Elektrický vozík pro Martina s roztroušenou sklerózou

Jihlava / Sbírku organizuje Martin Vejvoda

{}

Elektrický vozík pro Martina s roztroušenou sklerózou

0 %

Vybráno 150 000 Kč z 80 000 Kč
Zbývá -1295 dnů
Sbírka byla ukončena 10. listopadu 2020

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Cesta je cíl. Martin Vejvoda má od svých 15 let roztroušenousklerózu, přesto přistupuje k událostem, které mu život přinesl pozitivně. Rok2020 byl pro něj ale velmi náročný. Jeho zdravotní stav se skokově zhoršil aMartin už nemůže sám chodit.

Martinovi je dnes 29 let. Od jeho 25. narozenin o sobě nemocdává čím dál tím více vědět. Poslední dva roky se pohyboval pomocí chodítka. Dnesuž se musí spoléhat na manuální vozík.

„Budu velmi vděčný za jakýkoliv příspěvek na elektrickývozík, který mi bude nápomocný k získání větší volnosti a radosti z nesnadnéhoživota,“ říká Martin.

Martin žije s rodiči v řadovém domě na kraji městaVysočiny. Oba mají též zdravotní problémy s pohybovým aparátem a je pro něfyzicky náročné tlačit syna do místních kopců. Elektrický vozík by jimsituaci znatelně usnadnil.

Rodina již k ulehčení Martinova každodenního života udělalamnoho změn. Kvůli většímu úložnému prostoru například koupili nové auto,přestože s žádostí o příspěvek na něj neuspěli. V nejbližší době je čekárekonstrukce spodního patra domku, kde bude potřebovat udělat bezbariérovýpokoj a koupelnu. Poté je ještě čeká výtahová plošina do zahrady.

S nemocí jsem se naučil žít a fungoval jsem vcelkunormálně. Vystudoval jsem stavební průmyslovku, hrál aktivně fotbal. Sportodjakživa miluji, běh nebo třeba tanec jsou moje oblíbené aktivity. Nyní sepřesunuly jen do mých vizualizací. Rád poslouchám hudbu, která mi pomáhá znesnází a překonávat každodenní překážky,“ vypráví svůj příběh Martin.

Také by chtěl více ven do přírody. Tento elektrický vozík je  novinkou na českém trhu, proto není možná úhrada zdravotní pojišťovnou. Vozíkmá třetinovou váhu oproti klasickým elektrickým vozíkům (celková váha i sbaterii je cca 30 kg) a velmi jednoduše se skládá. Lze ho tak snadno, bezdemontáže, převézt v kufru auta. Což je velká výhoda. Naložit vozík do autazvládne Martinova maminka a táta sám.

Vozík je pro mě důležitý, nejen z technického hlediska,ale také sociálního. Opět se dostanu do společnosti, obchodu, k lékaři atd.Vozík lze využít i v případě progrese nemoci, protože jej může ovládat doprovodpomocí přenosného joysticku,“ dodává.


Přestěhován do nového!

08. 11. 2020

 Zdravím vás!

Sbírka brzy končí a já posílám závěrečné poděkování všem, kteří se jakkoliv zúčastnili. Všichni jste skvělý, přeji vám plno energie na zvládnutí této nelehké situace, ve které je asi celý svět.

Vozík v akci

22. 09. 2020

První zkušební jízda do přírody byla super. Moc děkuji všem zúčastněným, kteří se na realizaci podíleli. Poděkování Lucii Kopřivové z FLEXiThronu za skvělé a rychlé řešení.

Vzhůru k novým cílům...

Moc díky!

váš Martin

Vřelé poděkování všem

14. 09. 2020

Jste naprosto senzační.

Mockrát děkuji za podporu a příspěvky vám všem.Vozík už je na cestě.

Co nepoužiji na vozík,použiji na rekonstrukci pokoje a koupelny na které se už pracuje.  

s pozdravem váš Martin

Sbírku již podpořilo 158 dárců

1 000 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

367 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

333 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

1 500 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

300 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

500 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

400 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

3 000 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

100 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

10 000 Kč — DOGA IZOL s.r.o. před 4 lety