Erik a Beátka si po všem co zažili, zaslouží jet k moři!

Praha / Sbírku organizuje sociální pracovnice Diakonie ČCE – středisko Praha, Bc. Veronika Tichá

{}
0 %

Erik a Beátka si po všem co zažili, zaslouží jet k moři!

Vybráno 706 Kč z 42 000 Kč
Zbývá 22 dnů
2 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 22. června 2023

Sbírce pomůžete i sdílením

Pojďme společně pomoci rodině matky samoživitelky, která má 2 děti ve věku 17 a 15 let. Erik je v 9. třídě ZŠ, Beátka v 1. ročníku SOU obor kuchař. Maminka je invalidní důchodce, má schizofrenii, pobírá dávky SSP a HN. V současné době je její stav stabilizovaný – již rok nebyla hospitalizována.

Otec dcery žije v Anglii a o dceru nejeví zájem – je podáno trestní oznámení pro neplacení výživného. Syn má otce, který je bez domova. Rodina nemá nikoho dalšího, kdo by ji mohl podpořit, poslední rok však matka obnovila kontakt s bývalou švagrovou – tetou dětí, se kterou má dobrý vztah a v současné době je rodině velkou oporou.

Bohužel v raném dětství nebyl nikdo, kdo by o děti pečovat v situacích, kdy musela být matka hospitalizována.

Děti opakovaně pobývaly v dětských domovech a Klokáncích, na což nemají dobré vzpomínky. Naposledy začátkem roku 2022.

Na dětech je zřejmá deprivace, jsou nejisté, uzavřené, působí rezignovaně a nebudou mít snadný vstup do dospělého života. S matkou bohužel neměly možnost cestovat, ani v rámci ČR. Přesto se děti o cestování zajímají a velmi touží poznat místa nejen v ČR, ale také se podívat k moři, kde nikdy nebyly.

Erik i Beátka mají problém s ekzémem, léčí se s tím, Erik má astma.

Naše služba se snaží rodinu a děti aktivizovat, usoudili jsme však, že děti nemají žádné zážitky, ze kterých by mohly čerpat energii do dalšího života, a proto by se všichni 3 měli vypravit k moři. Kdyby to bylo nutné a matky stav by pobyt neumožnil, tak by zastoupila teta. Prosím, pomozte této rodině zažít něco, co by se jim pravděpodobně vlastními silami už nikdy nepodařilo zrealizovat a co by mohlo být velkou motivací do dalšího života dětí.

Sbírku již podpořilo 2 dárců

373 Kč — Anonymní dárce před týdnem

„Doufám, že se vybere dost, aby se tahle sympatická rodina k moři dostala “
333 Kč — Lada před týdnem