Jiří je v invalidním důchodu a bez domova. Pomozme mu!

Praha / Sbírku organizuje Jiří Čábelka

{}

Jiří je v invalidním důchodu a bez domova. Pomozme mu!

0 %

Vybráno 52 312 Kč z 49 152 Kč
Zbývá -123 dnů
Sbírka byla ukončena 13. prosince 2023

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Obracím se na vás s prosbou o pomoc v těžké situaci, ve které se nacházím.

Mé jméno je Jiří, jsem v invalidním důchodu a momentálně jsem bez domova a bez možnosti zajištění nového bydlení.

Obrátil jsem se na úřady, ale bohužel mi žádná pomoc v oblasti bydlení nepřišla.

Moje situace je komplikovaná. Před 3 lety jsem pracoval ve školství na soukromé škole v Praze jako školník, bohužel jsem si tam ale prošel vším možným a vše vyvrcholilo tím, že jsem ztratil práci i služební byt.

Během několika minut jsem tak přišel o vše, co jsem měl rád, včetně práce, která mě naplňovala. Loni jsem byl dokonce vyhlášen nejlepším školníkem za posledních 30 let, a teď se snažím najít oporu v obtížné situaci.

Jak sbírka pomůže?

Momentálně mám důchod ve výši 10 600 Kč, což bohužel nestačí na kauci na nové bydlení. Proto jsem se rozhodl založit tuto sbírku. Potřebuji pomoci s kaucí a úhradou nájmu, abych mohl mít alespoň střechu nad hlavou.

Vaše příspěvky budou pro mě znamenat obrovskou pomoc v návratu k normálnímu životu. Děkuji vám ze srdce za každou formu podpory.


Máte ve svém okolí podobný případ pomoci? Založte sbírku a pomozte tam, kde je třeba.

Moc si vážim vaší pomoci

12. 12. 2023

Předem chci poděkovat všem co přispěly

Reakce od vás byli různorodé .Ať již kladné či záporné .Ano jsem ověřen a to ve všech směrech .Nikomu bych nepřál dostat se do takové situace jako já .Behem pár minut jsem zůstal bez všeho Práce ,bydleni .A ano byl jsem školnik a byl jsem svědkem něčeho co do školy nepatři! Byl na mě vyvinut nátlak a já behem několika minut byl nucen opustit vše! Ta škola mě nyni všude hanobí! A já uz se také branim !Je to soukromá škola a jelikož jsem slušný člověk nebudu tu školu jmenovat ! Jen řeknu že je to soukromá škola! A jen bych rad podotkl že nejsem jediný školnik ale i ten co nastoupil po mě! A i ten co kdysi na teto škole dělal pře demnou!

Moc si vážim vaši pomoci opravdu! Nyni musim najid nějake bydleni a tato sbírka od vas mi to umožni a já vám moc děkuji a vazim si toho .Z peněz na vic bych rad vyuřil na na běžne potřeby domacnosti aspon do začátku Moc dekuji vám všem

Spim v autě

07. 12. 2023

Predem chci podekovat těm co přispěly i těm co přispěji .Moc si vašich darů vážim .Situace je taková že spim v autě u pole abych nikoho nerušil .Potřebuji akutně vybrat na 1 kaukci a jeden nájem abych mohl zase bydlet .mit strechu nad hlavou když praha 8 kam spadám nepomůže ubytovny jsou přeplnené .Zažádal jsem o soc.bydleni ale to je na dlouho .A nikdo vám nedá predbeznou najemni smlouvu aby ji nasledne hmotná nouze mohla proplatit .Na up jsem byl take .Jsem v id .3 stupne ale to nikoho nezajima .Mam jen mali duchod invalidni a pokud se vybere na kaukci a 1 najem potom to budu resit prispevkama na bydleni .Omlouvam se všem predem ale uz nevim kam se jinam obratit.Skousel jsem uz vše a nevim jak to dlouho vydrzim v aute které ma hodnotu max 5 tis.je to stare auto ..Jste moc hodni a vazim si kazdeho daru

Spim v autě

04. 12. 2023

Dneska byla nejvetši zima .Stojim z autem u pole abych nikoho nerušil .Nevim zda mi někdo pomůže to opravdu nevim ? Je mi hrozná zima i když mám zapnutý motor u auta ..Moc bych si přál vybrat na 1 kaukci a jeden nájem .Neni mi moc dobře .jsem v id 3 stupně a nikdo mi nedokáže pomoci .Potrebuji vybrat aspon tech 50 tisic abych mohl bydlet .Duchod mam mali .Potom bych to resil uz doplatky na bydleni .Nikdo vam nedá předbeznou najemni smlouvu na byt a praha 8 kan spadam mi nepomuze .i kdyz mam pozadáno o soc.bydleni ale bylo mi rečeno ze je to na dlouho .To same na hlavnim magistratu prahy .Opravdu uz nevim co mam delat a jsem stoho celý zoufalí.Ubytovny jsem take obesel snad všechny v praze a v šude je plno .Jedine co mam starši auto co ma hodnotu sca 5 tisic a v tom spim .Prosim o pomoc jako nikdy před tim .Nikdy jsem nečekal že takle dopadnu .omlouvam se moc se za to stydim .Jsem slusný chlap .Moc chci podekovat tem co přispěli a vážim si toho .I těm co přispějí

Sbírku již podpořilo 147 dárců

111 Kč — Soňa před 4 měsíci

„Přeji hodně štěstí, ať se podaří a máte vánoce v teple domova 🍀“
100 Kč — Pavla před 4 měsíci

100 Kč — Anonymní dárce před 4 měsíci

100 Kč — Anonymní dárce před 4 měsíci

1 000 Kč — Anonymní dárce před 4 měsíci

„Držíme palce a je nám líto situace. Zvládnete to!! 😊“
200 Kč — Gábinka, Ája a rodiče Janečkovi před 4 měsíci

252 Kč — Anonymní dárce před 4 měsíci

373 Kč — Anonymní dárce před 4 měsíci

„Ať se podař“
100 Kč — Zuzana před 4 měsíci

373 Kč — Anonymní dárce před 4 měsíci