Kočičku Barunku strazilo auto. Pomozme jí!

Lány / Sbírku organizuje Tereza Burgerová

{}

Kočičku Barunku strazilo auto. Pomozme jí!

0 %

Vybráno 55 080 Kč z 55 000 Kč
Zbývá -390 dnů
Sbírka byla ukončena 29. června 2023

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Naše kočička Baru pochází z ulice. Po Vánocích ji někdo odhodil k popelnicím a my se jí s mamkou ujaly. Bydlíme samy, mamka je samoživitelka a já stále studentka. Barunka se stala členem rodiny a má u nás i další daoptované zvířecí kamarády: kocourka Samuelka a fenku Mianku. 

Včerejší den probíhal jako každý jiný. Barunka se doma napapala a utíkala se proběhnout ven, už se však nevrátila. K večeru nám to začalo být divné, jelikož se nešla několik hodin najíst, což je u ní dost neobvyklé. Má veliký apetit a na masíčko chodí skoro každou chvíli.

Začali jsme jí s pomocí sousedů hledat a našli jsem jí ležet u jednoho rodinného domku kousek od silnice vedle rybníku.

Měla rozšířené zorničky, byla dezorientovaná, bála se (vůbec mě nepoznala), byla dehydratovaná, podchlazená a jen ležela, nedokázala se zvednout. Ihned jsme a mamkou jely na pohotovost až do Prahy, poblíž našeho bydliště žádná není.

Na klinice Barunce udělali rentgen, sono, dali jí kapačky, analgetika a nechali si jí tam na pozorování. Potvrdila se naše domněnka, srazilo jí auto. Jen těch pár hodin stálo necelých 10 000 Kč, Barunka však musí na klinice ještě několik dnů zůstat.

Má porušený nerv v pravé zadní nožičce, hrozí jí ochrnutí a sama se teď nezvládne ani vyčůrat nebo najíst. Stále je kapačkách, lékaři jí dělají vývody močového měchýře a střev. Musí být pod neustálým dozorem utlumená léky proti bolesti.

Jak sbírka pomůže?

Lékaři odhadují celkovou částku pouze za operaci zhruba na 50 000 Kč plus dalších 20 000 Kč za ošetření, rentgeny, léky, péči atd. Proto prosíme o pomoc, celý život se snažíme pomáhat opuštěným a zraněným kočičkám z ulice, samy vše uhradit nezvládneme.

Moc si přejeme Barunku zachránit, aby se mohla vrátit k nám domů, kde je šťastná. Za každou pomoc budeme vděční!

Barunky léčba pomohla

04. 07. 2023

Dobrý den,

rády bychom s mamkou všem moc poděkovaly na neskutečnou pomoc, která nám neuvěřitelně ulehčila život. Ani nevíte, jak moc si vaší pomoci vážíme! VŠEM MOC DĚKUJEME! Barunky stav se za ten měsíc o dost zlepšil. Podstoupila operaci, kdy jí pánevní kost sešroubovaly 5 šroubky a na stehenní kost vmontovaly železnou dlahu, která pomáhá v rekonvalescenci. Barunka v tuto dobu zvládne normálně chodit, běhat, už si zase hraje se zvířátky jako dřív a je z ní opět šťastná a velmi vděčná kočička. Díky vám se vrátila Barunka domů! Upřímně si už bez Barunky nedokážu představit každodenní život, jelikož se stala právoplatným členem naší smečky a ostatní zvířecí parťáci v domácnosti jí dost postrádali. Občas ještě na zadní nožičky kulhá a občas skáče jako králíček, ale snaží se, aby bylo vše tak, jak má. Pravidelně odpočívá, chodívá na zahrádku s kšírkama, teď už pobíhá na terase i bez kšírek a spokojeně se vyhřívá pod slunečníkem na vyhrátých dlaždičkách. Jsme opravdu vděční, že je na světě tolik úžasných a srdečných lidí. My s mamkou nepřestaneme pomáhat dál a rozhodly jsme se, že korunky navíc, které ze sbírky zbydou (+ se budeme snažit nějaké ještě přidat) věnujeme kočičí kavárně na Kladně, kde se také starají o nalezené kočičky a právě oni byli mezi prvními, kteří nám na sbírku věnovali, co mohli. Věříme, že jím tímto darem uděláme taky velikou radost a další nalezené kočičky budou moci dostat péči, kterou si opravdu zaslouží :)

Sbírku již podpořilo 29 dárců

„At je kočičce lépe“
1 300 Kč — Anonymní dárce před rokem

150 Kč — Anonymní dárce před rokem

„Ať je kočička v pořádku!! Posílám aspoň něco, doufám že pomůže<3“
252 Kč — Vendula před rokem

778 Kč — Anonymní dárce před rokem

200 Kč — Anonymní dárce před rokem

40 000 Kč — Anonymní dárce před rokem

„Ať se kočička brzo uzdraví. Pokud je to reálné, tak zajistěte, aby se nedostala k té silnici.“
1 221 Kč — Kateřina P. před rokem

200 Kč — Anonymní dárce před rokem

„Doufám, že to pomůže. T.“
1 000 Kč — Tomáš Uher před rokem

„moc držím Barunce palce, doufám že se podaří potřebné peníze pro ní sehnat... kočky jsou úžasné, ty černé nejvíc :)“
1 000 Kč — Honza B. před rokem