Delfinoterapie pomáhají Michálkovi zvládnout těžká onemocnění: podpořme ho!

Ústí nad Labem / Sbírku organizuje Věra Kirschnerová

{}

Delfinoterapie pomáhají Michálkovi zvládnout těžká onemocnění: podpořme ho!

0 %

Vybráno 583 Kč z 105 000 Kč
Zbývá 39 dnů
Sbírka byla ukončena 25. července 2024

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

O našeho vnuka Michálka s manželem pečujeme od jeho narození, kdy na svět přišel s vrozeným hydrocefalem ve 34. týdnu.

Míša trpí těžkou mentální retardací, kompenzovanou epilepsií, kvadruplegií, těžkou skoliózou, centrální hypotonií, cvi-zrakovou vadou, osteoporózou.

Dojíždíme na rehabilitace, které ho udržují ve skvělé kondici.  Nyní je Míšovi 16 let. Stále  musí rehabilitovat, aby se mu nezkracovaly šlachy, neměl bolesti a byl spokojený. 1x až 2x ročně absolvujeme lázně s intenzivním cvičením, 1x ročně na delfinoterapii, vše hradíme z vlastních prostředků.

Míša je na úrovni 1,5 ročního dítěte. Nemluví, ale dorozumívá se posunky, zvuky a několika znaky.

Všemu zároveň rozumí, miluje kriminální seriály. Po všech terapiích jde stále malinkými krůčky vpřed. Od roku 2022 řešíme závažnou osteoporózu, která vznikla pravděpodobně zasádrováním po operaci kyčle. Míša za minulý rok měl dvě zlomeniny.

Mentálně se však stále posouvá vpřed, a to také díky delfínům, letos bychom chtěli absolvovat delfinoterapii už počtvrté.  Pro Míšu to znamená takový malý zázrak.

Delfíni mu pomohli se špatnou psychikou po operaci kyčle, a také po operaci zlomeniny stehenní kosti.

Obě operace byly náročné a psychicky jej poznamenaly. Míša se začal bát každého pohybu s nohou, odmítal s ní jakkoliv pohnout, ohýbat v koleni a žádná terapie a rehabilitace mu dlouho nepomáhala. Delfíni však nezklamali, byl to prostě zázrak! Míša začal v moři ohýbat nohu a dokonce se o ní začal opírat. Domů jsme odlétali v naprostém klidu a pohodě.

Jak sbírka pomůže?

Díky delfínům se nebojí nohu ohnout do pravého úhlu a s končetinou funguje stejně, jako před operací kyčle a zlomeniny stehenní kosti.

Bohužel je pro nás cestování i pobyt na delfinoterapii velmi nákladný a sami to nezvládneme. Vždy se snažíme našetřit, ceny však stoupají a terapie je pro nás nedostupná.

Proto budeme rádi za případnou finanční pomoc aby jsme to mohli zase Míšovi dopřát.

Partneři sbírky 1

3020

Pro platbu můžete využít také tento QR kód, případně platbu zaslat na účet 4004040040/5500 s variabilním symbolem 3020. Pro zanechání vzkazu využijte tlačítko DAROVAT, také pro běžný převod, platbu kartou a Apple/ Google Pay. Pro potvrzení o daru použijte vždy tlačítko DAROVAT. Více se dočtete v našich Darovacích podmínkách.

Sbírku již podpořilo 2 dárců

„Ať ti Míšo 🐬pomůžou . Od Káji, Hanky a Ondraška 😘“
333 Kč — Hanka před 4 dny

„Uvidíme se na delfínech“
250 Kč — Pavlínka 🐬 před 2 měsíci