Auto pro autistu Pepíčka

Bochov / Sbírku organizuje Josef Filo zc.manzes@fesojolif

{}
0 %

Auto pro autistu Pepíčka

Vybráno 11 200 Kč z 130 000 Kč
Zbývá -437 dnů
9 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 21. května 2020

Sbírce pomůžete i sdílením

Jmenuji se Pepíček a je mi 3 a půl roku. Od mala jsem veselé dítě, jenže krátce po mých prvních narozeninách se mně a mé rodině změnil život. Doktoři rodičům oznámili, že ze mě bude zřejmě autista.

Teď už je to jisté. Mám diagnózu nízkofunkční autismus se středně těžkou mentální retardací. Můj vývoj tak odpovídá věku 15měsíčního dítěte. Nemluvím, nevnímám okolí, nosím plenky, neumím sám jíst, mám vybraný jídelníček a také oslabenou imunitu.

I když mě to vůbec nebaví a doktorů se bojím, musím pravidelně jezdit na všelijaká vyšetření na místa s podivnými názvy – neurologii, alergologii, psychologii, psychiatrii a pediatrii… Bojuji s oslabenou imunitou, a tak se často stává, že mě naši vezou k mojí paní doktorce nebo na pohotovost.

Mamka s taťkou mě tam vozí dědečkovým autem, které nám půjčil. Taťka má sice taky auto, ale bohužel už dosluhuje a není vždy k dispozici. Táta s ním totiž jezdí do práce, kde vydělává korunky. Jenže ty bohužel nestačí na to, abychom si mohli koupit spolehlivé auto, když už musím jezdit na ty výlety k doktorům.

Všem hodným strejdům a tetám, které by mi chtěli pomoct a přispějí nám na nové auto, bych chtěl vzkázat, že i když jsem nemocný, tak se těším ze života s rodiči a ségrou! Mám rád pohádky a moc se mi líbí jízda na koni a na čtyřkolce, kterou sice nemáme, ale snad nám ji taťka jednou pořídí a budeme jezdit spolu. Rád se na Vás usměji třeba na fotce, nebo klidně i osobně. Jsem zkrátka vděčný za každou pomoc.

Pepík

Novinky v dovednostech

22. 04. 2020

Dobrý den, zdraví Vás Pepíček. Tak sem zase dávám nějaké novinky, co jsem se naučil a jak se mám. Udělal jsem pokrok v pití, už se umím napít sám ze skleničky, což mi dělalo dlouho problémy a už vůbec nepotřebuji pomoc ostatních při pití. Naučil jsem se pár základních slov, sice nevím, jestli je používám správně, ale říkám" kde je, bibi na babičku a dede na dědu". A už umím i zamávat, když mi někdo mává. Je to pro mě veliký pokrok a mám z toho radost, stejně, jako naši a sestřička. Jinak se mám celkem dobře, ale zase mě čekají zanedlouho doktoři a tam se mi vůbec nechce, tak snad to zvládnu. Ještě mi naši stáhli na telefon skládání barviček a to mě strašně baví a umím je pěkně a všechny poskládat.

To bude zatím vše a opět chci poděkovat všem, kteří se mi rozhodnou a nebo již rozhodli pomoci.

Váš Pepíček

Pepíček se učí

21. 03. 2020

Tak Pepíček se učí velice rychle nové věci a dnes se naučil skládat novou skládačku , kterou mu dnes trochu opožděně darovali k svátku děda s babičkou. Skládačka rychle zabrala a Pepíček se jí na několik pokusů naučil poskládat. Video je v tomto odkaze: https://youtu.be/ncRPqzAfHU0 a postupně sem určitě budeme dávat nové aktuality, jak Pepíček pokračuje s vývojem a šikovností, aby potěšil Všechny ostatní a tímto děkuje všem dárcům, kteří se rozhodnou mu pomoci. S pozdravem Pepíček s rodinou.

Sbírku již podpořilo 3 dárců

10 000 Kč — Anonymní dárce před rokem

1 000 Kč — Anonymní dárce před rokem

200 Kč — Anonymní dárce před rokem

Další běžící sbírky

Celé Česko na pomoc obcím zasaženým ničivým tornádem
957 %

Celé Česko na pomoc obcím zasaženým ničivým tornádem

Sandra, děti a jejich nový domov
90 %

Sandra, děti a jejich nový domov

Osobní asistence pro Kristýnu
29 %

Osobní asistence pro Kristýnu