Elektrický vozík pro Aničku

Ostrava / Sbírku organizuje Kateřina Nováková

{}
0 %

Elektrický vozík pro Aničku

Vybráno 140 822 Kč z 250 000 Kč
Zbývá -503 dnů
56 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 11. května 2022

Sbírce pomůžete i sdílením

Dobrý den, chtěla bych se s vámi podělit o příběh své kamarádky z dětství. Moje kamarádka se jmenuje Anička. Je jí 35 let a bohužel je její život od narození poznamenán nevyléčitelným onemocněním kostí a kloubů, artrózou obou kolen 3. až 4.stupně a zhoršenou citlivostí dolních končetin. Anička má oboustrannou totální náhradu kyčlí a dále se léčí se zeleným zákalem.

Postupem času se její zdravotní stav natolik zhoršil, že je upoutána na mechanický invalidní vozík a bez pomoci další osoby se neobejde, proto k ní domů musí docházet 2x denně pečovatelka, aby jí pomohla. Má i významně postižené horní končetiny, tudíž není možné, aby pravidelně mohla jezdit sama ven bez cizí pomoci –  třeba na procházku. Není schopná uvézt sama sebe

Anička tak potřebuje elektrický invalidní vozík MEYRA iCHair Mc 3. Mohla by tak úplně sama být mobilní i venku.

Tento vozík je velmi finančně nákladný a není možné, aby si jej Anička zakoupila sama, protože žije jen z plného invalidního důchodu.

Bohužel, od dětství vyrůstala v dětském domově se svými sourozenci, kteří ji nemohou finančně pomoci. V současné době žije sama a jejím společníkem a psychickou oporou je pouze pejsek jménem Míša, kterého jí pomáhá venčit rodina a hodní lidé.

Tímto žádám všechny dobré lidi o jakýkoliv finanční příspěvek, který bude použit v plné výši na elektrický vozík, který Aničce usnadní a zkvalitní život.

Poděkování vám všem!

18. 05. 2022

Dobrý den, ráda bych Vám všem moc poděkovala!

Jinak teda na vozicek uz se nesmirne tesim a nemohu se dockat. Venku uz je krasne pocasi a ja konecne budu moct jezdit s Misou na nase oblibene prochazky a vsude jinde. V pondeli jsem se vratila z nemocnice, kde mi po ruznych vysetrenich zdelili, ze mam zuzenou michu a chodit jiz nikdy nebudu. Takze vam vsem ve vasem tymu a vubec cele nadaci chci podekovat za umozneni zalozeni sbirky u vas a za velmi ochotnou a rychlou spolupraci. Vsem me diky vzkazte a mejte se krasne. Dekuji, Gajdičiarová

Elektrický vozík pro Aničku-poděkování

08. 04. 2022

Dobrý den, chtěla bych poděkovat platformě znesnaze, že umožnila tuto sbírku, hlavně děkuji všem dárcům za jejich finanční podporu.

Sbírku již podpořilo 91 dárců

500 Kč — Renata Křenová před rokem

113 Kč — Anonymní dárce před rokem

100 Kč — Anonymní dárce před rokem

373 Kč — Anonymní dárce před rokem

252 Kč — Anonymní dárce před rokem

„Už brzy to bude jezdit 👍“
1 000 Kč — Žanda před rokem

„D.N. hodně štěstí Anicko“
2 000 Kč — Anonymní dárce před rokem

1 000 Kč — KARIM-RR před rokem

122 Kč — Anonymní dárce před rokem

„Hodně štěstí Aničko, R+P“
10 000 Kč — Anonymní dárce před rokem