Když nemoc nemá jméno. Pomozme Zuzce k lepšímu životu

Praha / Sbírku organizuje Zuzana Kulhánková

{}

Když nemoc nemá jméno. Pomozme Zuzce k lepšímu životu

0 %

Vybráno 55 250 Kč z 50 000 Kč
Zbývá -1291 dnů
Sbírka byla ukončena 01. ledna 2021

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Zuzka je 24letá slečna, která měla do svých dvacetin aktivní vysokoškolský život na lékařské fakultě. Před pár lety se její život ale od základu změnil. Po prodělané těžké operaci skoliózy páteře začaly Zuzku bolet klouby po celém těle a sportovně založená studentka skončila na vozíčku.

Jak sama říká, být na vozíčku by nebylo to nejhorší. Její zdravotní trápení totiž neskončilo. Přidaly se extrémní bolesti bederní páteře. „Na vozíčku, tedy ve vertikální poloze páteře, vydržím sotva půl hodiny. Poté si musím lehnout, jinak omdlévám bolestí,“ líčí těžkosti. Zuzka tedy nemůže stát, chodit a vlastně ani dlouhodobě sedět.

Lékaři stále neví, co se se ní děje. „Vypadá to na nějaký druh autoimunitní choroby, ale diagnostikována nejsem. I to je důvodem proč mi nebyla schválena žádost o invalidní důchod. Je to nepopsatelná beznaděj,“ popisuje nelehkou situaci Zuzka.

„Dlouho jsem se bála obrátit se s prosbou o pomoc na druhé, natož založit sbírku, ale má situace se stále zhoršuje a já na to už fyzicky ani psychicky nestačím,“ říká.

Zuzka žije u tatínka, který jí pomáhá finančně a stará se o ní, jak jen může. Tatínkovi je 61 let, a i pro něj je situace velmi náročná. Před měsícem mu navíc byla diagnostikována rakovina. „Touto cestou bych mohla tatínkovi alespoň na chvíli ulehčit od finančních starostí spojených se mnou.“

Váš příspěvek pomůže zaplatit výdaje spojené s léčbou – fyzioterapie, psychosomatické terapie, magnetoterapie, elektroterapie a rázové vlny, dále umožní půjčení elektrického vozíku a půjde na podporu bezbariérové domácnosti. Na nic z toho nemá Zuzka kvůli neurčené diagnóze nárok.

„Pokud se mezi vámi najdou hodné duše, které mi přispějí jakoukoliv částkou, budu velmi ráda. Ani nevíte, jak moc by to mně a tatínkovi zlepšilo život. Velmi děkuji za přečtení a přeji vám hlavně zdraví a lásku, nic důležitějšího na světě není,“ dodává.

 

Poděkování

07. 01. 2021

Dobrý den,

Nesmírně děkuji všem dárcům za Vaši finanční pomoc ať malou, či velkou. Každou jednou korunkou jste mi pomohli k lepšímu životu, který doufám, že se bude už jenom v lepší obracet. Velmi děkuji také za milé zprávy, které při čtení zahřály u srdce. Velké děkuji patří také pracovníkům sbírky znesnáze21, kteří mě ochotně provázeli každým krokem této cesty a byli ochotni se vším pomoci a poradit. Přeji vám všem už jen ať se Vám splní každé Vaše přání a všechny problémy se vám vyhýbají obklikou :)

S pozdravem Zuzka


Sbírku již podpořilo 69 dárců

5 000 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

124 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

121 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

40 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

1 000 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

„Přeji hodně síly!“
50 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

„hodně štěstí!!!“
121 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

„Drzim palce!“
500 Kč — Jarda před 4 lety

„Držím palce !!!!!!“
1 000 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

1 000 Kč — Anonymní dárce před 4 lety