Lehotříkolka pro Šimona

Praha / Organizer: Simona Vacínová moc.liamg@vonicavs

{}
0 %

Lehotříkolka pro Šimona

Amount raised 59 338 Kč of 100 000 Kč goal
Left -1415 days
59 % z původního cíle
The campaign has ended 01. August 2020

Help by sharing

Šimonje 13letý kluk s dětskou mozkovou obrnou, konkrétně spastickou kvadruparézou.Kdo by ale čekal, že s touto diagnózou zůstává jen doma, mýlil by se.Šimon moc rád sportuje a má velký sen dohnat na kole svého mladšího bráchu.K tomu mu pomůže speciální tříkolka.

„Kdybychměla Šimona nejlépe charakterizovat, tak bych ho popsala jako čilého, veseléhokluka, který je bohužel svázán obručí nepohyblivého těla,“ popisuje svého synamaminka.

Šimonovovelké přání je, aby na kole stačil svému mladšímu 6letému bratrovi Vítkovi aaby ho kamarádi vzali mezi sebe do cykloskupiny a on s nimi mohl podnikatvýlety.

Chtělabych mu proto pořídit novou lehotříkolku, aby si díky pravidelnému tréninku naní, mohl toto klučičí přání splnit,“ říká maminka. Rodina už má totospeciální kolo s pomocným elektropohonem vyhlídnuté u firmy Kola Stercl.

Životse spastickou kvadruparézou

Vpraxi to znamená, že celkové možnosti Šimonova pohybu jsou velmi omezené a musíhodně pracovat na tom, aby získal nové pohybové dovednosti.

Vsoučasné době používá k přesunům na větší vzdálenosti mechanický vozík sdopomocí asistující osoby a na kratší vzdálenosti na rovném terénu se snažíjezdit sám.

Sportovectělem i duší

Šimonje společenský a rád fandí sportu. Zejména je velký fanda fotbalu a hokeje.Sport se snaží dělat i aktivně, i když zde jsou jeho možnosti velmi omezené.

Jednímze sportů, který může v současnosti provozovat je cyklistika na speciálněupravené tříkolce. Nejen, že ho tato činnost baví, ale současně muumožňuje denně posilovat a protahovat dolní končetiny.

Jižtřetí rok jezdí na tříkolce Loped, která doposud výborně sloužila jako nástrojpro nácvik základních dovedností a trénink síly. Nemá však převody, má malákola a je hodně vysoká. Šimon tak musí mít při jízdě vždy pěší doprovod, kterýho hlídá a případně zabrání jeho pádu, protože chlapec je k tříkolce pevněfixován v oblasti trupu a nohy jsou zase fixovány k pedálům.

Cestake zlepšení

„Vím,že to není nic, na čem by závisel jeho život, a že je určitě mnoho těch, kteřípomoc potřebují naléhavěji, ale Šimona by nové kolo učinilo nesmírněšťastným a mohlo by ho posunout dál v jeho dovednostech, což by zase podpořilojeho sebevědomí a samostatnost. Proto jsem se rozhodla tuto sbírku prosvého syna zřídit,“ vysvětluje maminka a všem dárcům, kteří Šimonovi pomohoufinančním příspěvkem, sdílením na sociálních sítích, nebo jen přečtením ašťastnou myšlenkou, velmi děkuje!

Patrons 1

Kola Stercl, Šternberk

Patronem sbírky je výrobce kol pro všechny firma Kola Stercl, Šternberk

76 donations

200 Kč — Anonymous donor 4 years ago

2 000 Kč — Anonymous donor 4 years ago

300 Kč — Anonymous donor 4 years ago

500 Kč — Anonymous donor 4 years ago

500 Kč — Anonymous donor 4 years ago

“Ať se ti dobře jezdí :) ”
600 Kč — Alena Novotná 4 years ago

50 Kč — Anonymous donor 4 years ago

“Od Šimona (13) pro Šimona (13)”
200 Kč — Anonymous donor 4 years ago

300 Kč — Anonymous donor 4 years ago

“posílám malý příspěvek pro Šimona, info o sbírce jsem dostal od Jitky Haladové :)”
1 000 Kč — Honza 4 years ago

Discover more

Zdravotní sestra na invalidním vozíčku Věra potřebuje vaši pomoc
0 %

Zdravotní sestra na invalidním vozíčku Věra potřebuje vaši pomoc

Cesta k Baltu - Volume VII
63 %

Cesta k Baltu - Volume VII

Hope for Anička after 5 head surgeries
82 %

Hope for Anička after 5 head surgeries