Dýchat sama za sebe

Sokolov / Sbírku organizuje Romana Rajchrtová zc.manzes@yhcorpacmor

{}
0 %

Dýchat sama za sebe

Vybráno 206 935 Kč z 200 000 Kč
Zbývá -692 dnů
103 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 06. srpna 2020

Sbírce pomůžete i sdílením

Rádabych vám představila Danielku, nevlastní dceru, kterou společně s manželemvychovávám. Narodila se jako "zdravé" dítě. Od narození se potýkala sdýchacími potížemi a zároveň měla i problém s trávením. Po zdlouhavýchvyšetřeních jí byla diagnostikována cystická fibróza.

Danielkaje pohodová téměř šestnáctiletá slečna, která se statečně a zodpovědně potýkáse svou nemocí. Svůj denní režim musí přizpůsobit opakovaným inhalacím adechovým rehabilitacím. Již několik let bez přestávky užívá antibiotika,i přesto několikrát do roka dochází ke zhoršení zdravotního stavu a musí býthospitalizována v Praze na specializovaném oddělení, kde jí jsou podávánaantibiotika injekčně formou infuzí a musí podstupovat kyslíkovou léčbu.

Velmise obává poslední možnosti léčby této zákeřné nemoci, kterou je transplantaceplic. Postižena je i slinivka břišní, která neprodukuje trávicí enzymy,proto je nutné před každým jídlem užívat tyto enzymy ve formě kapslí adodržovat dostatečně vysoký energetický příjem v podobě vysokokalorické stravy.Danielka dále musí podstupovat ještě léčbu inzulínem při diabetu závislém nacystické fibróze.

Speciální přístroj přináší úlevu

Běhemhospitalizace ve FN Motol má možnost rehabilitovat na novém a velice účinnémpřístroji Simeox.Ten dokáže naředit velmi hustý hlen, usazený hluboko v průduškách, tak aby jejnemocný dokázal vykašlat, čímž může pozastavit počínající infekci a velmiusnadnit léčbu. Při každém návratu z nemocnice pociťuje Danielka sama na soběvelkou úlevu při dýchání, ale bohužel ne na dlouho, obtíže se začínají vracetčím dál častěji.

UžitíSimeoxu je doporučováno minimálně jedenkrát za dva dny, v případě zhoršenístavu i dvakrát denně. 

Danielce by velmi pomohlo mít svůj vlastní přístrojSimeox doma a užívat ho dle potřeby. Tento přístroj ani spotřební materiálbohužel zdravotní pojišťovna nehradí.

Danielkaje plná pozitivní energie, má spoustu plánů do života a s nemocí bojuje velmistatečně. Moc děkuji všem, kteří se jí rozhodnou podpořit a přispějí nazakoupení nového nejúčinnějšího přístroje Simeox, který jí může pomoci sestabilizovat a DÝCHAT SAMA ZA SEBE...

Onemoci

Cystickáfibróza je dědičně podmíněné onemocnění, které postihuje dýchací cesty atrávicí ústrojí. Plíce i přes intenzivní a náročnou léčbu ztrácejí svoukapacitu a dýchání je pro nemocné stále obtížnější. Toto onemocnění nelzevyléčit. Cystická fibróza napadá dýchací cesty a postupně dochází k jejichselhání. Dětem s touto nemocí se říká slané děti.

Sbírku již podpořilo 160 dárců

„:)“
400 Kč — Petra Dür. před 2 lety

500 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

1 000 Kč — Fotbal v Karlovarském kraji před 2 lety

1 000 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

500 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

500 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

200 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

400 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„Fotbal v Karlovarském kraji“
2 000 Kč — Fotbal v KVK před 2 lety

3 500 Kč — Anonymní dárce před 2 lety