I ve stáří s rozzářenou tváří s Krásou pomoci

Praha / Sbírku organizuje Nadace Krása pomoci

0 %

I ve stáří s rozzářenou tváří s Krásou pomoci

Vybráno 16 265 Kč z 1 000 000 Kč
Zbývá 214 dnů
2 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 31. prosince 2023

Sbírce pomůžete i sdílením

Důstojně bezpečně. Tak chceme, aby žili naši prarodiče a snažíme se pro to udělat maximum. Ale co babičky a dědové, kteří nikoho blízkého nemají? I ti si zaslouží dokončit svůj příběh tam, kde je jim dobře a se vším, co potřebují.

Právě pro ně je tady Nadace Krása pomoci. Vyslechne, nasměruje, vysvětlí.

Aby měli potřebné zdravotní pomůcky a léky.

Aby věděli, na jakou pomoc mají nárok.

Aby si měli s kým popovídat.

Aby nebyli sami.

JAK KONKRÉTNĚ POMÁHÁME?

Panu J. nedávno zemřela žena. Ve svých 93 letech pro něj bylo velmi náročné zajišťovat sám všechny praktické záležitosti spojené se ztrátou životního partnera. Pana J. naše koordinátorka doprovodila do pohřební služby, poté s ním byla vyzvednout urnu, zajistili společně nový občanský průkaz. Dále ho doprovodila na Správu sociálního zabezpečení, kde společně zažádali o vdovecký důchod. Také ho provázela celým procesem řešení pozůstalosti u notářky. Poté společně rušili účet zesnulé manželky a převáděli platby, které odcházely z účtu manželky na účet pana J. Po celou dobu, kromě praktického zařizování, vedli hovory o zesnulé manželce, které panu J. pomáhaly celou situaci překonat. Naše koordinátorka s panem J. strávila celkem 30 hodin a v kontaktu jsou i nadále.

Každý dobrý skutek a projev štědrosti se počítá

Jedna hodina domácí péče stojí přibližně 150 Kč. Záleží na Vás, kolik hodin věnujete. Pokud si nastavíte pravidelný příkaz a budete posílat 600 Kč pravidelně každý měsíc, je to pro nás vlastně dvojitá pomoc. Díky pravidelným dárcům totiž dokážeme snáze plánovat naše aktivity dopředu a máme jistotu, že můžeme o dané seniory pečovat celý rok a být jim k ruce, když budou potřebovat.

Moc děkujeme za podporu.

Sbírku již podpořilo 4 dárců

„Převod daru ze sbírky Složíme se dobrosrdečné paní Květě na elektrický vozík“
6 085 Kč — znesnáze21 před měsícem

10 000 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

„Každá pomoc je důležitá.“
150 Kč — Keťa před 2 měsíci

30 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci