Krkonošské metro - rozjeďme spolu vlakotramvaj!

ROKYTNICE nad Jizerou / Sbírku organizuje PříKrM – Přítel Krkonošského metra, z. s. zc.liame@MrK

0 %

Krkonošské metro - rozjeďme spolu vlakotramvaj!

Vybráno 5 168 Kč z 1 500 000 Kč
Zbývá 60 dnů
0 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 07. října 2022

Sbírce pomůžete i sdílením

Rozjeďme vlakotramvaj je projekt pro zahájení vývoje nového lehkého kolejového vozidla regionální drážní dopravy.

Staňte se spolu s námi průkopníky a vyrobme funkční vzorek testovacího vozu!

Tímto projektem získáme přesvědčivý důkaz pro veřejnost, obce a především politiky, že vlakotramvaj je dynamická, rychle brzdí a hravě se rozjíždí, tím je tak blíže lidem a dokáže je efektivněji dopravit k cíli jejich cesty. V civilizované Evropě jde o zaběhnutý model veřejné dopravy, v České republice však pojem vlakotramvaj zatím naráží na odpor představitelů řídicích orgánů, kteří nad funkčním výhodným řešením pro veřejnost, preferují své vlastní ekonomické zájmy. A tak spolu pojďme začít revoluci v české regionální hromadné dopravě!

Bez Vás to nepůjde

Náš spolek PříKrM - Přítel Krkonošského metra, vybírá částku 1 500 000,- Kč, na pořízení trakčních komponentů a materiálu pro probíhající vývoj nezávislého pohonu, který bude součástí i nového vyvíjeného vozidla vlakotramvaje. Na vývoji pohonu a rozjezdu funkčního vzorku testovací soupravy spolupracujeme s Fakultou dopravní ČVUT v Praze. 

Vybíráme peníze na pohon, který rozjede vlakotramvaj na regionální neelektrifikovené trati.

Hlavním cílem celého projektu je záchrana regionálních tratí v ČR formou lehké kolejové dopravy – tzv. vlakotramvaje s tím, že bychom rádi dílčí výsledky ověřovali na vhodném úseku regionální trati Martinice v Krkonoších – Rokytnice nad Jizerou. Provoz této lokálky, o kterou už přes 10 let "pečujeme", poté, co se nám v roce 2007 podařilo zvrátit její zánik a likvidaci, bychom tím udrželi a modernizovali. Aby se vlakotramvají mohli vozit cestující, je však třeba nejdříve vše otestovat. Připravujeme proto zřízení tzv. "univerzitní" dráhy, pro ověřování nových technologií a praktickou výuku studentů v dopravních a telematických oborech. 

V čele spolku stojí semilský ideamaker Karel JAKUBŮ, který spolupracuje s Fakultou dopravní ČVUT. Je sólistou souboru Musica Bohemica a podílí se na mnohých kulturních akcích a počinech v západních Krkonoších.

Díky vám zrealizujeme vlakotramvajový systém nejen na této lokálce, ale vyvineme řešení pro řadu dalších tratí po celé České republice a v sousedních zemích V4. Děkujeme všem, kteří nás v našem úsilí podpoří.

Sbírku již podpořilo 8 dárců

25 Kč — František Jirman před 12 hodinami

59 Kč — Anonymní dárce včera

„Držím palce, takto rozumný projekt nelze nepodpořit.“
2 112 Kč — Ladislav Pokorný před 2 dny

373 Kč — Anonymní dárce před 2 dny

„Korunka ke korunce“
5 Kč — Šimon Káně před 2 dny

1 221 Kč — Jana Marxtová před měsícem

373 Kč — Anonymní dárce před měsícem

„Držím palce, to dáte!“
1 000 Kč — Anonymní dárce před měsícem