Dýchat sama za sebe

Sokolov / Sbírku organizuje Romana Rajchrtová

{}

Dýchat sama za sebe

0 %

Vybráno 206 935 Kč z 200 000 Kč
Zbývá -1412 dnů
Sbírka byla ukončena 06. srpna 2020

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Ráda bych vám představila Danielku, nevlastní dceru, kterou společně s manželem vychovávám. Narodila se jako "zdravé" dítě. Od narození se potýkala s dýchacími potížemi a zároveň měla i problém s trávením. Po zdlouhavých vyšetřeních jí byla diagnostikována cystická fibróza.

Danielka je pohodová téměř šestnáctiletá slečna, která se statečně a zodpovědně potýká se svou nemocí. Svůj denní režim musí přizpůsobit opakovaným inhalacím a dechovým rehabilitacím. Již několik let bez přestávky užívá antibiotika, i přesto několikrát do roka dochází ke zhoršení zdravotního stavu a musí být hospitalizována v Praze na specializovaném oddělení, kde jí jsou podávána antibiotika injekčně formou infuzí a musí podstupovat kyslíkovou léčbu.

Velmi se obává poslední možnosti léčby této zákeřné nemoci, kterou je transplantace plic. Postižena je i slinivka břišní, která neprodukuje trávicí enzymy, proto je nutné před každým jídlem užívat tyto enzymy ve formě kapslí a dodržovat dostatečně vysoký energetický příjem v podobě vysokokalorické stravy. Danielka dále musí podstupovat ještě léčbu inzulínem při diabetu závislém na cystické fibróze.

Speciální přístroj přináší úlevu

Během hospitalizace ve FN Motol má možnost rehabilitovat na novém a velice účinném přístroji Simeox. Ten dokáže naředit velmi hustý hlen, usazený hluboko v průduškách, tak aby jej nemocný dokázal vykašlat, čímž může pozastavit počínající infekci a velmi usnadnit léčbu. Při každém návratu z nemocnice pociťuje Danielka sama na sobě velkou úlevu při dýchání, ale bohužel ne na dlouho, obtíže se začínají vracet čím dál častěji.

Užití Simeoxu je doporučováno minimálně jedenkrát za dva dny, v případě zhoršení stavu i dvakrát denně.

Danielce by velmi pomohlo mít svůj vlastní přístroj Simeox doma a užívat ho dle potřeby. Tento přístroj ani spotřební materiál bohužel zdravotní pojišťovna nehradí.

Danielka je plná pozitivní energie, má spoustu plánů do života a s nemocí bojuje velmi statečně. Moc děkuji všem, kteří se jí rozhodnou podpořit a přispějí na zakoupení nového nejúčinnějšího přístroje Simeox, který jí může pomoci se stabilizovat a DÝCHAT SAMA ZA SEBE...

O nemoci

Cystická fibróza je dědičně podmíněné onemocnění, které postihuje dýchací cesty a trávicí ústrojí. Plíce i přes intenzivní a náročnou léčbu ztrácejí svou kapacitu a dýchání je pro nemocné stále obtížnější. Toto onemocnění nelze vyléčit. Cystická fibróza napadá dýchací cesty a postupně dochází k jejich selhání. Dětem s touto nemocí se říká slané děti.

Sbírku již podpořilo 160 dárců

„:)“
400 Kč — Petra Dür. před 4 lety

500 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

1 000 Kč — Fotbal v Karlovarském kraji před 4 lety

1 000 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

500 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

500 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

200 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

400 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

„Fotbal v Karlovarském kraji“
2 000 Kč — Fotbal v KVK před 4 lety

3 500 Kč — Anonymní dárce před 4 lety