Dáše na osobní asistenci

Plzeň / Sbírku organizuje Mgr. Dagmar Lechnýřová zc.manzes@avorynhcel.ramgad

{}
0 %

Dáše na osobní asistenci

Vybráno 30 550 Kč z 150 000 Kč
Zbývá 69 dnů
20 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 06. února 2021

Sbírce pomůžete i sdílením

Dagmar (34) za svůj život bojuje od prvních dní, kdy přišla na svět. Maminka tenkrát zažívala těžké chvíle, protože její malé holčičce zjistili 5 kritických vad na srdíčku. Z novorozeneckého oddělení tak putovala rovnou na operační sál, kde podstoupila svou první velkou kardiochirurgickou operaci. Ta proběhla v pořádku, bohužel však došlo k nedostatečnému okysličení mozku. Následky si Dagmar nese dodnes a potřebuje vaši pomoc.

Kvůli zhoršování zdravotního stavu potřebuje čím dál tím více léků a kompenzačních pomůcek, které by jí ulehčily život. Na pořízení těchto pomůcek jsou nejen velké doplatky, ale něco stojí také jejich údržba a opravy. „Tyto výdaje obnáší velkou finanční rezervu, na kterou bohužel nezvládám našetřit,“ říká Dagmar.

Prognózy nebyly vůbec dobré

Maminka si mohla Dášu odvést domů až po dlouhém půl roce s tím, že pokud se dožije pěti let, snad do té doby dojde k pokroku v lékařské vědě. Postupně prodělala celkem 5 kardiochirurgických zákroků. Dášino pohybové onemocnění bylo shrnuto pod diagnózu diparetická forma DMO (dětská mozková obrna) s postižením dolních i horních končetin. V dospělosti se přidalo těžké astma bronchiale.

„Maminka musela vykonávat různé pomocné práce, vzhledem k tomu, že mě i mé 2 sourozence vychovávala sama. Ze zaměstnání byla nucena odejít kvůli bolestem rukou a zvýšené péči o mou osobu. Sama však trpí astmatem a nedávno jí byla diagnostikovaná cukrovka,“ popisuje laskavou péči maminky Dagmar.

Aktivní život navzdory nemocem

I přes nepříznivý zdravotní stav jsem se snažila aktivně zapojit do běžného života. Od 14 let jsem členkou svazu Vozíčkáři Plzeňska. Vystudovala jsem magisterské studium Sociální politiky na Západočeské univerzitě v Plzni.Po studiích jsem se i nadále snažila zapojit do společnosti, a tak jsem nastoupila do svého prvního zaměstnání v Městské charitě v Plzni na pozici sociální pracovník. Zdravotní stav se mi ale zhoršoval, a tak jsem musela z tohoto zaměstnání odejít. V roce 2015 jsem byla přijata do dalšího zaměstnání jako administrativní pracovnice ve firmě, která se zabývala úpravou automobilů pro zdravotně postižené.

V roce 2016 jsem utrpěla těžký úraz, pro který se mi rapidně zhoršila motorika dolních, ale i horních končetin, a proto jsem musela pracovní poměr ukončit. Stále u mě přetrvávají následky v podobě bolestí svalů a kloubů. Kvůli onemocnění srdce a plic nemohu cvičit tak intenzivně jak by bylo potřebné. I přes veškerá příkoří se snažím o aktivní trávení volného času.

Děkuji!

11. 09. 2020

Zdravím všechny dárce a všem moc děkuji. Moc si vaší pomoci vážím.

Sbírku již podpořilo 39 dárců

1 400 Kč — Anonymní dárce před měsícem

300 Kč — Anonymní dárce před měsícem

300 Kč — Anonymní dárce před měsícem

100 Kč — Anonymní dárce před měsícem

300 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

100 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

„Dáši, přeji hodně štěstí. :-) “
200 Kč — Katka P. před 2 měsíci

300 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

200 Kč — Anonymní dárce před 3 měsíci

500 Kč — Anonymní dárce před 3 měsíci

Další běžící sbírky

Sestřičky sestřičkám
16 %

Sestřičky sestřičkám

Nový život pro děti z Líský
22 %

Nový život pro děti z Líský

Cesta k DOMOVU pro maminku a 5 dětí
55 %

Cesta k DOMOVU pro maminku a 5 dětí