Léčba kmenovými buňkami pro Adrianu

Brno / Sbírku organizuje Michaela Mikulenková zc.manzes@aleahciMavoknelukiM

0 %

Léčba kmenovými buňkami pro Adrianu

Vybráno 93 905 Kč z 270 000 Kč
Zbývá 61 dnů
35 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 06. května 2021

Sbírce pomůžete i sdílením

Jmenuji se Michaela Mikulenková a společně s vámi chci pomoct mé kamarádce a bojovnici Adrianě. Je jí teprve 21, přesto už toho má neskutečně moc za sebou. Před sedmi lety jí našli nádor v hlavě.

Pár dní zpátky jsem si všimla příspěvku, ve kterém popisovala, že chce podstoupit léčbu kmenovými buňkami, aby mohla být samostatná. Samotný zákrok a doplňující terapie se pohybují ve výši půl milionu a neproplácí je pojišťovna.

Proto jsem se pro ni rozhodla zřídit sbírku, kde bych s pomocí všech dárců, chtěla vybrat alespoň polovinu z půl milionu, abych její rodině co nejvíce pomohla v této těžké době. Budu všem skvělým lidem moc vděčná. Děkuji.

Adrianin příběh

Ahoj,

do léta roku 2014 jsem žila veselý život pubertální dívky. Ale tím rokem to taky skončilo. Kvůli mým častým potížím mi byla doporučena návštěva odborné lékařky, což mi bylo osudné.

Bylo mi sděleno, že mám v hlavě nádor, který je bohužel velmi špatně uložen. Také jsem si vyslechla, že bez určitého vyšetření nikdo nemůže vědět, o jaký typ nádoru jde.

Hlavou mi běželo: Mám rakovinu? Zemřu? Všechny tyhle otázky samozřejmě doprovázel pláč… Do pár dní jsem byla po operaci s výsledkem, že jde o nádor nezhoubný, a já že jsem v pořádku. Zdání ale klame…

Ještě několik dnů jsem byla v umělém spánku a můj stav po probuzeni šokoval nejen mé rodiče. Probrala jsem se s neschopností samostatně dýchat, hýbat se, a dokonce ani oči jsem nemohla otočit. Prostě ležák napojen na přístroje.

Několik dnů jsem se učila základním věcem a poté následoval několikaletý pobyt v rehabilitačních ústavech. Hned od začátku jsem se vrhla do boje a bojuji dodnes.

Vypracovala jsem se k vozíku, následně chodítku, uspěla jsem u maturitní zkoušky a nyní usiluji o studium psychologie, která mě naprosto fascinuje. K němu ale potřebuji bydlet v místě školy, což nevím, jestli za těchhle okolností zvládnu.

Několikrát ročně absolvuji neurorehabilitaci, kde mi doporučují léčbu kmenovými buňkami. Neurorehabilitace i zákrok kmenovými buňkami ale bohužel nejsou hrazeny pojišťovnou, a jsou finančně dost náročné. Proto bych byla vděčná za každý příspěvek na mou léčbu.

Tak ráda bych zase sama chodila a myslím si, že jdu po správné cestě, jenže pouhá vůle bohužel nestačí… Budu vděčná za jakýkoli příspěvek, který mi pomůže k návratu do normálního života.

Děkuji nastotisíckrát a věřím, že společnou silou to zvládneme. Adriana

 

Článek na podporu Adriany

02. 03. 2021

Článek od paní novinářky Evy Kubáňové na podporu Adrianky, která si ji rozhodně zaslouží, protože je to neuvěřitelná bojovnice! :)

https://www.zenysro.cz/blogy/rodina-a-deti/zivotni-sance-pro-statecnou-adrianku

Video s životním příběhem Adriany

07. 02. 2021

V roce 2018 vystupovala Adriana na benefiční akci Životní příběhy známých i neznámých, odkud si můžete poslechnout celý její příběh.

Video sice trvá necelé čtvrt hodiny, ale z jejího příběhu mrazí.

https://youtu.be/Claus7bSpgw

Sbírku již podpořilo 76 dárců

„Držím palce!“
777 Kč — BB před 5 hodinami

121 Kč — Anonymní dárce před 5 hodinami

„Moc drzim palce!“
1 000 Kč — Anonymní dárce před 7 hodinami

„Hodně štěstí“
777 Kč — Anonymní dárce před 10 hodinami

373 Kč — Anonymní dárce před 11 hodinami

121 Kč — Anonymní dárce před 12 hodinami

373 Kč — Anonymní dárce před 12 hodinami

„Držím palce “
500 Kč — Anonymní dárce před 16 hodinami

1 000 Kč — Anonymní dárce před 17 hodinami

250 Kč — Anonymní dárce včera

Další běžící sbírky

Nevzdávám se! Ochrnutý záchranář se znovu učí chodit
53 %

Nevzdávám se! Ochrnutý záchranář se znovu učí chodit

Pomozme nevidomé Aleně a její dcerce objevovat svět
78 %

Pomozme nevidomé Aleně a její dcerce objevovat svět

Když se auto rozbije. Pomoc pro samoživitelku a nemocného syna
68 %

Když se auto rozbije. Pomoc pro samoživitelku a nemocného syna