Chtělabych mu proto pořídit novou lehotříkolku, aby si díky pravidelnému tréninku naní, mohl toto klučičí přání splnit,“ říká maminka. Rodina už má totospeciální kolo s pomocným elektropohonem vyhlídnuté u firmy Kola Stercl.

Životse spastickou kvadruparézou

Vpraxi to znamená, že celkové možnosti Šimonova pohybu jsou velmi omezené a musíhodně pracovat na tom, aby získal nové pohybové dovednosti.

Vsoučasné době používá k přesunům na větší vzdálenosti mechanický vozík sdopomocí asistující osoby a na kratší vzdálenosti na rovném terénu se snažíjezdit sám.

Sportovectělem i duší

Šimonje společenský a rád fandí sportu. Zejména je velký fanda fotbalu a hokeje.Sport se snaží dělat i aktivně, i když zde jsou jeho možnosti velmi omezené.

Jednímze sportů, který může v současnosti provozovat je cyklistika na speciálněupravené tříkolce. Nejen, že ho tato činnost baví, ale současně muumožňuje denně posilovat a protahovat dolní končetiny.

Jižtřetí rok jezdí na tříkolce Loped, která doposud výborně sloužila jako nástrojpro nácvik základních dovedností a trénink síly. Nemá však převody, má malákola a je hodně vysoká. Šimon tak musí mít při jízdě vždy pěší doprovod, kterýho hlídá a případně zabrání jeho pádu, protože chlapec je k tříkolce pevněfixován v oblasti trupu a nohy jsou zase fixovány k pedálům.

Cestake zlepšení

„Vím,že to není nic, na čem by závisel jeho život, a že je určitě mnoho těch, kteřípomoc potřebují naléhavěji, ale Šimona by nové kolo učinilo nesmírněšťastným a mohlo by ho posunout dál v jeho dovednostech, což by zase podpořilojeho sebevědomí a samostatnost. Proto jsem se rozhodla tuto sbírku prosvého syna zřídit,“ vysvětluje maminka a všem dárcům, kteří Šimonovi pomohoufinančním příspěvkem, sdílením na sociálních sítích, nebo jen přečtením ašťastnou myšlenkou, velmi děkuje!

Partneři sbírky 1

Kola Stercl, Šternberk

Patronem sbírky je výrobce kol pro všechny firma Kola Stercl, Šternberk

Sbírku již podpořilo 76 dárců

200 Kč — Anonymní dárce před rokem

2 000 Kč — Anonymní dárce před rokem

300 Kč — Anonymní dárce před rokem

500 Kč — Anonymní dárce před rokem

500 Kč — Anonymní dárce před rokem

„Ať se ti dobře jezdí :) “
600 Kč — Alena Novotná před rokem

50 Kč — Anonymní dárce před rokem

„Od Šimona (13) pro Šimona (13)“
200 Kč — Anonymní dárce před rokem

300 Kč — Anonymní dárce před rokem

„posílám malý příspěvek pro Šimona, info o sbírce jsem dostal od Jitky Haladové :)“
1 000 Kč — Honza před rokem

Další běžící sbírky

Kmenové buňky pro babičku a maminku Marii
57 %

Kmenové buňky pro babičku a maminku Marii

Rehabilitace pro Dominika
88 %

Rehabilitace pro Dominika

Stěhování pro Květu a 4 kluky z 1+1
79 %

Stěhování pro Květu a 4 kluky z 1+1