Elektrický vozík pro Martina s roztroušenou sklerózou

Jihlava / Sbírku organizuje Martin Vejvoda zc.liame@m.adovjev

{}
0 %

Elektrický vozík pro Martina s roztroušenou sklerózou

Vybráno 150 000 Kč z 80 000 Kč
Zbývá -264 dnů
188 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 10. listopadu 2020

Sbírce pomůžete i sdílením

Cesta je cíl. Martin Vejvoda má od svých 15 let roztroušenou sklerózu, přesto přistupuje k událostem, které mu život přinesl pozitivně. Rok 2020 byl pro něj ale velmi náročný. Jeho zdravotní stav se skokově zhoršil a Martin už nemůže sám chodit.

Martinovi je dnes 29 let. Od jeho 25. narozenin o sobě nemoc dává čím dál tím více vědět. Poslední dva roky se pohyboval pomocí chodítka. Dnes už se musí spoléhat na manuální vozík.

„Budu velmi vděčný za jakýkoliv příspěvek na elektrický vozík, který mi bude nápomocný k získání větší volnosti a radosti z nesnadného života,“ říká Martin.

Martin žije s rodiči v řadovém domě na kraji města Vysočiny. Oba mají též zdravotní problémy s pohybovým aparátem a je pro ně fyzicky náročné tlačit syna do místních kopců. Elektrický vozík by jim situaci znatelně usnadnil.

Rodina již k ulehčení Martinova každodenního života udělala mnoho změn. Kvůli většímu úložnému prostoru například koupili nové auto, přestože s žádostí o příspěvek na něj neuspěli. V nejbližší době je čeká rekonstrukce spodního patra domku, kde bude potřebovat udělat bezbariérový pokoj a koupelnu. Poté je ještě čeká výtahová plošina do zahrady.

S nemocí jsem se naučil žít a fungoval jsem vcelku normálně. Vystudoval jsem stavební průmyslovku, hrál aktivně fotbal. Sport odjakživa miluji, běh nebo třeba tanec jsou moje oblíbené aktivity. Nyní se přesunuly jen do mých vizualizací. Rád poslouchám hudbu, která mi pomáhá z nesnází a překonávat každodenní překážky,“ vypráví svůj příběh Martin.

Také by chtěl více ven do přírody. Tento elektrický vozík je  novinkou na českém trhu, proto není možná úhrada zdravotní pojišťovnou. Vozík má třetinovou váhu oproti klasickým elektrickým vozíkům (celková váha i s baterii je cca 30 kg) a velmi jednoduše se skládá. Lze ho tak snadno, bez demontáže, převézt v kufru auta. Což je velká výhoda. Naložit vozík do auta zvládne Martinova maminka a táta sám.

Vozík je pro mě důležitý, nejen z technického hlediska, ale také sociálního. Opět se dostanu do společnosti, obchodu, k lékaři atd. Vozík lze využít i v případě progrese nemoci, protože jej může ovládat doprovod pomocí přenosného joysticku,“ dodává.

Přestěhován do nového!

Přestěhován do nového!

08. 11. 2020

 Zdravím vás!

Sbírka brzy končí a já posílám závěrečné poděkování všem, kteří se jakkoliv zúčastnili. Všichni jste skvělý, přeji vám plno energie na zvládnutí této nelehké situace, ve které je asi celý svět.

Vozík v akci

Vozík v akci

22. 09. 2020

První zkušební jízda do přírody byla super. Moc děkuji všem zúčastněným, kteří se na realizaci podíleli. Poděkování Lucii Kopřivové z FLEXiThronu za skvělé a rychlé řešení.

Vzhůru k novým cílům...

Moc díky!

váš Martin

Vřelé poděkování všem

Vřelé poděkování všem

14. 09. 2020

Jste naprosto senzační.

Mockrát děkuji za podporu a příspěvky vám všem.Vozík už je na cestě.

Co nepoužiji na vozík,použiji na rekonstrukci pokoje a koupelny na které se už pracuje.  

s pozdravem váš Martin

Sbírku již podpořilo 158 dárců

1 000 Kč — Anonymní dárce před 9 měsíci

367 Kč — Anonymní dárce před 9 měsíci

333 Kč — Anonymní dárce před 9 měsíci

1 500 Kč — Anonymní dárce před 9 měsíci

300 Kč — Anonymní dárce před 9 měsíci

500 Kč — Anonymní dárce před rokem

400 Kč — Anonymní dárce před rokem

3 000 Kč — Anonymní dárce před rokem

100 Kč — Anonymní dárce před rokem

10 000 Kč — DOGA IZOL s.r.o. před rokem

Další běžící sbírky

Celé Česko na pomoc obcím zasaženým ničivým tornádem
957 %

Celé Česko na pomoc obcím zasaženým ničivým tornádem

Sandra, děti a jejich nový domov
90 %

Sandra, děti a jejich nový domov

Osobní asistence pro Kristýnu
29 %

Osobní asistence pro Kristýnu