Léčba kmenovými buňkami pro Adrianu

Brno / Organizer: Michaela Mikulenková zc.manzes@aleahciMavoknelukiM

0 %

Léčba kmenovými buňkami pro Adrianu

Amount raised 283 308 Kč of 270 000 Kč goal
Left -942 days
105 % z původního cíle
The campaign has ended 06. May 2021

Help by sharing

Jmenuji se Michaela Mikulenková a společně s vámi chci pomoct mé kamarádce a bojovnici Adrianě. Je jí teprve 21, přesto už toho má neskutečně moc za sebou. Před sedmi lety jí našli nádor v hlavě.

Pár dní zpátky jsem si všimla příspěvku, ve kterém popisovala, že chce podstoupit léčbu kmenovými buňkami, aby mohla být samostatná. Samotný zákrok a doplňující terapie se pohybují ve výši půl milionu a neproplácí je pojišťovna.

Proto jsem se pro ni rozhodla zřídit sbírku, kde bych s pomocí všech dárců, chtěla vybrat alespoň polovinu z půl milionu, abych její rodině co nejvíce pomohla v této těžké době. Budu všem skvělým lidem moc vděčná. Děkuji.

Adrianin příběh

Ahoj,

do léta roku 2014 jsem žila veselý život pubertální dívky. Ale tím rokem to taky skončilo. Kvůli mým častým potížím mi byla doporučena návštěva odborné lékařky, což mi bylo osudné.

Bylo mi sděleno, že mám v hlavě nádor, který je bohužel velmi špatně uložen. Také jsem si vyslechla, že bez určitého vyšetření nikdo nemůže vědět, o jaký typ nádoru jde.

Hlavou mi běželo: Mám rakovinu? Zemřu? Všechny tyhle otázky samozřejmě doprovázel pláč… Do pár dní jsem byla po operaci s výsledkem, že jde o nádor nezhoubný, a já že jsem v pořádku. Zdání ale klame…

Ještě několik dnů jsem byla v umělém spánku a můj stav po probuzeni šokoval nejen mé rodiče. Probrala jsem se s neschopností samostatně dýchat, hýbat se, a dokonce ani oči jsem nemohla otočit. Prostě ležák napojen na přístroje.

Několik dnů jsem se učila základním věcem a poté následoval několikaletý pobyt v rehabilitačních ústavech. Hned od začátku jsem se vrhla do boje a bojuji dodnes.

Vypracovala jsem se k vozíku, následně chodítku, uspěla jsem u maturitní zkoušky a nyní usiluji o studium psychologie, která mě naprosto fascinuje. K němu ale potřebuji bydlet v místě školy, což nevím, jestli za těchhle okolností zvládnu.

Několikrát ročně absolvuji neurorehabilitaci, kde mi doporučují léčbu kmenovými buňkami. Neurorehabilitace i zákrok kmenovými buňkami ale bohužel nejsou hrazeny pojišťovnou, a jsou finančně dost náročné. Proto bych byla vděčná za každý příspěvek na mou léčbu.

Tak ráda bych zase sama chodila a myslím si, že jdu po správné cestě, jenže pouhá vůle bohužel nestačí… Budu vděčná za jakýkoli příspěvek, který mi pomůže k návratu do normálního života.

Děkuji nastotisíckrát a věřím, že společnou silou to zvládneme. Adriana

 

Poděkování od Adriany

06. 05. 2021

Tři měsíce uplynuly jako voda a sbírka bude končit, proto by vám Adrianka chtěla moc poděkovat za vaši podporu.

Poděkování od Adriany. - YouTube

A děkuji i já, je hezké vidět, že na špatné věci člověk není sám :).

Portál Pozitivní zprávy

07. 03. 2021

Přečtěte si další článek na podporu Adrianky, která chce brzy podstoupit léčbu kmenovými buňkami :).

https://pozitivni-zpravy.cz/do-14-let-byla-zdrava-pak-ji-nasli-nador-pomozte-adriane-v-ceste-za-snem-a-prispejte-ji-na-lecbu/

Článek na podporu Adriany

02. 03. 2021

Článek od paní novinářky Evy Kubáňové na podporu Adrianky, která si ji rozhodně zaslouží, protože je to neuvěřitelná bojovnice! :)

https://www.zenysro.cz/blogy/rodina-a-deti/zivotni-sance-pro-statecnou-adrianku

152 donations

“Milovaná Adrianko, tyto peníze Ti s láskou posílá paní Františka, které jsem o Tobě vyprávěla. Stále na Tebe myslíme a přejem Ti ZDRAVÍ, ZDRAVÍ, ZDRAVÍ. Jana Č.”
1 000 Kč — Anonymous donor 3 years ago

“převod ze sbírky Balíčky pro čistý les”
121 Kč — Nadační fond pomoci 3 years ago

30 000 Kč — Anonymous donor 3 years ago

“Přeji mnoho sil a brzké uzdravení!”
373 Kč — Tom Kachel 3 years ago

“Hodně štěstí! ”
400 Kč — Kristýna G. 3 years ago

500 Kč — Radek Soukup 3 years ago

121 Kč — Anonymous donor 3 years ago

373 Kč — Vendula S. 3 years ago

1 953 Kč — Anonymous donor 3 years ago

1 956 Kč — Anonymous donor 3 years ago

Discover more

Vánoční přání pro nevidomou Violku: Naděje existuje
66 %

Vánoční přání pro nevidomou Violku: Naděje existuje

Merry Christmas for children of single parents
60 %

Merry Christmas for children of single parents

Vánoční sbírka pro toulavé pejsky z Gruzie
116 %

Vánoční sbírka pro toulavé pejsky z Gruzie