Kdo nepomáhá, není Čech

Česká republika / Sbírku organizuje Nadační fond pomoci

{}

Kdo nepomáhá, není Čech

0 %

Vybráno 179 800 Kč z 531 441 Kč
Zbývá -9 dnů
Sbírka byla ukončena 07. června 2024

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Každý dárce se může zařadit do slosování o vstupenky na MS v ledním hokeji po celou dobu mistrovství!

Jak na to?

1) Přispějte libovolnou částkou.

2) Registrujte se zde.

3) 48 hodin před každým zápasem buďte k zastižení na telefonu.

4) Registrace se počítá jen jednou a jste automaticky zařazení do všech slosování.

*Celá pravidla soutěže najdete ve sbírce vespod.


Dárcovská platforma Znesnáze se rozhodla využít pro dobrou věc dvě vlastnosti, které charakterizují Český národ – lásku k hokeji a schopnost pomáhat ostatním! Říká se, že máš začít u sebe, a tak za každou vstřelenou branku českých hokejistů v průběhu celého MS ledním v hokeji 2024 dá naše dárcovská platforma Znesnáze na konto sbírky 1 221 Kč!

V době MS v ledním hokeji tak podpoříme handicapované sportovce, jejichž velkým snem je účast na ME v atletice v co nejhojnějším počtu.

Jejich šance jsou totiž obrovské. Stejně jako odhodlání a radost z pohybu. Schází jen peníze. A kvůli těm se dětské sny neboří. Startujeme symbolicky na světový den Downova syndromu. Jaký lepší dárek než šanci na splnění snu dát... Přidejte se k nám!

Příběh, který ukáže, že respekt je víc než tolerance, aneb jak finance pomohou?

Výtěžek ze sbírky poputuje České federaci sportovců s Downovým syndromem. Tak, aby společně mohli vyrazit na červnové ME v atletice do Švédska. V tuto chvíli můžou jet jen dvě sportovkyně, ale šance (a to velké) na úspěch mají minimálně další čtyři z nich. S sebou ale samozřejmě potřebují alespoň tříčlenný doprovod. Cena výpravy se v takovém případě pohybuje okolo 300 tisíc korun. A ty nemají. Taky si myslíte, že sny by neměly limitovat peníze? Pak se k nám přidejte a zvyšte šance užít si mistrovství i jim.

ČTĚTE DÁL

––––––––––––––––––

Kdo neskáče NEPOMÁHÁ, není Čech! Aneb fanoušci v hlavní roli

Celý příběh a kampaň může být skvělým vzorem a motivací pro děti s Downovým syndromem, ale také pro zdravé sportovce, se kterými díky houževnatosti a odhodlání předsedy spolku často své síly poměřují na atletických závodech.

Dokazují, že inkluze je nejen možná, ale také velmi důležitá a přínosná. Cílem Znesnáze je na tento fakt poukázat a podpořit ho. Česká federace sportovců s Downovým syndromem je závislá na podpoře dárců, přesto dosahuje neuvěřitelných výsledků nejen na poli sportovním, ale i společenském. Na kontě mají už nespočet medailí z klání republikových, evropských i světových, ale také nová přátelství a překonané předsudky společenské i osobní.  

Patronkou sbírky se stává Aňa Geislerová, kamarádka sportovců

Máme velkou radost, že právě Anička se rozhodla sbírku podpořit, protože je to gesto velmi upřímné. Jak sama říká, není “jen” patronkou je hrdou patronkou a udělá vše proto, aby se sen nadaných sportovců z ČeFeS splnil a na vytouženou bednu v červnu vystoupali.

Anna Geislerová je nejen fanynkou celé party sportovců s Downovým syndromem, ale také blízkým přítelem rodiny Součkových, ve které vyrůstá od malička Míša i David. Dvě z největších nadějí a talentů celého týmu, které si jako maličké děti vzali Součkovi z ústavní péče do péče pěstounské. S Davidem se Anna seznámila při castingu na roli jejího handicapovaného syna ve filmu Karavan, který se před nedávnem dokončil a při natáčení vzniklo mezi Aničkou a Davidem hezké a dlouhodobé přátelství.

Fanoušci v hlavní roli

Hlavní účast na podpoře by měla přicházet právě z řad fanoušků, kteří prostřednictvím čísla účtu, QR kódu nebo DMS budou moci po každé vstřelené brance Českých hráčů při květnovém MS v ledním hokeji přispět do sbírky libovolnou částkou. Tak, aby láska Čechů k hokeji a k altruismu dostala příležitost se propojit a přinášet dvojnásobnou radost. Zkrátka radost z mistrovství zdravých sportovců přetavená do příležitosti umožnit radost z mistrovství sportovcům s handicapem. Srdce a lásku ke sportu v něm mají všichni, tak ať mají všichni šanci to ukázat!

Start kampaně – Den 21. března na světový den Downova syndromu

Kdy jindy odstartovat sbírky na pomoc sportovců s Downovým syndromem než právě v době, kdy slaví svůj celosvětový den! A tak, až budete 21.3. obouvat každou ponožku jinou, abyste upozornili na rovné příležitosti a respekt vůči lidem s přebytečným chromozomem 21 ve tvaru spojených pat (proto jsou symbolem právě odlišené ponožky:-), vzpomeňte si i na Znesnázi a podpořte je svým příspěvkem. Není důležité, jestli bude mít hodnotu kávy, které se ten den pro dobrý skutek vzdáte nebo třeba lístku do kina, který proměníte za celoživotní zážitek jiných... Protože když se spojíme, dokážeme zázraky. Dosáhnout tří set tisíc korun ve společnosti tolika vnímavých a přejících lidí určitě zvládneme!

