Čerstvě narozená Karolínka potřebuje pleny

Budišov nad Budišovkou / Zbierku organizuje Nadační fond pomoci zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Čerstvě narozená Karolínka potřebuje pleny

Vybraných 6 000 Kč z 5 400 Kč
Zostáva -486 dní
111 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 18. január 2023

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Jsem sociální pracovnicí rodinky paní Ferencové, která se potýká s nelehkou situací. Otec rodiny byl celý život v dětském domově, odkud v 18 letech odešel a životem se protloukal, jak to šlo. Dostal příležitost pracovat v automobilce v Ostravě, kde pracoval 4 roky. Bydlel po ubytovnách, ale šetřil a nějak to zvládal.

Pandemická krize a propouštění z práce

Pak poznal Adrianu a založili spolu rodinu. Čekali první dceru Andrejku, se kterou Adriana měla rizikové těhotenství, a tak se otec odstěhoval za ní z Ostravy do Vítkova. I tak dojížděl každý den poctivě do práce do doby, než vinou pandemie COVID-19 automobilka začala propouštět a otec přišel o práci. Uchýlili se k dočasnému bydlení u babičky, která má sociální byt, ale museli se z něj následně vystěhovat, protože v sociálním bydlení nemohou bydlet osoby navíc.

Matce s dětmi jsme ale zajistili bydlení v Azylovém domě, byla těsně před porodem druhé dcery. Otec momentálně žije v Azylovém domě pro muže, chodí aktivně na pohovory, a dokonce jsem ho na pár výběrových řízení doprovodila já osobně. Bohužel zatím neměl to štěstí si práci znovu najít.

Maminka je spolehlivá, krásně se stará o své dvě holčičky.

Otec vypomáhá alespoň s výchovou dětí, neboť než mu přiznají podporu v nezaměstnanosti, či než si najde zase stabilní práci, finančně nyní vypomoct své rodině nemůže.

Jejich situace není lehká, proto jsem rodinku doporučila na tuto sbírku, která jim pomůže toto nelehké období překlenout. Sbírku zakládáme za účelem nákupu drogistických potřeb – pro dvoutýdenní dcerku Karolínku.

Všem moc děkuji.

Zbierku dosiaľ podporili 8 darcov

335 Kč — Anonymný darca pred rokom

„Ať je brzy lépe. Držím pěsti. “
252 Kč — Anonymný darca pred rokom

3 000 Kč — Anonymný darca pred rokom

285 Kč — Anonymní dárce pred rokom

253 Kč — Anonymní dárce pred rokom

400 Kč — Anonymný darca pred rokom

254 Kč — Anonymní dárce pred rokom

1 221 Kč — Anonymný darca pred rokom