Lehotříkolka pro Šimona

Praha 4 / Sbírku organizuje Simona Vacínová moc.liamg@vonicavs

{}
0 %

Lehotříkolka pro Šimona

Vybráno 59 338 Kč z 100 000 Kč
Zbývá -289 dnů
59 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 01. srpna 2020

Sbírce pomůžete i sdílením

Šimon je 13letý kluk s dětskou mozkovou obrnou, konkrétně spastickou kvadruparézou. Kdo by ale čekal, že s touto diagnózou zůstává jen doma, mýlil by se. Šimon moc rád sportuje a má velký sen dohnat na kole svého mladšího bráchu. K tomu mu pomůže speciální tříkolka.

„Kdybych měla Šimona nejlépe charakterizovat, tak bych ho popsala jako čilého, veselého kluka, který je bohužel svázán obručí nepohyblivého těla,“ popisuje svého syna maminka.

Šimonovo velké přání je, aby na kole stačil svému mladšímu 6letému bratrovi Vítkovi a aby ho kamarádi vzali mezi sebe do cykloskupiny a on s nimi mohl podnikat výlety.

Chtěla bych mu proto pořídit novou lehotříkolku, aby si díky pravidelnému tréninku na ní, mohl toto klučičí přání splnit,“ říká maminka. Rodina už má toto speciální kolo s pomocným elektropohonem vyhlídnuté u firmy Kola Stercl.

Život se spastickou kvadruparézou

V praxi to znamená, že celkové možnosti Šimonova pohybu jsou velmi omezené a musí hodně pracovat na tom, aby získal nové pohybové dovednosti.

V současné době používá k přesunům na větší vzdálenosti mechanický vozík s dopomocí asistující osoby a na kratší vzdálenosti na rovném terénu se snaží jezdit sám.

Sportovec tělem i duší

Šimon je společenský a rád fandí sportu. Zejména je velký fanda fotbalu a hokeje. Sport se snaží dělat i aktivně, i když zde jsou jeho možnosti velmi omezené.

Jedním ze sportů, který může v současnosti provozovat je cyklistika na speciálně upravené tříkolce. Nejen, že ho tato činnost baví, ale současně mu umožňuje denně posilovat a protahovat dolní končetiny.

Již třetí rok jezdí na tříkolce Loped, která doposud výborně sloužila jako nástroj pro nácvik základních dovedností a trénink síly. Nemá však převody, má malá kola a je hodně vysoká. Šimon tak musí mít při jízdě vždy pěší doprovod, který ho hlídá a případně zabrání jeho pádu, protože chlapec je k tříkolce pevně fixován v oblasti trupu a nohy jsou zase fixovány k pedálům.

Cesta ke zlepšení

„Vím, že to není nic, na čem by závisel jeho život, a že je určitě mnoho těch, kteří pomoc potřebují naléhavěji, ale Šimona by nové kolo učinilo nesmírně šťastným a mohlo by ho posunout dál v jeho dovednostech, což by zase podpořilo jeho sebevědomí a samostatnost. Proto jsem se rozhodla tuto sbírku pro svého syna zřídit,“ vysvětluje maminka a všem dárcům, kteří Šimonovi pomohou finančním příspěvkem, sdílením na sociálních sítích, nebo jen přečtením a šťastnou myšlenkou, velmi děkuje!

Partneři sbírky 1

Kola Stercl, Šternberk

Patronem sbírky je výrobce kol pro všechny firma Kola Stercl, Šternberk

Sbírku již podpořilo 76 dárců

200 Kč — Anonymní dárce před rokem

2 000 Kč — Anonymní dárce před rokem

300 Kč — Anonymní dárce před rokem

500 Kč — Anonymní dárce před rokem

500 Kč — Anonymní dárce před rokem

„Ať se ti dobře jezdí :) “
600 Kč — Alena Novotná před rokem

50 Kč — Anonymní dárce před rokem

„Od Šimona (13) pro Šimona (13)“
200 Kč — Anonymní dárce před rokem

300 Kč — Anonymní dárce před rokem

„posílám malý příspěvek pro Šimona, info o sbírce jsem dostal od Jitky Haladové :)“
1 000 Kč — Honza před rokem

Další běžící sbírky

Parukou pomůžeme Vanesce být stejná  jako ostatní děti
80 %

Parukou pomůžeme Vanesce být stejná jako ostatní děti

Aby mohla neslyšící Kačenka chodit do školky
38 %

Aby mohla neslyšící Kačenka chodit do školky

METAL DĚTEM! 2.0
80 %

METAL DĚTEM! 2.0