S každým gólem blíž!

Cílová částka je stanovená nad 500 tisíc korun. Tak, aby mohlo na mistrovství do Švédska vyrazit tolik sportovců z České federace sportovců s Downovým syndromem, kolik je mezi nimi velkých talentů. Milují své pravidelné tréninky, a ještě více soutěže, kde můžou ukázat, co umí, a poznat nové kamarády. Když se nám společně podaří cílovou částku překročit, jen jim to ulehčí další vytoužené starty.


A jak říkáme! Za každou vstřelenou branku českých hokejistů v průběhu celého MS v hokeji dá naše dárcovská platforma Znesnáze na konto sbírky 1.221 Kč. Tak se, naši milí hokejisté, pořádně čiňte! Jde o víc než hokejové zlato, pomůžete tím i k vytouženému atletickému. Fandíme vám! My všichni!


PRAVIDLA SOUTĚŽE O LÍSTKY NA MS:

  • Slosování probíhá z kontaktů v dotazníku, každý dárce, který chce být zařazen se tedy musí registrovat. 1 registrovaný telefon = jedno zařazení do slosování, duplicitní kontakty budeme filtrovat, zapojit se může jakýkoliv dárce sbírky Kdo nepomáhá není Čech.
  • 48 h před zápasem slosujeme výherce lístků.
  • Výherce ověřujeme včetně jeho totožnosti a jestli je dárcem.
  • Výherce je kontaktován telefonicky a musí reagovat a potvrdit svou účast
  • → pár hodin před zápasem se mohou objevit další lístky ve hře
  • Lístky budou vždy k vyzvednutí přímo na místě zápasu a budou vydávany proti dokladu totožnosti.
  • Dárce může lístek odmítnout, slosován bude vzápětí náhradník.
  • Registrace se tedy aktualizuje a pozastavuje 48 před začátkem zápasu, dárci se mohou registrovat mezi tím ale dál (a dále darovat), ale již se registrují na další slosování – registrace stačí zároveň jednou a platí pro všechna slosování (databáze se tedy neustále rozrůstá po celou dobu šampionátu).
  • Znesnáze si kdykoliv vyhrazujeme právo na změnu.

Míša domů veze zlato!

25. 03. 2024

Je to tam! S napětím a očekáváním jsme sledovali výkony českých nadějí s Downovým syndromem na světovém šampionátu v Turecku. Obrovský talent představuje mj. Míša, kterou u nás na dárcovské platformě moc dobře známe. A taky, že Míša nezklamala, domů veze zlato!

Míša stanula na MS trisomegames 2024 za skvělé výsledky v trojboji na stupni vítězů společně s Italkou Nicole Orlando. Ve stejném čase se raduje hned ze čtyř zlatých z Mistrovství ČR v halové atletice v Ostravě také Michalčin bratr David, který zvítězil ve všech vypsaných disciplínách (běh na 60m, skok daleký, vrhu koulí a běhu na 200m). Česká federace sportovců s Downovým syndromem se tak v povědomí organizátorů dostává na pozice, které jim otevírají dveře do dalších prestižních soutěží!

Není divu, že jejich maminku a pěstounku Ivanu to položilo až k slzám štěstí! „Už tu hodinu brečím. Atletika pro lidi s Downovým syndromem je úžasná , neznám poctivější, odhodlanější a radostnější sportovce než jsou oni,“ sdělila nám s obrovským dojetím Ivana na gratulaci, kterou jsme za Znesnáze poslali.

A tyhle dveře tu díky sbírce pro sportovce s DS otevíráme všichni společně. Obrovské díky všem dárcům!

Vaše Znesnáze a ČeFeS

Partneři sbírky 6

Royal Jerky

Partnerem sbírky je e-shop royaljerky.cz a jeho zákazníci.

Aňa Geislerová

Patronkou sbírky je kritiky oceňovaná česká herečka Aňa Geislerová

ČeFeS

Partnerem sbírky je ČeFeS

isostar.cz

Partnerem sbírky je e–shop isostar.cz a jeho zákazníci.

Patronem sbírky je Škoda Auto Česká republika.

Patronem sbírky je Škoda Auto Česká republika.

Nadační fond ŠKODA AUTO.

Patronem sbírky je Nadační fond ŠKODA AUTO.

Sbírku již podpořilo 365 dárců

777 Kč — Anonymní dárce před 2 týdny

2 112 Kč — Anonymní dárce před 2 týdny

161 Kč — Drako před 2 týdny

373 Kč — Anonymní dárce před 2 týdny

252 Kč — Anonymní dárce před 2 týdny

373 Kč — Anonymní dárce před 3 týdny

1 500 Kč — Anonymní dárce před 3 týdny

100 Kč — Anonymní dárce před 3 týdny

„Drzim moc palce! Doufam, ze to klapne a moc si to uzijete :-)“
252 Kč — Gabi před 3 týdny

„Alespoň malý příspěvek“
252 Kč — Anonymní dárce před 3 týdny