Čerstvě narozená Karolínka potřebuje pleny

Budišov nad Budišovkou / Sbírku organizuje Nadační fond pomoci

{}
0 %

Čerstvě narozená Karolínka potřebuje pleny

Vybráno 6 000 Kč z 5 400 Kč
Zbývá -251 dnů
111 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 18. ledna 2023

Sbírce pomůžete i sdílením

Jsem sociální pracovnicí rodinky paní Ferencové, která se potýká s nelehkou situací. Otec rodiny byl celý život v dětském domově, odkud v 18 letech odešel a životem se protloukal, jak to šlo. Dostal příležitost pracovat v automobilce v Ostravě, kde pracoval 4 roky. Bydlel po ubytovnách, ale šetřil a nějak to zvládal.

Pandemická krize a propouštění z práce

Pak poznal Adrianu a založili spolu rodinu. Čekali první dceru Andrejku, se kterou Adriana měla rizikové těhotenství, a tak se otec odstěhoval za ní z Ostravy do Vítkova. I tak dojížděl každý den poctivě do práce do doby, než vinou pandemie COVID-19 automobilka začala propouštět a otec přišel o práci. Uchýlili se k dočasnému bydlení u babičky, která má sociální byt, ale museli se z něj následně vystěhovat, protože v sociálním bydlení nemohou bydlet osoby navíc.

Matce s dětmi jsme ale zajistili bydlení v Azylovém domě, byla těsně před porodem druhé dcery. Otec momentálně žije v Azylovém domě pro muže, chodí aktivně na pohovory, a dokonce jsem ho na pár výběrových řízení doprovodila já osobně. Bohužel zatím neměl to štěstí si práci znovu najít.

Maminka je spolehlivá, krásně se stará o své dvě holčičky.

Otec vypomáhá alespoň s výchovou dětí, neboť než mu přiznají podporu v nezaměstnanosti, či než si najde zase stabilní práci, finančně nyní vypomoct své rodině nemůže.

Jejich situace není lehká, proto jsem rodinku doporučila na tuto sbírku, která jim pomůže toto nelehké období překlenout. Sbírku zakládáme za účelem nákupu drogistických potřeb – pro dvoutýdenní dcerku Karolínku.

Všem moc děkuji.

Sbírku již podpořilo 8 dárců

335 Kč — Anonymní dárce před 8 měsíci

„Ať je brzy lépe. Držím pěsti. “
252 Kč — Anonymní dárce před 9 měsíci

3 000 Kč — Anonymní dárce před rokem

285 Kč — Anonymní dárce před rokem

253 Kč — Anonymní dárce před rokem

400 Kč — Anonymní dárce před rokem

254 Kč — Anonymní dárce před rokem

1 221 Kč — Anonymní dárce před rokem