Epilepsie? Hlava, kde to žije!

Praha / Sbírku organizuje SPOLEČNOST E / Czech Epilepsy Association, z.s.

{}

Epilepsie? Hlava, kde to žije!

0 %

Vybráno 0 Kč z 50 000 Kč
Zbývá -537 dnů
Sbírka byla ukončena 04. ledna 2023

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Společně pro projekt: Epilepsie? Hlava, kde to žije!

Mluvit o epilepsii je důležité! Jak s pedagogy, dětmi, studenty i rodiči! K tomu ale potřebujeme vás. Buďte naším hlasem. 

Stále častěji se setkáváme s příběhy dětí a studentů, kteří jsou kvůli epilepsii vyloučeni ze školního kolektivu (družina, výlety, školy v přírodě atd.), nebo kteří se bojí o své nemoci mluvit. Stažený žaludek, nejistota, obavy a stres... To jsou pocity dětí a studentů s epilepsií, ať už jim jsou 3 roky nebo 20 let. 

Tyto příběhy mají společné jedno. 

Obavy z epileptického záchvatu.

Obavy, které panují na obou stranách – jak u dětí/ studentů s epilepsií, tak u spolužáků i pedagogů. Přitom průměrně epileptický záchvat netrvá déle než 2-3 minuty a není života ohrožující. Stačí vědět, co dělat, a je to. Bez o’baf

Vše je o komunikaci. Naše kampaň „Epilepsie? Hlava, kde to žije! pomůže zlepšit vnímání možné problematiky epilepsie ve školním prostředí.

Co je naším cílem?

  •  Podpoříme rodiče, kterým nechtějí vzít děti s epilepsií do školní družiny, na školní

výlet a další akce  

  •  Skrze osvětu podpoříme pedagogy, aby se epilepsie nebáli
  • Pomůžeme dětem/studentům, aby se nebáli o epilepsii mluvit 


K tomu potřebujeme vás, naše dárce. Darujte lepší budoucnost pro děti s epilepsií. Epilepsie je hlava, kde to žije. Děkujeme vám, že pomáháte s námi!

Kdo jsme?

Naše nezisková organizace Společnost E pomáhá přes 33 let žít lidem s epilepsií lepší život. Poskytujeme psychosociální poradenství, pořádáme webináře a besedy, integrujeme děti s epilepsií na dětské letní tábory, provozujeme vlastní sociální podnik a komunitní centrum. Tvoříme komunitu lidí, kterým téma epilepsie není cizí.