Bojovník Míša potřebuje spojit síly s vámi. Podpořte ho!

Adamov / Sbírku organizuje Věra Dosedlová

{}

Bojovník Míša potřebuje spojit síly s vámi. Podpořte ho!

0 %

Vybráno 142 916 Kč z 35 425 Kč
Zbývá -50 dnů
Sbírka byla ukončena 03. dubna 2024

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Když se náš Míša před 3,5 lety narodil, působil jako zdravé miminko a nic nenasvědčovalo tomu, že má nějaké potíže. Všechny jeho komplikace se začaly projevovat až v době, kdy měl začít lézt, ale všimli jsme si, že nepoužívá levou ruku. Jeli jsme k lékaři a tam nám řekli, že bude muset cvičit Vojtovu metodu. Tohle vše jsme zvládli i když u toho pokaždé plakal na celý panelák, nevzdali jsme to a podařilo se!

Další problém nastal, když jsem si všimla, že pořádně nemluví, a tak jsem se nechala poslat na logopedii. Po vyšetření tam nastalo kolečko doktorů. Psycholog, neurolog, foniatr. Výsledkem byla diagnóza – vývojová dysfázie. Tudíž je ve vývoji pozadu oproti jeho vrstevníkům.

Jak sbírka pomůže?

Byly nám doporučeny rehabilitace (senzorická integrace), případně různé pomůcky pro rozvoj. Bohužel, nic z toho neplatí pojišťovna a s manželem to neufinancujeme.

Výtěžek sbírky půjde na úhradu rehabilitací, pomůcek a dalších terapií, které Míšovi doporučují lékaři, ale nejsou hrazené z veřejného pojištění, nebo jen částečně. Jsme za každou pomoc velmi vděčni, neb tak pomůžete malému Míšovi k tomu, aby mluvil a mohl se zapojit více do běžného života.

Já sama mám vážné zdravotní potíže a plný invalidní důchod a manžel má částečný invalidní důchod a může pracovat jen na částečný úvazek.

Míša je malý zvídavý kluk, kterého baví malování, plastelína, šroubování a jiné montování. Chodí do školky, kde svádí boj s jídlem, protože k tomuto problému občas patří i nechuť jíst vše, či to alespoň ochutnat.

Abychom pochopili, co nám chce sdělit, tak se to alespoň snaží předvést. Ale je vidět, že když mu něco říkáme my, úplně nechápe. Musíme na něj proto mluvit v jednoduchých větách.

Vím, že ho čeká dlouhý boj a kdo ví, co ukáže ještě čas a další vyšetření. Budeme vám moc vděční za jakoukoliv pomoc.

Děkujeme.


Postup v léčbě

21. 02. 2024

Probrala jsem možné další rehabilitace co absolvují děti se stejnou diagnózou a bylo nám rodiči doporučeno absolvovat osteodynamiku a kraniosakrální terapii. Rozhodla jsem, se ze to zkusíme absolvovat a uvidíme jak moc nám to pomůže.

Termín na první osteodynamiku máme domluvený. Začínáme v dubnu.

To, že Míša může absolvovat tyto a jiné terapie je Vaše zásluha. Děkuji moc. Když vidím jak jste ochotni pomoct našemu Míšovi tak jsem moc šťastná.

Poděkování

01. 02. 2024

Dobrý den, chtěla bych všem strašně moc poděkovat, že jste přispěly na rehabilitace a pomůcky pro Míšu. Kdyby chtěl ještě někdo přispět budeme moc rádi, protože každá koruna se bude hodit na další rehabilitace a pomůcky.

Jsme v tom běhu na startovní čáře a čeká nás dlouhý běh. Ale každé slovo, které Míša řekne je jako výhra. Je vidět i radost v jeho očích když mu porozumíme na první dobrou.

Nevíme kolik rehabilitací nám ještě doporučí, ale stojí to za to, aby mohl vést plnohodnotný život.


Rehabilitace

30. 01. 2024

Děkuji všem hodným lidem za pomoc. Když se vybere větší částka tak bude moc Míša absolvovat více rehabilitací.

Je ve hře další rehabilitace Benaudira což by mu mělo pomoct. Ale bohužel ani ta nepatří mezi nejlevnější. Jen první vyšetření stojí 3000,-

Věřím, že mu to vše pomůže a bude vést plnohodnotný život. Což je to co mu přejeme.

Sbírku již podpořilo 251 dárců

252 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

500 Kč — Lidka před 2 měsíci

4 900 Kč — Anonymní dárce před 3 měsíci

252 Kč — Anonymní dárce před 3 měsíci

1 000 Kč — Eva Zelená před 3 měsíci

„Držím palce Míšovi a jeho rodičům“
500 Kč — Anonymní dárce před 3 měsíci

„Hodně sil, trpělivosti a hlavně veliké pokroky přeji 🙏“
500 Kč — Blanka M. před 3 měsíci

500 Kč — Marie V. před 3 měsíci

„Hodně štěstí, Míšo. Kéž Ti sbírka pomůže!“
200 Kč — Marcela před 3 měsíci

1 000 Kč — Anonymní dárce před 3 měsíci