Auto pro nemocnou Markétku

Hostouň / Sbírku organizuje Romana Lešková

{}

Auto pro nemocnou Markétku

0 %

Vybráno 33 695 Kč z 300 000 Kč
Zbývá -1182 dnů
Sbírka byla ukončena 20. dubna 2021

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Romana zůstala sama na výchovu postižené dcerky Markétky a syna Matěje. Dnes už bývalý manžel od rodiny odešel pár měsíců před narozením Markétky. Finanční situace byla pro Romanu jakožto samoživitelku a pečující osobu vždy náročná, teď ji navíc čeká pořízení auta, bez kterého se neobejdou.

S Markétkou dojíždím 2x týdně do Centra Hájek ve Šťáhlavech, které je od nás vzdálené 72 kilometrů. Ta dálka za to stojí, dcerka tady i rehabilituje a pokroky jsou úžasné. S pomocí už chodí, což je pro mě velký úspěch.

Já sama mám po autonehodě trvalé následky krční páteře a mám problém Markétku, která váží 52 kg a měří 150 cm, přenášet v náručí.

S dcerkou jsem doma. Má totiž 4. stupeň postižení, diagnóza hluboká mentální retardace s mozečkovým a epi syndromem. Pobírám tak příspěvek na péči, zároveň sociální dávky a výživné.

Peníze jdou především na péči o dcerku, na bydlení a základní potřeby, značnou část nákladů tvoří také studium syna, který chodí na střední školu.

Nyní nás po sedmi letech čeká koupě nového auta. Markétka za tu dobu hodně vyrostla a auto musí být upravené pro její potřeby – vozíme s sebou invalidní vozík a cestují s námi také moji rodiče, abych na vše nebyla sama.

Zohlednila jsem veškeré možné nabídky různých značek aut, jejich výhody, a především cenu. Vybrala jsem značku Toyota, kde rovnou udělají i úpravu, nástupní schůdek včetně pomocného madla a polohovací sedačku, a to vše již v ceně.

Úřady nám poskytnou příspěvek 200 000 Kč, přesto nám chybí ještě cca 300 000 Kč k úhradě. Chtěla bych vás moc poprosit o finanční pomoc, abych mohla s dcerou dál bezpečně cestovat.

Děkujeme.

Romana a Markétka

Sbírku již podpořilo 38 dárců

200 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„Přeji hodně sil a ujetých kilometrů“
3 000 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

777 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

121 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„Držím palečky holčičce❤️“
200 Kč — Vendula Nová před 3 lety

121 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

300 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

373 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„Zvládnete to! Přejeme spoustu šťastných kilometrů!“
1 010 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„Myslím na vás, ať se vám všem daří!“
5 000 Kč — Věra Kollnerová před 3 lety