Kauce na bydlení pro tátu 4 dětí, aby mu byly svěřeny do péče

Brno / Sbírku organizuje Nadační fond pomoci

{}

Kauce na bydlení pro tátu 4 dětí, aby mu byly svěřeny do péče

0 %

Vybráno 20 252 Kč z 20 000 Kč
Zbývá -591 dnů
Sbírka byla ukončena 31. srpna 2022

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Jmenuji se Lukáš a jsem otcem 4 nezletilých dětí, které byly původně svěřeny do péče jejich matky.

Později se ukázalo, že je péče o děti silně zanedbaná, a že matka mých dětí odmítá spolupracovat se sociální službou OSPOD.

Bohužel mé vztahy s bývalou družkou nejsou příznivé, a tak jsme si s dětmi nevytvořili příliš hluboké a blízké pouto. Z mé strany ale zájem o děti přetrvával a také jsem se o ně zajímal a staral i po finanční stránce. Není tomu jinak ani teď, kdy mě opravdu potřebují.

Doposud jsme s mou současnou ženou žili v bytě 1+1. Ale rozhodli jsme se, že uděláme vše proto, abychom si našli větší byt a mohli jsme si vzít mé děti k sobě, podali jsme tedy žádost o svěření dětí do péče a našli jsme si větší byt. Na čem je teď potřeba pracovat, je uzpůsobení prostoru pro nové členy domácnosti a navázání s nimi lepších vztahů.

Z krizového centra zpátky domů

Děti byly matce soudně odebrány a jsou přechodně v krizovém centru. Moc doufám, že se mi děti podaří získat do péče a naleznou zde klidné a bezpečné zázemí. Ondru a Kristýnu si už pravidelně beru na víkendy a vyzvedávám je každý den ze školy, dělají u mě úkoly. Čas strávený se mnou dle slov naší sociální pracovnice OSPOD, která nás také na tuto sbírku doporučila, hodnotí již kladně. Tyto moje děti se navíc potýkají s kombinovaným postižením (ADHD, vývojová dysfázie, porucha zraku i řeči...), o to větší potřebnost se o ně postarat pociťuji.

Ještě mám další dvě dcery – Elišku a Dominiku, s nimi je naše budování vztahu pomalejší. Ale doufám v lepší vývoj a nic nevzdávám. Vztahy s dětmi se zhoršily poté, co jsem se znovu oženil. Matka dětí toto nesla velmi špatně a opakovaně je zatěžovala problémy, které se jich nijak netýkaly. Doufám, že do budoucna pro děti vybudujeme krásný domov, který přispěje k jejich zdravému psychickému i fyzickému vývoji. 

Naše finanční situace se ženou je méně příznivá, ale oba pracujeme a děláme, co můžeme, aby byl nový prostor pro děti co nejlépe připravený a celou situaci jsme společně zvládli. Proto se obracíme na dárce s prosbou o pomoc do těchto nových začátků. Finance ze sbírky půjdou na kauci nového bytu, který jsme vzhledem k této situaci sehnali, ale ještě jsme ji nebyli schopni uhradit.

Moc vám všem děkujeme, že nám držíte palce, abychom tyto krušné časy zvládli překonat.

Poděkování vám všem!

12. 09. 2022

Všem dárcům chceme moc poděkovat za poskytnutou finanční pomoc díky které se nám s manželkou podařilo dostat Ondřeje a Kristýnku z krizového centra do předběžné péče a vytvořit pro ně nový domov , kam za námi jezdí i Dominika s Eliškou a vše je na dobré cestě k tomu abychom v říjnu byli kompletní rodina.

Za všechny tisíckrát děkují táta Lukáš a máma Lenka

 

Sbírku již podpořilo 3 dárců

9 500 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

252 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

10 500 Kč — Anonymní dárce před 2 lety