Daruj blízkost: Pomoc Domu Ronalda McDonalda

Praha / Sbírku organizuje Dům Ronalda McDonalda, nadační fond

{}

Daruj blízkost: Pomoc Domu Ronalda McDonalda

0 %

Vybráno 38 436 Kč z 150 000 Kč
Zbývá 45 dnů
Sbírka byla ukončena 31. července 2024

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Představte si, že vaše rodina čelí nečekané zkoušce – vaše dítě se najednou ocitá v nemocnici, dozvídáte se závažnou diagnózu i postup náročné a dlouhodobé léčby. Celý váš svět se v minutě převrátí vzhůru nohama. Pokud jste od léčebného zařízení vzdáleni desítky, nebo dokonce stovky kilometrů, přibude i starost, kde bydlet, abyste mohli trávit co nejvíce času se svým nemocným dítětem.

Protože blízkost rodiny, její podpora a láska jsou v takových chvílích naprosto nenahraditelné, je tu Dům Ronalda McDonalda.  


Dům Ronalda McDonalda poskytuje bezplatné ubytování rodinám vážně nemocných dětí, které jsou hospitalizované nebo se dlouhodobě léčí ve Fakultní nemocnici v Motole. Dům nabízí 21 útulných pokojů, kuchyň, jídelnu, společné prostory pro odpočinek i prádelnu, pracovnu a dětskou hernu.

Ročně zdarma ubytujeme stovky rodin, některé z nich zůstávají týdny, jiné měsíce.

Nadační fond Dům Ronalda McDonalda, který dům provozuje, navíc pořádá pro rodiny podpůrné aktivity, jejichž cílem je zlepšení psychické pohody malého pacienta i celé jeho rodiny


„Jsme oporou v těch nejtěžších chvílích života. Přidejte se k nám a pomozte těm, kteří to právě teď potřebují nejvíce!“


Jak fungujeme?

Rodinám poskytujeme bezplatné ubytování, které hradí laskaví dárci. Například tak, že si "pronajmou" místnost v Domě.


Jak sbírka pomůže?

Momentálně se nám nedaří sehnat sponzora pro jeden z našich největších prostorů – pracovnu, která je nepostradatelná pro rodiče stejně tak, jako samotné pokoje. Často jsou totiž rodiče v situaci, kdy nemohou přestat pracovat nebo odejít na ošetřovačku a pracovna jim poskytuje možnost vykonávat práci na dálku vždy, když je to jen trošku možné. Rozhodli jsme se proto, že poprosíme o pomoc vás – jednotlivé dárce - a společně tuto částku zdoláme. Budeme vám vděční za finanční příspěvek v jakékoliv výši.

Výtěžek této sbírky půjde na pokrytí nákladů spojených s provozem této místnosti na jeden rok.

„Adoptujte“ si pracovnu v Domě Ronalda McDonalda a staňte se tak patronem tohoto prostoru pro rodiny. Váš dar pomůžete zajistit důstojné a komfortní prostředí a neustálou přítomnost personálu, který se 24 hodin denně / 7 dní v týdnu stará o pohodlí rodin, aby se mohly soustředit na to nejdůležitější péči o jejich vážně nemocné děti.

Váš dar umožní financovat náklady spojené s provozem Domu Ronalda McDonalda.

Díky vašim financím budeme moci i nadále poskytovat ubytování zcela bezplatně, pomůžete nám totiž pokrýt roční náklady na energie, ale také výdaje na personál, starající se o rodiny, koordinaci dobrovolníků i jakýkoli podpůrný program, který v našem domě v této místnosti pravidelně organizujeme pro rozptýlení dočasných obyvatel. 


Vaše štědrost pomůže spoustě rodinám překlenout to nejtěžší období! Děkujeme.

Partneři sbírky 1

ZNS2978

Pro platbu můžete využít také tento QR kód, případně platbu zaslat na účet 4004040040/5500 s variabilním symbolem 2978. Pro zanechání vzkazu využijte tlačítko DAROVAT, také pro běžný převod, platbu kartou a Apple/ Google Pay. Pro potvrzení o daru použijte vždy tlačítko DAROVAT. Více se dočtete v našich Darovacích podmínkách.

Sbírku již podpořilo 68 dárců

100 Kč — Andrea před týdnem

„QR platby ze dne 6.5. - 12.5.2024“
500 Kč — QR platby před měsícem

„Andulky“
252 Kč — Jana W před měsícem

„Andulky“
150 Kč — Anonymní dárce před měsícem

„Drzim pesti“
89 Kč — Jani před měsícem

200 Kč — Jan Kalač před měsícem

„andulky“
250 Kč — Anonymní dárce před měsícem

„andulky“
150 Kč — Michaela Šáchová před měsícem

„Andulky“
190 Kč — Anonymní dárce před měsícem

„Ať vše slouží pro dobrou věc “
3 000 Kč — Jolanka před měsícem