Darujme vzdělání nadaným africkým dětem

ČR / Sbírku organizuje Hana Šondová

{}

Darujme vzdělání nadaným africkým dětem

0 %

Vybráno 10 321 Kč z 150 000 Kč
Zbývá 19 dnů
Sbírka byla ukončena 06. července 2024

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Pojďme společně podpořit základní školu v malawské vesnici Kaziwiziwi a její žáky ve vzdělání.

Kaziwiziwi je malá vesnice na severu Malawi poblíž bývalé skotské misie Livingstonia. Je to jedna z mnoha vesnic v hornatém vnitrozemí okresu Rumphi. Lidé zde žijí z drobných příjmů z farmaření. Jejich hlavní obživou je pěstování kukuřice, aby si mohli uvařit jejich národní jídlo Nsimu. 

Díky úsilí motivovaných učitelů v této vesnici mohli žáci v místní škole složit závěrečné zkoušky s nejlepšími výsledky a škola tak letos mohla být vyhodnocena jako nejlepší z 206 základních škol v okrese

 Jak sbírka pomůže?

Díky této sbírce bychom rádi pomohli nejlepším žákům z této školy financovat studium na střední škole, které činí přibližně 15 tisíc/rok, což odpovídá průměrnému ročnímu příjmu rodiny, pokud tedy vůbec nějaký má. 

Snem těchto dětí je studovat střední školu a pak pokračovat na univerzitu a stát se doktorem, právníkem, zdravotní sestrou apod., a my bychom jim to rádi s vaší pomocí umožnili.

Z případných dalších finančních prostředků bychom chtěli vybavit školu lavicemi a jinými pomůckami jako jsou knihy, sešity a psací potřeby.

O jeden sešit se ve škole běžně dělí několik dětí, a pokud žádný nemají, tak píší křídou na podlahu. 

Děti jsou za vše velice vděčné a přála bych vám vidět jejich šťastné rozzářené tváře, když je něčím obdarujete.

V Malawi pobýváme s partnerem díky jeho práci od června 2023. Chodím zde vypomáhat a učit do místní školy jako dobrovolník.

Bydlíme v jednoduchém domečku, kde nám občas neteče voda, občas nejde elektřina, ale jsme tu rádi, a to právě díky laskavosti a optimismu místních obyvatel. 

 Lidé tu žijí z mála, ale přesto z nich čiší radost a dobrá nálada a budou vám moc vděčni za jakoukoliv pomoc, kterou jim pošlete.

Děkujeme, že pomáháte!

Partneři sbírky 1

259

Pro platbu můžete využít také tento QR kód, případně platbu zaslat na účet 2302302388/5500 s variabilním symbolem 259. Pro zanechání vzkazu využijte tlačítko DAROVAT, také pro běžný převod, platbu kartou a Apple/ Google Pay. Pro potvrzení o daru použijte vždy tlačítko DAROVAT. Více se dočtete v našich Darovacích podmínkách.

Sbírku již podpořilo 7 dárců

4 000 Kč — Z :) před 18 hodinami

3 000 Kč — Jiří Toman včera

„Hani moc ti držím palce, ať se sbírka vydaří...🙏🍀“
500 Kč — Martina před týdnem

„QR platby ze dne 3.6.-9.6.2024“
500 Kč — QR platby před týdnem

„Pro splnění snů“
1 000 Kč — Luboš a Lenka před 2 týdny

„Hodně štěstí a hromadu vybraných peněz přejeme, ať se daří🍀.“
1 221 Kč — Rodina Henton před 2 týdny

100 Kč — Anonymní dárce před 2 týdny